Nechutné, Hathaway plivl při bitce na soupeře. Klesl hodně nízko, odsoudil ho rival

Aktualizováno 19. 11. 2019 8:28
Útočník Jakub Vrána vstřelil v pondělním utkání NHL desátý gól sezony, kterým pomohl Washingtonu k domácí výhře 5:2 nad Anaheimem.
Jakub Vrána (v červeném) dává gól do branky Anaheimu
Jakub Vrána (v červeném) dává gól do branky Anaheimu | Foto: Reuters

V zápase se strhla v závěru druhé třetiny mela, ve které plivl Garnet Hathaway na Erika Gudbransona. Útočník Capitals dostal trest ve hře a hrozí mu ještě další postih od disciplinární komise formou suspendace nebo pokuty.

Washington udeřil už po padesáti sekundách hry trefou Richarda Pánika a faul na Vránu potrestal v přesilové hře Alexandr Ovečkin. V momentě, kdy Chandler Stephenson zvýšil na 3:0, se stal rozbuškou hromadné strkanice tvrdý atak domácího hráče Brendana Leipsice na Dereka Granta. Nejaktivnějším byl Hathaway, který se během krátké chvíle popral s Grantem a poté se pošťuchoval s Nickem Ritchiem a Gudbransonem.

Když se zdálo, že už se situace uklidnila a rozhodčí se snažili oddělit oba kohouty, udeřil Gudbranson překvapivě Hathawaye, který si jeho zákrok nenechal líbit a oplatil mu ho nečekaným způsobem - plivnutím do tváře. Sudí celou roztržku ještě zkoumali u videa, než vynesli tresty pro všechny aktéry.

Podívejte se na melu v utkání Washingtonu s Anaheimem:

Hathawayův plivanec v detailu:

Hathaway svého činu litoval. "Po jeho laciném úderu jsem se nechal unést emocemi a bohužel jsem na něho plivl. Neplánujete to, šlo o rychlou reakci na jeho ránu. Bylo to špatné rozhodnutí," řekl Hathaway.

"Klesl tak nízko, jako když vykopete jámu. Je to hrozná věc. Udělal něco, co se prostě nedělá," komentoval situaci Gudbranson.

Podobná slova volili i další hráči Anaheimu. "Je to pravděpodobně nejhorší věc, jakou můžete druhému udělat, bez špetky respektu. Ale bojuje se tvrdě a někdy se to vymkne kontrole," řekl Grant. "Celý zápas provázely strkanice, hráči po sobě šli a tímhle to vyvrcholilo," doplnil Brendan Guhle.

Hlavou kroutil i trenér Anaheimu Dallas Eakins, který podle svých slov takovou věc za 30 let u hokeje nezažil. Kouče také zaskočilo, že třetí gól Washingtonu platil.

"Předpokládal jsem, že rozhodčí přerušil hru, protože už před gólem vznikla roztržka, do které byli zataženi skoro všichni hráči. Vypadalo to, že i (Gibsona) rozptýlilo, co se děje u jeho branky, a nevěnoval se plně chytání. Ještě když rozhodčí udělovali tresty, myslel jsem si, že gól neuznají," řekl Eakins.

Vrána, který minule rozhodl o výhře Washingtonu v nájezdech, upravil na začátku třetí třetiny skóre na 4:0 i s přispěním Radka Gudase. Český obránce vytvořil tlak na Guhleho, který před vlastní brankou ztratil puk. Toho využil Vrána, který nadvakrát překonal Johna Gibsona. Anaheim ještě zápas dvěma góly zdramatizoval, ale výhru domácích zpečetil trefou do prázdné branky Tom Wilson.

"Kontrovali jsme puk i zápas a ve výsledku je to vidět," potěšilo Ovečkina, který vyzdvihl i hlavního hrdinu zápasu Bradena Holtbyho. Brankář Washingtonu zneškodnil 32 střel. "Chytá ohromně. Každý má období, kdy je nahoře nebo dole, a on je zrovna teď ve skvělé formě," řekl ruský útočník na adresu Holtbyho, jemuž dělal náhradníka Vítek Vaněček.

Hokejisté Arizony podruhé za sebou vynulovali soupeře, tentokrát porazili Los Angeles 3:0. Čisté konto udržel Antti Raanta, který kryl 31 střel. Branky vstřelili v úvodní třetině Conor Garland s Derekem Stepanem a v polovině zápasu zvýšil Jakob Chychrun. Coyotes vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a po úvodní čtvrtině základní části se překvapivě pohybují v popředí Západní konference.

Výsledky NHL:

Washington - Anaheim 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky: 1. Pánik, 27. Ovečkin, 40. Stephenson, 46. Vrána, 59. T. Wilson - 54. Steel, 59. Deslauriers. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Pánik, 3. Stephenson (všichni Washington).

Arizona - Los Angeles 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 4. Garland, 15. Stepan, 31. Chychrun. Střely na branku: 27:31. Diváci: 12.210. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Garland, 3. Dvorak (všichni Arizona).

6. Nashville 19 9 3 7 70:66 21
7. Minnesota 20 7 2 11 53:69 16