Vrána ukončil pod širým nebem čekání na gól. Voráček sbíral body v divokém klání

Aktualizováno 4. 3. 2018 9:31
Vrána chladnokrevně proměnil únik a skóroval poprvé od 14. prosince. Voráček dvakrát bodoval (1+1) při porážce 6:7 po nájezdech.
Jakub Vrána (uprostřed) slaví gól se spoluhráči Dmitrijem Orlovem (vlevo) a Tomem Wilsonem. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jakub Vrána skóroval v utkání NHL, které se hrálo pod širým nebem, a jedenáctou trefou sezony přispěl k výhře Washingtonu 5:2 nad Torontem. Na straně poražených zaznamenal Roman Polák jednu přihrávku. Prohru Philadelphie 6:7 po nájezdech neodvrátili Petr Mrázek 29 zákroky ani Jakub Voráček dvěma body za gól a asistenci.

Vrána se gólově prosadil poprvé od 14. prosince, od té doby nasbíral ve 25 zápasech šest bodů za asistence. Český útočník si ale v sólovém úniku počínal sebevědomě a střelou mezi betony upravil ve 31. minutě skóre na konečných 5:2. V zápase, který se hrál před téměř třiceti tisíci fanoušky na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Arkansasu, se zapsal do statistik i Polák.

Washington se lépe vypořádal s náročnými podmínkami. Opět foukal silný vítr, který tým nepustil na trénink před zápasem. "Vypadalo to, že vždy hrajeme na správné straně. Neměli žádný sólový únik nebo přečíslení. Hráli jsme dobře pozičně i s velkým nasazením," uvedl obránce Jon Carlson, který zaznamenal tři body (1+2) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Čtyřicátou trefu si připsal Alexandr Ovečkin a tuto metu pokořil podeváté v kariéře. "Je to hezké číslo, ale padesát vypadá líp," podotkl ruský kanonýr. Na druhé straně byl trenér Mike Babcock z výkonu svých svěřenců rozladěn. "Roznesli nás. Vypadalo to, jakoby hrály děti proti chlapům. Zítra budeme mít trénink, aby uvolnili energii, kterou nevložili do tohoto zápasu," zlobil se.

V dresu Toronta nastoupil Tomáš Plekanec a je prvním hráčem NHL, který si v jedné sezoně zahrál dvě utkání pod širým nebem. Před necelými třemi měsíci to ještě bylo za Montreal.

Gól Jakuba Vrány:

Philadelphia po akcích Voráčka vedla 1:0 a 2:1. Kladenský odchovanec byl nejdříve u kombinace v přesilové hře, kterou zakončil Nolan Patrick. Při druhém gólu dorazil vlastní střelu a vylepšil si bilanci v sezoně na 14+57. Hvězdou večera byl však domácí Steven Stamkos, jenž poprvé nasbíral v jednom utkání pět bodů (2+3). Navíc lídr Tampy Bay uspěl i v rozstřelu.

"Pro oba gólmany to byl opravdu těžký zápas. Přál bych si, abych zastavil více jejich střel. Hráli jsme o důležité body a chlapi přede mnou hráli skvěle. Dali jsme i hodně gólů, já musím být v takových zápasech lepší," řekl Mrázek, který inkasoval z různých situací: z dorážek, teče, od modré čáry nebo z přečíslení dva na jednoho. V rozstřelu překonali českého brankáře dva ze tří hráčů.

Tampa Bay dvakrát smazala dvoubrankovou ztrátu, přičemž v rozmezí 45. až 51. minuty otočila skóre z 3:5 na 6:5. "Když prohráváte o dva góly, zvlášť ve třetí třetině, a ještě vyhrajete, je to hodně cenné. I když jsme z hlediska herního systému neodehráli perfektní zápas, ukázali jsme vnitřní sílu a že se nikdy nevzdáváme," uvedl Stamkos. Zdatně mu sekundoval Victor Hedman, švédský obránce vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál.

Dominik Simon byl po pár dnech na farmě povolán zpátky do Pittsburghu a návrat si zpestřil asistencí. Podílel se v 52. minutě na vyrovnávacím gólu na 2:2, který poslal zápas do prodloužení. V něm korunoval aktivitu Penguins, kteří vyslali padesát střel, Sidney Crosby a zařídil týmu výhru nad New Yorkem Islanders.

Boston dal v minulém zápase i díky hattricku Davida Krejčího a dvou gólů Davida Pastrňáka osm branek, ale proti Montrealu to dlouho vypadalo, že mu došel střelný prach. Bruins od 10. minuty prohrávali 0:1, navíc Pastrňák ve stoprocentní šanci trefil v přečíslení tři na jednoho tyč. Dvě minuty před koncem ale vyrovnal Jake DeBrusk a v čase 62:06 dokonal obrat Brad Marchand.

NHL:

Tampa Bay - Philadelphia 7:6 po sam. nájezdech (1:3, 2:1, 3:2 - 0:0)

Branky: 9. a 48. Stamkos, 26. a 51. Hedman, 33. Girardi, 45. J.T. Miller, rozhodující nájezd Point - 8. Patrick (Voráček), 15. Voráček, 19. Hägg, 37. Lehterä, 42. Provorov, 58. Giroux. Střely na branku: 35:43. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval šest branek z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 82,9 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Provorov (Philadelphia).

Dallas - St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 28. Pitlick, 58. Radulov, 64. Jamie Benn - 34. Barbašev, 53. Schwartz. Střely na branku: 34:37. Diváci: 18.321. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Bishop (oba Dallas), 3. Schwartz (St. Louis).

Los Angeles - Chicago 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)

Branky: 25. Pearson, 27. Martinez, 38. Iafallo - 14. Oesterle, 51. Anisimov, 55. Hinostroza, 59. Toews, 60. P. Kane. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. P. Kane (Chicago).

Boston - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 58. DeBrusk, 63. Marchand - 10. Gallagher. Střely na branku: 50:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Chudobin (oba Boston), 3. Niemi (Montreal).

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 39. Hörnqvist, 52. Brassard (Simon), 64. Crosby - 2. Davidson, 45. A. Lee. Střely na branku: 50:27. Diváci: 18.661. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Brassard (oba Pittsburgh), 3. Gibson (NY Islanders).

Washington - Toronto 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 4. Kuzněcov, 7. Ovečkin, 17. Bäckström, 28. Carlson, 31. Vrána - 6. Hyman (Polák), 28. Kadri. Střely na branku: 34:29. Diváci: 29.516. Hráno pod širým nebem na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolisu. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Kuzněcov, 3. Bäckström (všichni Washington).

Arizona - Ottawa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 19. Ekman-Larsson, 35. Martinook - 4. Pageau. Střely na branku: 27:24. Diváci: 10.955. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Raanta, 3. Martinook (všichni Arizona).

Edmonton - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky: 26. McDavid, 37. Nugent-Hopkins - 1. Kreider, 28. Zibanejad, 30. Carey. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Georgijev, 3. Zibanejad (oba NY Rangers).