Hronek nedohrál po zásahu pukem. Výhru Pittsburghu nad Detroitem zařídil Hörnqvist

16. 2. 2020 23:02
Útočník Patric Hörnqvist zařídil dvěma góly a přihrávkou vítězství hokejistů Pittsburghu 5:1 nad Detroitem.
Filip Hronek.
Filip Hronek. | Foto: Reuters

Třiatřicetiletého Švéda přitom fanoušci ještě krátce po utkání velebili jako autora hattricku, kterého by v NHL dosáhl potřetí, rozhodčí ale posléze přisoudili jeho úvodní branku Samu Laffertymu.

Detroit se sice na soupeřově ledě dostal v 6. minutě do vedení, avšak domácí celek ještě v první třetině skóre otočil. V druhé části pak Penguins přidali další tři góly, z toho dva Hörnqvist, vyhlášený první hvězdou zápasu.

Čeští hokejisté v utkání nebodovali. Neprosadili se ani domácí Dominik Simon ani detroitský zadák Filip Hronek, který utkání po zásahu pukem do obličeje nedohrál. Red Wings prohráli čtvrtý zápas za sebou a po 47. porážce zůstali s velkým odstupem nejhorším týmem v lize.

Výsledek NHL:

Pittsburgh - Detroit 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky: 23. a 32. Hörnqvist, 8. Lafferty, 15. Letang, 28. Crosby - 6. Filppula. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.654. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Crosby, 3. Agozzino (všichni Pittsburgh).