Předčil Langa či Straku. Vrbata se tisícovkou startů v NHL zařadil mezi deset českých legend

Projděte si bohatou kariéru 35letého Radima Vrbaty.
I když v draftu byl o Radima Vrbatu zájem až v sedmém kole, mezi profesionály vlétl šikovný útočník suverénně. Už v první sezoně strávil víc času v hlavním týmu Colorada než na farmě.
Ve druhém ročníku v NHL zažil Vrbata první výměnu - z Colorada do Caroliny. Po neúspěšné základní části (tým byl nejhorší v lize) pomohl reprezentaci na mistrovství světa.
Světový šampionát dospělých okusil dohromady čtyřikrát. Byl u jediné medaile - zlaté z roku 2005.
Mistrovství světa 2005 vešlo do dějin tím, že na něm díky výluce NHL nastoupila většina nejlepších hráčů. Vrbata si nominaci vysloužil skvělými výkony v Liberci. Českou extraligu hrál později také za rodnou Mladou Boleslav.
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 3. 2017 13:52
Radim Vrbata patří mezi méně nápadné české hokejisty. V zámořské NHL však pravidelně sbírá body. A sbírá je už dlouhá léta. Ve čtvrtek odehrál 1000. zápas mezi nejlepšími. Jaké strasti potkal na cestě k této metě a do jaké společnosti se dostal?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy