Vrána po premiéře v NHL: Ovečkin si ze mě dělal srandu. Pokyny od kouče? Bav se a dělej, co umíš

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
2. 12. 2016 8:33
Konečně se dočkal. Třináctý hráč draftu 2014 Jakub Vrána si v noci na dnešek odbyl vytouženou premiéru ve slavné NHL v dresu Washingtonu Capitals. Ve druhé formaci po boku Kuzněcova a Burakovského odehrál 10 minut a připsal si čtyři střelecké pokusy. "Skvělý zápas, obrovská zkušenost. Jen škoda, že jsme prohráli. Snad v týmu zůstanu a příště proměním i nějakou šanci," řekl po utkání v rozhovoru pro Aktuálně.cz dvacetiletý debutant.
Jakub Vrána při své premiéře v NHL
Jakub Vrána při své premiéře v NHL | Foto: ČTK

A.cz: Jak jste si užil váš první zápas v NHL?

Byl to fantastický zážitek. Zahrát si doma před skvělými fanoušky a s hráči, jako jsou Bäckström s Ovečkinem, je pro mě splněný sen. Veliká zkušenost, snad se něco od takových borců naučím.

Byl jste nervózní?

Jasně. Byl to můj první zápas, takže nervozitu jsem cítil. Kluci v kabině se mě ale snažili uklidnit a povzbudit.

Jaké to je, sedět v jedné kabině s Alexandrem Ovečkinem?

Je to něco speciálního. On je trošku jiný než všichni ostatní. Je vtipný, v šatně hodně hlasitý. Často si dělá srandičky...

Vystřelil si nějak i z vás?

Jojo. Taky si ze mě dělal srandu. Když jsme hráli před zápasem fotbálek, tak říkal, že hrajeme Česko proti Rusku a snažil se mě za každou cenu vyřadit. Bylo to vtipné.

Nepřekvapilo vás to? Navenek občas vypadá trochu namyšleně, ale ve skutečnosti je s ním zábava...

Já nechci říkat, že už ho nějak dobře znám, ale když se k němu prostě člověk dostane blíž, tak pozná, jaký je to člověk. Na ledě možná vypadá namyšleně, protože to často bere na sebe a hodně střílí. Sobecké to ale není, dělá to nejlepší pro tým.

Co jste říkal na přivítání, kdy vám aplaudovala celé hala?

To bylo něco úžasného, vůbec jsem to nečekal! Moc jim za to děkuju. Udělali mi krásnou premiéru tady.

Máte už nějaké náznaky, zda zůstanete, nebo se opět přesunete zpátky na farmu?

To zatím vůbec nevím. Uvidíme, co řekne trenér. Těžko říct, jak moc mě budou potřebovat. Samozřejmě bych tu nejraději zůstal do konce sezony. Uvidíme, jak to dopadne.

Kolem Jakuba Vrány bylo po zápase hodně rušno.
Kolem Jakuba Vrány bylo po zápase hodně rušno. | Foto: Ondřej Kuchař

Dostal jste od kouče Barryho Trotze nějaké speciální předzápasové pokyny?

To ani ne. Řekl mi jen, abych se soustředil na systém, bavil se a dělal, co umím.

Po příchodu do zámoří vám bylo vyčítáno, že nemáte tolik svalové hmoty. Zlepšilo se to?

Řekl bych, že jo. I tak si ale nemyslím, že jsem typ hráče, který potřebuje být nějak extra nabušený. Musím hlavně zamakat na bruslení a střelbě.

Tak jako David Pastrňák...

No... Ten teda na střelbě zamakal slušně! (smích) Musím uznat, že teď má nade mnou trošku navrch.

Vy jste byl před pár lety snad ještě lepší střelec než on. Kdy vám v tomhle ohledu utekl?

Ten první rok v Americe. Bylo to dáno organizací. On dostal relativně hned prostor v Bostonu. Kdybych šel v ten čas já do Washingtonu, nehrál bych nic. Tady jsou hráči, které z přesilovky nikdo sundat nemůže. Oni mi jasně řekli, že já jsem hráč do prvních dvou lajn, a proto jsem rád, že mě dali do Hershey, kde hraju všechno.

Hrál se hokej srovnatelný s tím v nižší AHL?

Je to samozřejmě trochu jiné. Hrají tu chytřejší hráči, dělají na ledě lepší rozhodnutí. Po prvním střídání jsem se do toho dostal. Škoda těch neproměněných šancí. Hned tu první jsem myslel, že proměním, ale bohužel. Snad příště!

Také Jakub Vrána okusil tradiční zámořskou legrácku. Tým Capitals ho nechal jít při rozbruslení na led prvního. A pak ho nechal kroužit o samotě

 

Právě se děje

před 31 minutami

Bývalý imám Shehadeh nepodal dovolání proti desetiletému trestu

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který si má odpykat deset let ve vězení, nepodal dovolání k Nejvyššímu soudu. Mimořádný opravný prostředek využil ve sledované kauze jen obhájce jeho bratra Omara, jenž si má odpykat o rok více. Dovolání podle dostupných informací nepodala ani partnerka Omara Shehadeha Fátima Hudková. Dostala šestiletý trest.

Z justiční databáze InfoSoud je patrné, že k nejvyšší instanci odešlo na konci listopadu spolu se spisem pouze jedno dovolání, které podle dřívějšího vyjádření mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci podal právě obhájce Omara Shehadeha. Česká justice stíhala Omara Shehadeha jako uprchlého, stejně jako Hudkovou.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Německý řetězec kadeřnictví Klier je v platební neschopnosti

Největší německý řetězec kadeřnictví Klier je kvůli propadu tržeb způsobenému pandemií nemoci covid-19 v platební neschopnosti. Oznámila to dnes agentura DPA. Firma má podle svých slov v Německu kolem 1400 poboček a další v zahraničí, včetně Česka. Firma doufá v reorganizaci a obnovení činnosti na jaře. Jak se situace dotkne poboček v zahraničí zatím není jasné.

Finanční potíže Klieru rostly od začátku pandemie kvůli prudkému poklesu poptávky. Na začátku září firma požádala o ochranu před věřiteli za účelem reorganizace. Nyní soud v německém Wolfsburgu, kde má firma sídlo, uvolnil cestu hlavnímu konkurznímu řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy