Vrána překonal svůj gólový rekord, Rittich vynuloval Pastrňáka

26. 2. 2020 7:36
Útočník Jakub Vrána si vytvořil 25. gólem v sezoně nové kariérní maximum v NHL a svou rekordní trefou pomohl k výhře Washingtonu 4:3 po nájezdech nad Winnipegem. Filip Chlapík skóroval poprvé od poloviny listopadu, ale neodvrátil prohru Ottawy 2:3 v Nashvillu.
Jakub Vrána střílí branku do sítě Winnipegu
Jakub Vrána střílí branku do sítě Winnipegu | Foto: Reuters

David Rittich chytil 26 střel a dovedl Calgary k vítězství 5:2 v Bostonu. New Jersey i díky dvěma přihrávkám Pavla Zachy uspělo v Detroitu 4:1.

Vrána se prosadil v první třetině po úžasném sólu. Český útočník získal puk v obranném pásmu, prosvištěl přes celé hřiště až k brance soupeře a zvýšil na 2:0.

Podívejte se na gól Jakuba Vrány

Washington pak v zápase ztratil třígólový náskok, ale v nájezdech získal bonusový bod. Rozstřel rozhodl v páté sérii Alexandr Ovečkin, který skóroval i v základní hrací době. V dresu vítězů odehrál první zápas od výměny z Montrealu Ilja Kovalčuk. Ruský útočník nebodoval a neuspěl ani v prvním kole nájezdů.

Chlapík dostal Ottawu v 19. minutě do vedení 2:1 bekhendovou dorážkou a ukončil 21 zápasů dlouhý gólový půst. Český útočník strávil na ledě přes třináct minut, větší časový prostor tuto sezonu v zápase neměl a odvděčil se za důvěru třetí trefou v ročníku. Nashville ale kontroval dvěma trefami ve druhé třetině a těsný náskok už udržel.

Podívejte se na trefu Filipa Chlapíka

Ritticha prostřelil v polovině zápasu Brad Marchand, který v oslabení z úniku vyrovnal na 1:1. Calgary, za které nehrál zraněný Ondřej Kaše, ale ještě ve druhé třetině dvěma góly Seana Monahana odskočilo. Boston po velkém závaru snížil v 54. minutě, ale v posledních devadesáti sekundách zpečetil výhru hostů dvěma trefami Mikael Backlund. David Pastrňák, který v posledních třech zápasech získal šest bodů (3+3), nevyzrál na svého krajana s žádnou ze čtyř střel.

Zacha byl jediným českým hráčem, který patřil v třinácti utkáních úterního programu NHL k hvězdám zápasu. Po akcích brněnského rodáka zvyšovalo New Jersey v přesilových hrách svůj náskok na 2:0 a 4:1. V prvním případě dorazil Zachovu střelu Jesper Bratt, u další gólové akce skóroval po přihrávce českého hráče z mezikruží Nikita Gusev. V obraně hostí chyběl počtvrté v řadě Filip Hronek, který schytal před více než týdnem ránu pukem do tváře.

Výsledky NHL:

Boston - Calgary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 31. Marchand, 54. Ch. Wagner - 34. a 35. Monahan, 59. a 60. Backlund, 12. M. Tkachuk. Střely na branku: 28:31. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,86 procent. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Ch. Wagner (Boston), 3. M. Tkachuk (Calgary).

Montreal - Vancouver 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 6. Byron, 8. S. Weber, 41. Weal - 16. Horvat, 36. Edler, 46. Virtanen, 62. Toffoli. Střely na branku: 40:34. Diváci: 21.187. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Vancouver), 2. Domi (Montreal), 3. Virtanen (Vancouver).

Tampa Bay - Toronto 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky: 10. Kučerov, 32. Maroon, 48. Gourde - 17. a 33. Tavares, 13. Muzzin, 35. W. Nylander. Střely na branku: 29:23. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. Shattenkirk (Tampa Bay).

NY Islanders - NY Rangers 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 38. Pageau, 55. Eberle, 60. B. Nelson - 18. Panarin, 28. McKegg, 50. B. Howden, 61. Zibanejad. Střely na branku: 45:28. Diváci: 13.918. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Lindgren (oba NY Rangers), 3. Pageau (NY Islanders).

Philadelphia - San Jose 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 24. a 44. K. Hayes, 2. Aube-Kubel, 30. Konecny - 7. Kellman, 49. Gregor. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.290. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Konecny, 3. Niskanen (všichni Philadelphia).

Washington - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Ovečkin, 11. Vrána, 34. Hathaway - 39. Ehlers, 49. Connor, 57. Scheifele. Střely na branku: 37:33. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Hathaway, 2. Orlov (oba Washington), 3. Scheifele (Winnipeg).

Carolina - Dallas 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Branky: 23. Aho - 1. Seguin, 18. Hintz, 20. Dickinson, 34. Gurjanov. Střely na branku: 41:16. Diváci: 18.176. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Chudobin (oba Dallas), 3. Aho (Carolina).

Detroit - New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 50. Filppula - 1. J. Anderson, 27. Bratt (Zacha), 29. Palmieri, 54. N. Gusev (Zacha). Střely na branku: 28:31. Diváci: 17.525. Hvězdy zápasu: 1. N. Gusev, 2. Bratt, 3. Zacha (všichni New Jersey).

St. Louis - Chicago 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

Branky: 45. a 54. Sanford, 1. B. Schenn, 28. Thomas, 44. R. O ́Reilly, 50. Faulk - 11. Keith, 15. Murphy, 22. P. Kane (Kubalík), 46. Highmore (Kämpf), 49. Saad. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Sanford, 2. Thomas, 3. R. O ́Reilly (všichni St. Louis).

Nashville - Ottawa 3:2 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 5. Blackwell, 26. Ellis, 30. Arvidsson - 5. Chabot, 19. Chlapík. Střely na branku: 33:35. Diváci: 17.205. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Saros, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Minnesota - Columbus 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Branky: 33. a 40. Koivu, 2. E. Staal, 20. Donato, 50. Fiala - 14. N. Foligno, 42. Bemström, 44. Dubois, 57. Werenski. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17.057. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Donato, 3. E. Staal (všichni Minnesota).

Arizona - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 15. Richardson - 32. Vatrano, 49. Hoffman. Střely na branku: 38:26. Diváci: 12.391. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Hoffman (oba Florida), 3. Richardson (Arizona).

Anaheim - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 6. a 63. Milano, 14. Deslauriers, 53. Henrique - 30. Ennis, 45. Draisaitl, 56. Athanasiou. Střely na branku: 21:32. Diváci: 15.431. Hvězdy zápasu: 1. Milano, 2. Manson (oba Anaheim), 3. Ennis (Edmonton).