Voráček se v přípravě NHL blýskl třemi body, Hertl dvakrát asistoval

Aktualizováno 26. 9. 2022 10:46
Útočník Jakub Voráček z Columbusu patřil k hlavním strůjcům úspěchu Blue Jackets v přípravném duelu před startem NHL proti Pittsburghu. Pod vítězství 5:1 se podepsal třemi body za gól a dvě nahrávky.
Tomáš Hertl v zápase s Los Angeles
Tomáš Hertl v zápase s Los Angeles | Foto: Reuters

Dvě asistence zaznamenal také Tomáš Hertl, který pomohl k výhře San Jose 3:2 v prodloužení nad Los Angeles. Dvě třetiny bez inkasované branky odchytal jako jeden z celkem šesti českých gólmanů, kteří zasáhli do nedělního programu, Daniel Vladař z Calgary. Flames i díky tomu porazili Vancouver 4:0.

Třiatřicetiletý Voráček se gólově prosadil v polovině utkání, kdy zvýšil z dorážky při přesilovce na 3:0. Tři body jako kladenský odchovanec posbírali také Justin Danforth (2+1) a velká letní posila Columbusu Johnny Gaudreau (0+3), jenž se Blue Jackets upsal po vypršení kontraktu v Calgary na sedm let za 68,25 milionu dolarů. Na straně poražených nechyběl Radim Zohorna.

Oba soupeři se spolu utkali ve zcela odlišných sestavách již dříve během neděle v Pittsburghu, kdy vyhráli v prodloužení 3:2 naopak domácí Penguins. Přes 31 minut odchytal za Columbus Pavel Čajan. Pražský rodák z mužstva Cleveland Monsters v AHL inkasoval jednou z 13 střel. Premiéru v dresu Columbusu si v tomto souboji odbyl osmnáctiletý bek David Jiříček. Účastník posledního mistrovství světa ve Finsku, jehož si klub z Ohia vybral z šestého místa při letošním draftu, nebodoval, ale dal o sobě vědět čtyřmi hity.

Stejným výsledkem 3:2 v prodloužení zdolali Sharks hosty z Los Angeles. Hertl byl u obou branek svého celku v základní hrací době. Nejprve otevřel skóre Luke Kunin, pak vrátil domácím vedení Timo Meier. Teprve až na gól, který dal ve čtvrté minutě prodloužení Logan Couture, nemohli hosté zareagovat.

Podobně jako Columbus a Pittsburgh odehráli dva souboje i hráči Calgary a Vancouveru. V obou měli navrch Flames. Doma zvítězili jasně 4:0, poté co měli po druhém dějství na své straně tříbrankové vedení. Byl pod ním podepsán i Vladař, jenž si během čtyřicetiminutového partu připsal 15 úspěšných zásahů. Ve Vancouveru vyhrála druhá část týmu Calgary 3:2 v prodloužení díky vítězné brance Michaela Stonea.

Za hosty nastoupil poprvé obrovitý útočník Adam Klapka, který do Calgary zamířil z Liberce. Dvoumetrový hokejista nastřádal sedm trestných minut, neboť se před polovinou třetí třetiny popral s Vincentem Arseneauem.

Duel Arizony s Anaheimem (2:3) nabídl souboj českých gólmanů Karla Vejmelky a Lukáše Dostála. Vejmelka inkasoval třikrát za úvodní dvě třetiny, Dostál byl v brankovišti vítězného celku celý zápas. Na straně poražených byli i obránci Lukáš Klok s Ronaldem Knotem, kteří se zavázali Arizoně po odchodu z Nižněkamsku z KHL jako nedraftovaní volní hráči shodně roční dvoucestnou smlouvou.

Premiéru v barvách Buffala mají za sebou i útočníci Lukáš Rousek a Jiří Kulich, po němž klub sáhl při volbě z 28. místa letošního draftu. Byla vítězná, Sabres vyhráli ve Washingtonu 4:3 v prodloužení. Za domácí hrál obránce Martin Haš.

V sestavě Minnesoty se při výhře 3:2 v prodloužení nad Coloradem poprvé objevil obránce David Špaček. Syna olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Jaroslava Špačka si Wild letos během draftu vybrali ze 153. pozice. Na straně poražených byl navrátilec do NHL Lukáš Sedlák, jenž odehrál poslední tři sezony v KHL v dresu Čeljabinsku, v letech 2016 až 2019 ale oblékal dres Columbusu.