Vrána sestřelil Flyers dvěma góly, trefili se i Zohorna s Nečasem

23. 3. 2022 6:51
Hokejový útočník Jakub Vrána přispěl v NHL dvěma góly k výhře Detroitu 6:3 nad Philadelphií a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč Filip Hronek asistoval u dvou branek.
Jakub Vrána se spoluhráči
Jakub Vrána se spoluhráči | Foto: Reuters

Carolina i díky trefě Martina Nečase zdolala Tampu Bay 3:2. Radim Zohorna vstřelil druhý gól sezony, kterým pomohl Pittsburghu k vítězství 5:1 nad Columbusem. U jediné branky poražených asistoval Jakub Voráček. Jednou přihrávkou pomohl Tomáš Hertl k obratu San Jose v Calgary z 1:3 na konečných 4:3.

Do úterního programu zasáhli tři čeští gólmani a všichni si připsali porážku. David Rittich inkasoval pětkrát z 34 střel při prohře Nashvillu 1:6 na ledě Los Angeles a čisté svědomí nemá u poslední branky zápasu, při které špatně rozehrál. Karel Vejmelka pustil čtyři góly z 39 střel a s Arizonou podlehl Seattlu 2:4. Čtyřikrát inkasoval i Vítek Vaněček, jenž zastavil 33 střel, při prohře Washingtonu 2:5 se St. Louis.

Vrána, který předchozí čtyři zápasy nebodoval, dostal Detroit oběma góly do dvoubrankového vedení. Český útočník zvýšil v desáté minutě na 2:0, když poslal poskakující puk přímo do horního rohu branky.

V závěru prostřední třetiny pak kanonýr Detroitu upravil skóre střelou bez přípravy z pravého kruhu na 4:2.

Hronek si připsal přihrávku u úvodní trefy zápasu, kterou dal po individuálním průniku Joe Veleno. Detroit vstřelil posledně dva góly při hře Philadelhie bez brankáře a český bek získal druhý bod v zápase u uklidňujícího zásahu na 5:3.

Nečas otevřel skóre zápasu, když v přesilové hře překonal střelou zpoza pravého kruhu jednoho z nejlepších gólmanů soutěže Andreje Vasilevského. Český útočník skóroval teprve podruhé od poloviny ledna. Na straně Tampy Bay prožívá neproduktivní období Ondřej Palát, který nedal gól už 19 zápasů (0+5).

Columbus vedl poté, kdy si Voráček vyměnil na modré čáře puk se Zachem Werenskim, jehož střelu dorazil Gustav Nyquist. Obrat odstatoval ve 23. minutě Zohorna, který z dorážky pohodlně doklepl puk do prázdné branky. Pittsburgh otočil ve druhé třetině na 4:1, dvakrát se trefil Jake Guentzel.

Výsledky NHL:

New Jersey - NY Rangers 7:4 (0:2, 5:0, 2:2)

Branky: 50. a 51. J. Hughes, 28. Graves, 29. P. K. Subban, 33. Mercer, 34. Tatar, 39. Šarangovič - 8. Zibanejad, 14. Fox, 44. R. Strome, 55. Kreider. Střely na branku: 31:35. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Hischier, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Columbus 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky: 24. a 35. Guentzel, 23. Zohorna, 28. Rust, 49. Malkin - 9. Nyquist (Voráček). Střely na branku: 37:27. Diváci: 18.196. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Washington - St. Louis 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Branky: 9. Kuzněcov, 14. T. Wilson - 12. Saad, 18. R. O´Reilly, 31. Walker, 38. B. Schenn, 60. Perron. Střely na branku: 21:38. Vítek Vaněček odchytal za Washington 57:08 minuty, inkasoval čtyři góly z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. B. Schenn (oba St. Louis), 3. T. Wilson (Washington).

Carolina - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 27. Nečas, 34. T. DeAngelo, 49. Aho - 30. Paul, 59. Killorn. Střely na branku: 41:29. Diváci: 16.783. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Jarvis, 3. Nečas (všichni Carolina).

Detroit - Philadelphia 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky: 10. a 39. Vrána, 6. Veleno (Hronek), 22. Raymond, 58. Sundqvist (Hronek), 59. Bertuzzi - 22. Farabee, 28. Lindblom, 52. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.521. Hvězdy zápasu: 1. M. Staal, 2. Vrána (oba Detroit), 3. Farabee (Philadelphia).

NY Islanders - Ottawa 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 50. Mayfield, 59. Lee, 60. Parise. Střely na branku: 27:24. Diváci: 15.856. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Lee, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).

Dallas - Edmonton 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Branky: 27. Robertson, 28. Pavelski, 55. Hintz, 56. Gurjanov, 60. Seguin - 17. Yamamoto, 47. E. Kane, 47. Draisaitl. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. McDavid (Edmonton).

Winnipeg - Vegas 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 27. Dubois, 36. Scheifele, 52. Pionk, 54. Ehlers. Střely na branku. 26:42. Diváci: 13.690. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Calgary - San Jose 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Branky: 5. J. Gaudreau, 9. Dube, 25. Backlund - 15. Vlasic, 38. Meier, 52. Barabanov (Hertl), 52. Couture. Střely na branku: 31:38. Diváci: 15.594. Hvězdy zápasu: 1. Meier (San Jose), 2. M. Tkachuk (Calgary), 3. Barabanov (San Jose).

Arizona - Seattle 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky: 29. Schmaltz, 30. N. Ritchie - 29. a 38. Soucy, 34. Sprong, 53. Geekie. Střely na branku: 26:39. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 57:55 minuty, inkasoval čtyři branky z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Diváci: 11.670. Hvězdy zápasu: 1. Soucy, 2. Geekie (oba Seattle), 3. Schmaltz (Arizona).

Los Angeles - Nashville 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Branky: 4. a 54. Kempe, 46. a 54. Byfield, 7. Kalijev, 11. Moore - 24. Tomasino. Střely na branku: 35:25. David Rittich odchytal za Nashville 59:22 minuty, inkasoval pět branek z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 85,3 procenta. Diváci: 12.629. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Quick, 3. Kupari (všichni Los Angeles).