Vrbata dal dvě branky Arizony, slunečné utkání pod širým nebem ovládl Edmonton

Aktualizováno 24. 10. 2016 8:36
Radim Vrbata se proti New Yorku Rangers dvakrát trefil, avšak k bodovému zisku jeho týmu to nestačilo. Utkání pod širým nebem ve Winnipegu bylo kvůli ostrému slunci o několik hodin odloženo. Venkovní zápas nakonec ovládli hosté z Edmontonu. Na vítězství 3:0 se jedenatřiceti zákroky podílel gólman Cam Talbot.
Connor Hellebuyck zasahuje proti střele Marka Letestua.
Connor Hellebuyck zasahuje proti střele Marka Letestua. | Foto: Reuters

New York - Dvě branky českého útočníka Radima Vrbaty nestačily hokejistům Arizony v nedělním utkání NHL k bodovému zisku a na ledě New Yorku Rangers prohráli 2:3. Mladoboleslavský rodák, který skóroval ve druhém zápase za sebou a je nejproduktivnějším hráčem týmu, byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.

Vrbata otevřel skóre už po 33 sekundách hry pohotovou tečí a v závěru prostřední třetiny přesnou střelou z mezikruží vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav ale vydržel jen do 42. minuty, v níž Dan Girardi využil toho, že soupeř ještě není po střídání přesně zformovaný, a z pravé strany prostřelil gólmana Louise Dominguea. Arizona po úvodní výhře prohrála čtvrtý zápas v řadě a je v soutěži poslední.

"Dostáváme tvrdé lekce v tom, že každá akce se počítá a že jakákoli chyba nás může stát zápas. Na to momentálně doplácíme," poznamenal Vrbata. Herní projev týmu ale podle něj není špatný. "Nějakou část utkání vypadáme dobře, ale nestačí to. Učíme se, že není lehké v této lize vyhrávat," podotkl.

Venkovní duel vyhráli Oilers

Utkání pod širým nebem ve Winnipegu si podmanil brankář Edmontonu Cam Talbot, který zneškodnil všech 31 střel a dovedl Oilers k výhře 3:0. Hosté vstřelili všechny branky v rozmezí 30. až 38. minuty, kdy se postupně trefili Mark Letestu, Darnell Nurse a Zack Kassian. Oilers patřili v předchozích sezonách k nejslabším v NHL, ale momentálně jsou s deseti body překvapivým lídrem soutěže.

Zápas se hrál na fotbalovém stadionu ve Winnipegu a začal s dvouhodinovým zpožděním kvůli ostrému slunci. Tající led mohl pro hráče představovat nebezpečí.

"Poprvé jsem měl možnost chytat ve venkovním zápase a užil jsem si ho. Atmosféra (33.240 lidí) byla úžasná. Led byl také ve výborném stavu. Během víkendu jsme povečeřeli s klubovými legendami, které hrály den před námi. A k tomu jsme ještě získali dva cenné body. Byla to zábava, vydařený víkend," uvedl Talbot.

Také střelci úvodních dvou branek tvrdili, že si zápas vychutnali. "Je to úplně něco jiného. Jsme pod otevřeným nebem, nad hlavou vám létají tryskáči (na konci kanadské hymny). Všude je spousta lidí," líčil Letestu. "A konečně taky vím, jak se cítí můj strýc a táta, když dají touchdown," doplnil s úsměvem Nurse, jehož otec Richard hrál v nejvyšší kanadské lize amerického fotbalu za Winnipeg Blue Bombers.

Vyrovnaný duel se zlomil na stranu Edmontonu v polovině utkání během dvou minut. "V první třetině jsme byli lepší. Vypracovali jsme si gólové šance, ale Cam nás vychytal. Potom se při naší přesilové hře dostali do úniku po špatném odrazu a vedli. A jakmile trest vypršel, hráč, který naskočil do hry z trestné lavice, zvýšil. Najednou to bylo 0:2 v utkání, ve kterém máte pocit, že hrajete správně," popsal klíčovou pasáž útočník Winnipegu Mathieu Perreault.

Anaheim porazil na svém ledě Vancouver 4:2 díky první formaci. Ryan Getzlaf si připsal tři asistence a dvacetiletý útočník Nick Ritchie vstřelil v 52. minutě za stavu 2:2 vítězný gól. Newyorští Islanders přestříleli Minnesotu 6:3 a hlavním strůjcem výhry domácího týmu byl se dvěma góly a jednou přihrávkou John Tavares. Na druhé straně dvakrát skóroval Zach Parise, který si v utkání připsal 300. gól v soutěži.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Edmonton 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 30. Letestu, 32. Nurse, 38. Kassian. Střely na branku: 31:32. Diváci: 33.240. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Kassian, 3. Letestu (všichni Edmonton).

NY Islanders - Minnesota 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Branky: 25. a 59. Tavares, 25. De Haan, 28. Boychuk, 47. Quine, 49. Hickey - 22. a 33. Parise, 58. Niederreiter. Střely na branku: 33:29. Diváci: 11.583. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Strome (oba NY Islanders), 3. Parise (Minnesota).

NY Rangers - Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 13. Jooris, 26. Miller, 42. Girardi - 1. a 37. Vrbata. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Girardi (NY Rangers), 2. Vrbata (Arizona), 3. McDonagh (NY Rangers).

Anaheim - Vancouver 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Cogliano, 21. Fowler, 52. Ritchie, 59. Perry - 20. Horvat, 45. H. Sedin. Střely na branku: 37:19. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Ritchie, 3. Fowler (všichni Anaheim).