Vránův devatenáctý gól v sezoně Washingtonu na výhru nestačil

9. 1. 2020 7:34
Český útočník Jakub Vrána dal už svůj devatenáctý gól v této sezoně NHL. Washington přesto nezískal na ledě Philadelphie, která bojuje o play off, ani bod. Flyers zvítězili těsně 3:2.
Jakub Vrána
Jakub Vrána | Foto: Reuters

Asistenci si u Vránovy branky připsal obránce Michal Kempný. Auston Matthews z Toronta překonal díky dvěma zásahům i ve své čtvrté sezoně v lize hranici třiceti gólů. Má jich na kontě 31 a ztrácí tak už jen jedinou branku na dosud nejlepšího střelce ročníku Davida Pastrňáka z Bostonu.

První třetina zápasu mezi Philadelphií a Washingtonem nabídla čtyři góly. Domácí, kteří se představili na domácí půdě po šestizápasovém výjezdu, udělali radost svým fanouškům už ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre Travis Konecny. Capitals srovnali za čtyři minuty, Tom Wilson zpoza branky předložil puk Nicklasi Bäckströmovi a ten se štěstím prostřelil brankáře Cartera Harta.

Ve 13. minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil Jakub Vrána, jehož skvěle našel Jevgenij Kuzněcov, a Washington vedl 2:1. Druhou asistenci si připsal Michal Kempný.

Philadelphia skóre zápasu otočila díky povedeným koncovkám třetin, necelou minutu před první sirénou se prosadil Robert Hägg a v závěru druhé části ujel ve vlastním oslabení Kevin Hayes, který povedenou bekhendovou kličkou dokonal obrat Flyers. Třiadvacetiletý Vrána byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Domácí útočník Jakub Voráček ani hostující bek Radko Gudas, jenž ještě minulou sezonu hájil barvy Flyers, v zápase nebodovali.

Ani dva góly Austona Matthewse nepomohly Torontu k výhře nad Winnipegem. V páté minutě americký útočník po asistenci Mitchella Marnera rychle odpověděl na vedoucí gól Nikolaje Ehlerse a 14 sekund před koncem základní hrací doby zachránil svému týmu alespoň bod, když vyrovnal na 3:3. V prodloužení gól nepadl, o výsledku tak rozhodly samostatné nájezdy. Přestože i během nich se Matthews prosadil, bod navíc bral Winnipeg. Ve čtvrté sérii o tom rozhodl Blake Wheeler.

Hokejisté Dallasu zvítězili na ledě Los Angeles těsně 2:1. O těsném vítězství rozhodli hráči Stars ve druhé třetině, kdy během necelé minuty otočili stav zápasu. Vítězný gól dal Blake Comeau.

Výsledky NHL:

Toronto - Winnipeg 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 5. a 60. Matthews, 26. Timašov - 4. Ehlers, 18. Appleton, 32. Scheifele, rozhodující sam. nájezd Wheeler. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.397. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Matthews (Toronto), 3. Wheeler (Winnipeg).

Philadelphia - Washington 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky: 4. Konecny, 20. Hägg, 38. K. Hayes - 8. Bäckström, 13. Vrána (Kempný). Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.595. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Vrána (Washington).

Los Angeles - Dallas 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 3. Kopitar - 35. Jamie Benn, 36. Comeau. Střely na branku: 31:32. Diváci: 17.129. Hvězdy zápasu: 1. Lindell (Dallas) 2. Quick (Los Angeles) 3. Comeau (Dallas).