Kašli na obranu, slyšel Vrána od hvězdy. Jeho hattrick pak slavili i čerství hrdinové

jzp jzp
4. 11. 2019 14:03
Z hlavy sňal imaginární čepici a radostně ji mrštil směrem k ledu. Tak Jakub Vrána oslavil svůj první hattrick v hokejové NHL. Po chvíli začaly na led padat opravdové čepice, a to i díky čerstvým baseballovým šampionům.
Podívejte se na první hattrick Jakuba Vrány v zámořské NHL. | Video: Youtube.com

Když v pátek proti Buffalu sahal po hattricku, ale nakonec skóroval jen dvakrát, z okolí slýchal, jaká je to škoda. Vrána však všechny ujišťoval: "Hattrick přijde!"

A přišel možná dřív, než sám útočník čekal. O dva dny později proti Calgary. Washington doma zvítězil 4:2. 

Ke všem Vránovým gólům se nachomýtl Jevgenij Kuzněcov, byť má nakonec přiznané "jen" dvě asistence. Poprvé českému parťákovi poslal perfektní žabku, podruhé mu puk přistrčil (s tečí beka) a potřetí ho poslal do samostatného úniku.

Především závěrečná akce uvedla přítomné v úžas. Ruský centr kousek od vlastní brány plácl do puku, jako kdyby chtěl vyhodit. Poslal ale do jízdy připraveného Vránu, který v osamění proti Camu Talbotovi, jenž zaskakoval za Davida Ritticha, nadvakrát skóroval. Vsítil rozhodující gól.

"Říkal jsem mu: 'Kašli na obranné pásmo a jeď dát ten třetí gól.' A on mě poslechl," zubil se Kuzněcov při objasňování bleskové souhry.

Vrána předvedl v základní části NHL už pět dvougólových představení. Hattrick ale slavil poprvé.

Spolu s ním jásala Capital One Arena, jejíž led pochopitelně zaplavily čepice. Házeli je mimo jiné baseballisté Washington Nationals, kteří minulý týden poprvé v historii vyhráli Světovou sérii. Přímo u ledu přidělával práci uklízečům hvězdný polař Adam Eaton:

Nationals, kteří svou jízdou připomněli rok a půl starý titul hokejových Capitals, si zápas na půdě svých městských kolegů náramně užili. I za přispění alkoholu. O přestávce dokonce brázdili led na rolbě, kde se vysvlékli do půl těla.

"Hned mi naskočily vzpomínky na naše vítězství," zhodnotil oslavy Vrána.

"Vypadají docela střízlivě," vtipkoval na účet baseballistů v jednom z přestávkových rozhovorů Kuzněcov. "Když jsme my byli na jejich místě, nic jsem si z toho nepamatoval."

Vrána po zisku Stanley Cupu ušel kus cesty. Ve Washingtonu získal silnější postavení. V létě ostatně podepsal dvouletou smlouvu s průměrným ročním platem 3,35 milionu dolarů. Momentálně má 14 bodů (9+5) z 16 duelů. Je produktivnější než Tomáš Hertl nebo Jakub Voráček. Z Čechů ztrácí akorát na nezastavitelného David Pastrňáka.

Vrána si po hattricku užíval "čepicovou" sprchu.
Vrána si po hattricku užíval "čepicovou" sprchu. | Foto: Reuters

"Nejsem překvapený," komentuje Vránovy gólové hody spoluhráč Lars Eller. "Je to zkrátka v něm. Nečekám od něj, že dá tři góly každý večer, ale má takový talent, že čas od času podobný kousek předvede."

Aktuálně Vrána naskakuje ve druhé lajně vedle Kuzněcova a tvrďáka Toma Wilsona.

Před časem přitom spadl do třetí formace, ale trenér Todd Reirden ho nakonec vytáhl zpět nahoru, což si teď pochvaluje: "Myslím, že na posledním pětizápasovém tripu se začal víc soustředit, od té doby hraje svůj nejlepší hokej."

I díky tomu vyhráli Capitals počtvrté v řadě. Bodovali už podeváté za sebou a vévodí celé lize. Jako by se nechtěli nechat zastínit baseballovými mistry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy