Voráček ukončil dlouhý půst. V prodloužení rozhodl o porážce nejlepšího týmu ligy

16. 1. 2020 7:12
Český hokejový útočník Jakub Voráček ukončil svůj desetizápasový gólový půst a rozhodl ve středečním utkání NHL o výhře Philadelphie v St. Louis 4:3 v prodloužení.
Jakub Voráček střílí vítězný gól Flyers proti Blues.
Jakub Voráček střílí vítězný gól Flyers proti Blues. | Foto: Reuters

Nejlepší tým ligy na vlastním ledě prohrál poprvé po devíti duelech a nepřekonal klubový rekord. Ve druhém středečním utkání vyhrálo Chicago v Montrealu 4:1 a uspělo potřetí v řadě. Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf v dresu vítězů nebodovali.

Voráček zajistil Flyers třetí vítězství z posledních čtyř duelů v čase 63:33 poté, co jeho tým ve třetí třetině ztratil vedení 3:1. Za svůj výkon byl třicetiletý kladenský odchovanec vyhlášen první hvězdou zápasu.

Philadelphia se k bodovému zisku odrazila ve druhé třetině, kdy dvěma góly otočila na 2:1. V 33. minutě vyrovnal díky šťastném odrazu od brusle domácího obránce Tyler Pitlick a přesně o tři minuty později se z dorážky prosadil Michael Raffl.

Přesilovkový gól Travise Konecnyho po 26 vteřinách třetí třetiny posunul Flyers do dvoubrankového vedení, Blues ale našli odpověď. V 51. minutě se před brankou prosadil centr Ryan O'Reilly a za tři minuty sám před brankářem nezaváhal Švéd Alexander Steen a poslal zápas do prodloužení.

Výhru Flyers v nastavení trefil Voráček. Český útočník převzal puk v útočném pásmu, počkal si na ideální pozici a střelou zápěstím překonal brankáře Jordana Binningtona. Philadelphia si připsala důležité dva body v boji o play off.

"Po vyrovnání na 1:1 nám ukázali, proč jsou tak úspěšní ve vyřazovacích bojích. Všech 18 hráčů dohrávalo každý souboj a chvílemi hráli opravdu tvrdě," řekl Voráček na adresu úřadujících vítězů Stanleyova poháru.

Poprvé po šesti utkáních se bodově neprosadil Kubalík. Chicagský útočník zůstává s 18 góly nejlepším střelcem mezi nováčky NHL. Gólově vyšel naprázdno po pěti duelech a nevyrovnal český nováčkovský rekord Petra Průchy, který v prosinci 2005 za New York Rangers skóroval šestkrát v řadě.

Největší podíl na výhře Chicaga měl centr čtvrté formace Zack Smith. Jednatřicetiletý Kanaďan dvěma góly v první třetině udal ráz zápasu. Nejprve v oslabení využil zaváhání brankáře Charlieho Lindgrena při rozehrávce a o tři minuty později tečoval střelu obránce Slatera Koekkoeka.

"Musíme se zlepšit v přesilovkách, jsou strašné. Hru v početní výhodě musíme zjednodušit, stále vymýšlíme různé prostrkávačky a přihrávky přes několik hokejek, ale prostě to nefunguje," řekl ruský útočník Canadiens Ilja Kovalčuk.

Montreal zkorigoval stav v úvodu druhé třetiny. Kovalčuk obkroužil branku, mezi kruhy našel Phillipa Danaulta a ten se v dobré pozici nemýlil. Ruský veterán si připsal pátý bod ze šesti utkání v dresu Montrealu po příchodu z Los Angeles.

Přesilovkový gól Alexe DeBrincata z 32. minuty vrátil Chicagu dvoubrankové vedení. Asistenci u trefy amerického útočníka si připsal Patrick Kane, který bodoval v osmém duelu v řadě (4+9) a od tisícího bodu v NHL ho dělí jen dva zápisy. Skóre uzavřel v 51. minutě Drake Caggiula.

Výsledky NHL:

St. Louis - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 5. Faulk, 51. R. O'Reilly, 54. Steen - 33. Pitlick, 36. M. Raffl, 41. Konecny, 64. Voráček. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Steen (St. Louis), 3. M. Raffl (Philadelphia).

Montreal - Chicago 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Danault - 6. a 9. Z. Smith, 32. DeBrincat, 52. Caggiula. Střely na branku: 33:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Z. Smith, 2. J. Toews, 3. Crawford (všichni Chicago).