Vránův gól ani Vaněčkovy zásahy neodvrátily prohru Washingtonu s Pittsburghem

Aktualizováno 15. 2. 2021 9:43
New York - Hokejový útočník Jakub Vrána nezabránil v NHL čtvrtým gólem sezony prohře Washingtonu 3:6 v Pittsburghu. Brankář Vítek Vaněček, který v minulém utkání střídal, inkasoval čtyřikrát z 36 střel. Zbylé dvě trefy padly při hře bez gólmana. Ve druhém zápase nedělního programu zdolal Vegas na svém ledě Colorado 1:0.
Útočník Washingtonu Jakub Vrána se raduje z trefy do sítě Pittsburghu
Útočník Washingtonu Jakub Vrána se raduje z trefy do sítě Pittsburghu | Foto: Reuters

Washington hrál poprvé od 19. ledna v plné síle a navrátilec Jevgenij Kuzněcov otevřel v šesté minutě v přesilové hře skóre. Pittburgh ale velmi rychle otočil. Hezkou kombinaci zakončil do prázdné branky Bryan Rust a za 32 sekund přidal druhý gól z dorážky Branden Tanev. Vaněček neměl nárok a ještě tým zachránil v 16. minutě od třetího gólu, když z bezprostřední blízkosti vychytal dvakrát Jakea Guentzela.

Na začátku druhé třetiny vyrovnal z dorážky Vrána, který předchozí zápas vynechal kvůli opatřením proti šíření koronaviru. I tentokrát Pittsburgh rychle odpověděl dvěma trefami. V přesilové hře překonal Vaněčka střelou z první z levého kruhu Rust a z dorážky vlastní střely zvýšil Guentzel. Kontaktní branku dal ve 38. minutě Nicklas Bäckström. Domácí stvrdili výhru až dvěma góly při power play. Prosadili se Zach Aston-Reese a Sidney Crosby.

Branka Jakuba Vrány:

Washington bodoval v každém z úvodních devíti utkáních sezony, následně ale prohrál čtyřikrát za sebou v základní hrací době. "Je to opravdu frustrující," řekl Vrána k aktuální sérii. "Sezona je zkrácená a na každém bodu záleží. Nemůžeme si nechat takové zápasy proklouznout. Dobré je, že máme zítra trénink. Máme příležitost na některých věcech zapracovat a odstranit je, abychom byli další zápas líp připraveni," dodal.

Problém je zejména v obranné hře. Washington inkasoval během série čtyř proher 22 gólů. "Snažíme se makat a dělat věci správně, ale opakujeme stále dokola stejné chyby a soupeři z toho dávají jednoduché góly. Hru v obranném pásmu musíme zlepšit," podotkl Bäckström. "Máme v zápase úseky, kdy přestáváme hrát a to nesmíme. Všechny týmy jsou hladové po bodech. Musíme hrát celých šedesát minut a tak, jak umíme. Víme, že máme skvělý tým," dodal Vrána.

Vaněček chytal v desátém utkání za sebou, celkově si připsal v této sezoně jedenáctý start. Ve zbývajících dvou nastoupil Ilja Samsonov, který byl kvůli koronaviru měsíc mimo hru. Klub ho ráno v den zápasu v Pittsburghu poslal na farmu, aby se rozchytal. "Nestanovili jsme si žádné pevné datum, kdy se vrátí. Chceme, aby se dostal do pohody," řekl kouč Peter Laviolette.

Pittsburgh je čtvrtým klubem v historii NHL, který při každé ze svých úvodních sedmi výher v sezoně musel otáčet skóre. Navíc poprvé zvítězil vyšším rozdílem než o gól. "Podali jsme solidní výkon, hodně se mi toho na naší hře líbilo," uvedl kouč Pittsburghu Mike Sullivan. Pochválil i gólmana Tristana Jarryho, který zastavil 28 střel.

Colorado nastoupilo poprvé od 2. února a pěti odložených utkání kvůli protokolu covid-19. V zápase nenašlo recept na Marca-André Fleuryho, který zastavil 30 střel a připsal si druhou nulu v sezoně. Jediný gól zápasu dal ve 22. minutě Max Paciorety střelou zpoza pravého kruhu.

"Byli odpočatější, ale trošku se projevila jejich nerozehranost," řekl Pacioretty. "Odehráli jinak lepší zápas než my. Dokázali jsme je ale ubránit a hlavně Fleury chytal výborně," dodal. Vegas si připsalo v 13. utkání desátou výhru. Coloradu chyběli elitní útočník Gabriel Landeskog a brankář Pavel Francouz, který je stále zraněný.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Washington 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky: 11. a 27. Rust, 12. B. Tanev, 31. Guentzel, 59. Aston-Reese, 60. Crosby - 6. Kuzněcov, 24. Vrána, 38. Bäckström. Střely na branku: 38:31. Vaněček odchytal za Washington 59:19 minuty, inkasoval čtyři góly z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Guentzel, 3. Ceci (všichni Pittsburgh).

Vegas - Colorado 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 22. Pacioretty. Střely na branku: 24:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Pacioretty, 3. Whitecloud (všichni Vegas).