Vrána dal za Washington dvě branky, v Calgary řádil šestibodový Gaudreau

13. 3. 2019 6:44
Hokejisté Washingtonu vedli díky dvěma gólům Jakuba Vrány v úterním utkání NHL na ledě Pittsburghu 2:0, ale nakonec prohráli 3:5.
Jakub Vrána
Jakub Vrána | Foto: Reuters

Vrána otevřel dvacátou trefou sezony skóre zápasu, když se prosadil v závěru první třetiny střelou z pravého kruhu k bližší tyči. Český útočník zvýšil v polovině utkání z nenápadné akce. Jeho střelu od pravého mantinelu vyrazil gólman Matt Murray nad sebe a puk, o kterém nevěděl, kde je, mu propadl za záda do branky.

Náskok Washingtonu se ale brzy rozplynul. Pittsburgh v rozmezí 33. až 35. minuty otočil zápas třemi góly a vedení už nepustil. "Vedli jsme, byli jsme nahoře. Dali ale gól, vypadli jsme na chvilku z rytmu a už bylo těžké se po tom vracet zpátky do hry," řekl Vrána.

Washington tak prohrál poprvé po sedmi vítězstvích. "Byla to dobrá série. Každý zápas ale začínáme od nuly, je pro nás nový a snažíme se ho vyhrát," dodal český útočník.

Dvěma přihrávkami přispěl k výhře Pittsburghu Jevgenij Malkin, který zaokrouhlil počet bodů v NHL na tisíc (391+609). "V posledních týdnech jsem trochu zpomalil a znervózňovalo mě to. Jsem rád, že jsem konečně té tisícovky dosáhl a že můžu zase normálně dýchat," přiznal Malkin. "Je to šílené číslo. Když jsem vyrůstal v malém městě, nikdy mě nenapadlo, že budu hrát v NHL a že nasbírám tisíc bodů," dodal.

Brankář David Rittich zastavil 22 střel New Jersey a dovedl Calgary k výhře 9:4. Hlavním strůjcem vítězství se ale stal Johnny Gaudreau, který vstřelil hattrick a na další tři góly přihrál.

New Jersey, které od poloviny února postrádá zraněného Pavla Zachu, po dvou třetinách vedlo 4:3. Blake Coleman a Kenny Agostino překonali Ritticha ze sólového úniku, Kyle Palmieri se prosadil tečí a v oslabení udeřil v přečíslení dva na jednoho Travis Zajac.

Calgary ale v závěrečném dějství šestigólovou smrští překlopilo výhru na svou stranu. Pod čtyři branky včetně té vítězné z trestného střílení se ve třetí třetině podepsal Gaudreau. Kanadský útočník je prvním hráčem od roku 2013, který v soutěži nasbíral během jednoho utkání šest bodů. Michael Frolík, který si minule připsal čtyři asistence, tentokrát nebodoval.

Tomáš Hertl bodoval pošesté za sebou, když jednou přihrávkou pomohl San Jose porazit Winnipeg 5:4.

Zápas rozhodl Joe Pavelski pět sekund před koncem třetí třetiny a zajistil tím San Jose šestou výhru v řadě. Během vítězné série bodoval ve všech zápasech Hertl (3+4). Jeho spoluhráč Radim Šimek stihl ve Winnipegu jen tři střídání a ze zápasu odstoupil poté, kdy na jeho pravou nohou dopadl Andrew Copp.

Buffalo - Dallas 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 28. a 34. Hintz. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.830. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Bishop, 3. J. Klingberg (všichni Dallas).

Pittsburgh - Washington 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky: 34. a 35. Crosby, 33. Guentzel, 52. Kessel, 60. McCann - 20. a 31. Vrána, 55. Carlson. Střely na branku: 30:41. Diváci: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. McCann (všichni Pittsburgh).

Columbus - Boston 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)

Branky: 20., 29. a 60. Jenner, 8. J. Anderson, 15. Dzingel, 28. Duchene, 53. Werenski - 34. a 39. Marchand, 4. Bergeron, 36. Wagner. Střely na branku: 35:31. Diváci: 16.554. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. J. Anderson, 3. Werenski (všichni Columbus).

Montreal - Detroit 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 33. a 60. Domi, 38. Kulak - 41. Athanasiou. Střely na branku: 36:21. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Bernier (Detroit), 3. Tatar (Montreal).

St. Louis - Arizona 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 59. Schwartz - 22. Pánik, 41. Hinostroza, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.428. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Hinostroza (oba Arizona), 3. Schwartz (St. Louis).

Winnipeg - San Jose 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)

Branky: 9. Copp, 10. Little, 21. Connor, 57. Perreault - 17. a 31. Nyquist (na první Hertl), 9. Vlasic, 42. Sörensen, 60. Pavelski. Střely na branku: 25:36. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (San Jose), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Vlasic (San Jose).

Calgary - New Jersey 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)

Branky: 6., 42. a 53. J. Gaudreau, 41. a 43. D. Ryan, 28. S. Bennett, 31. E. Lindholm, 59. Monahan, 59. M. Tkachuk - 17. Coleman, 19. Palmieri, 21. Agostino, 38. Zajac. Střely na branku: 39:26. Rittich odchytal celé utkání, inkasoval čtyři góly z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18.529. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. D. Ryan, 3. E. Lindholm (všichni Calgary).

Anaheim - Nashville 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 4. Getzlaf, 11. Silfverberg, 34. Sprong - 55. a 56. F. Forsberg. Střely na branku: 18:34. Diváci: 16.811. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. F. Forsberg (Nashville).

4. Dallas 69 36 5 28 174:172 77
5. Minnesota 70 33 8 29 191:205 74
6. Colorado 70 30 12 28 223:218 72
7. Chicago 69 30 9 30 234:256 69