Toronto s třemi Čechy selhalo pod širým nebem, Frk zazářil gólem těsně před koncem

14. 3. 2022 7:22
Hokejisté favorizovaného Toronta i přes branku Ondřeje Kašeho podlehli v Heritage Classic pod širým nebem Buffalu 2:5. Prosadil se také Martin Frk, který vyrovnávacím gólem pomohl Los Angeles k výhře nad Floridou 3:2 po samostatných nájezdech. V nedělním programu se představili hned tři čeští brankáři - Pet Mrázek, David Rittich a Dan Vladař.

Kaše po čtyřiceti sekundách druhé třetiny otevřel skóre Heritage Classic hraného v kanadském Hamiltonu. Český forvard si nohou přikopl vyražený puk podél brankáře a na dlouhou hokejku poprvé v zápase překonal Craiga Andersona.

Vedení Maple Leafs vydrželo přesně 42 sekund, Peyton Krebs dostal nabito mezi kruhy a poprvé v zápase překonal Mrázka. Na další gól šestadvacet tisíc fanoušků čekalo pouhou minutu a půl. Nejlepší střelec NHL Auston Matthews z pravého kruhu vstřelil svou 45. branku v sezoně a vrátil Torontu vedení.

Druhá polovina zápasu ovšem patřila hokejistům Sabres, kteří čtyřmi góly otočili nepříznivé skóre a došli si pro pohodlnou výhru 5:2. Toronto podruhé v sezoně inkasovalo od Buffala pět branek a prohráli druhý ze tří vzájemných zápasů.

Petr Mrázek v zápase kryl 33 střel Sabres, jeho úspěšnost zákroků ale zůstala těsně pod devadesáti procenty. Za Maple Leafs nastoupil také český centr David Kämpf.

Frk v zápase Los Angeles proti Floridě potvrdil, že se mu v v dresu Kings gólově daří. Pelhřimovský rodák za tři sezony v organizaci Los Angeles nastoupil v NHL do jednadvaceti zápasů, ve kterých vstřelil osm gólů.

Frkův gól 31 sekund před třetí sirénou:

V domácím souboji s Floridou půl minuty před koncem základní hrací doby napřáhl od levého mantinelu a dělovkou nad lapačku Spencera Knighta srovnal stav zápasu na 2:2. V nájezdech byli úspěšnější Kings, kteří proti druhému celku Východní konference odčinili sobotní prohru 0:5 se San Jose.

První březnový zápas odchytal brankář Nashvillu David Rittich, jenž šestadvaceti zásahy pomohl Predators k výhře 6:2 na ledě Minnesoty. Dvě branky inkasoval rovněž Dan Vladař, jeho Calgary ale podlehlo Coloradu 0:5.

NHL:

Buffalo - Toronto 5:2 (0:0, 2:2, 3:0) - Heritage Classic v kanadském Hamiltonu

Branky: 22. a 54. Krebs, 31. a 46. Hinostroza, 58. Tage Thompson - 21. O. Kaše, 23. Matthews. Střely na branku: 38:36. Petr Mrázek za Toronto odchytal 58 minut a 29 sekund, inkasoval čtyři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Diváci: 26.119. Hvězdy zápasu: 1. Krebs, 2. Hinostroza (oba Buffalo), 3. O. Kaše (Toronto).

Minnesota - Nashville 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky: 4. Boldy, 32. Greenway - 9. a 58. F. Forsberg, 29. a 42. Josi, 32. Tomasino, 60. Cousins. Střely na branku: 28:25. David Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 92,9 procenta. Diváci: 19.009. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Tomasino (oba Nashville), 3. Greenway (Minnesota).

Pittsburgh - Carolina 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 19. Boyle, 32. Heinen, 59. Crosby, 60. Aston-Reese - 45. Pesce, 59. Aho. Střely na branku: 22:43. Diváci: 17.866. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Jarry, 3. Aston-Reese (všichni Pittsburgh).

Columbus - Vegas 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Branky: 12., 26. a 28. Sillinger, 3. Laine, 13. O. Bjorkstrand, 60. E. Robinson - 4. Marchessault, 8. W. Carrier, 29. Dadonov, 43. Eichel. Střely na branku: 38:27. Diváci: 16.087. Hvězdy zápasu: 1. Sillinger, 2. O. Bjorkstrand, 3. Domi (všichni Columbus).

Los Angeles - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Kupari, 60. Frk, rozh. náj. T. Moore - 21. Luostarinen, 24. Montour. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15.822. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. T. Moore, 3. Spence (všichni Los Angeles).

Philadelphia - Montreal 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 7. K. Hayes, 28. Giroux, 43. Atkinson - 23. a 29. Suzuki, 60. R. Pitlick, 63. Caufield. Střely na branku: 30:35. Diváci: 15.451. Hvězdy zápasu: 1. Caufield (Montreal), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Suzuki (Montreal).

NY Islanders - Anaheim 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Branky: 20. a 38. Palmieri, 3. Parise, 20. A. Lee - 10. Manson, 35. Lundeström, 59. Henrique. Střely na branku: 30:42. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Palmeri, 2. Sorokin, 3. J. Bailey (všichni NY Islanders).

Colorado - Calgary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. a 44. MacKinnon, 59. Rantanen. Střely na branku: 32:46. Dan Vladař odchytal za Calgary 58 minut, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Diváci: 18.081. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Vancouver - Tampa Bay 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky: 46. J. T. Miller - 4. Hedman, 6. Colton. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.760. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa Bay), 2. Demko, 3. J. T. Miller (oba Vancouver).

St. Louis - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 17. Perron, 40. Tarasenko, 58. B. Schenn - 31. Ehlers, 47. Scheifele, 48. Connor, 63. Dubois. Střely na branku: 31:37. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Dubois (Winnipeg), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. K. Connor (Winnipeg).

2. St. Louis 59 34 8 17 211:165 76
3. Minnesota 58 34 4 20 218:193 72
4. Nashville 59 34 4 21 190:166 72
5. Dallas 57 32 3 22 170:169 67
6. Winnipeg 60 27 10 23 182:187 64
7. Chicago 60 22 8 30 161:208 52
8. Arizona 58 18 4 36 148:210 40