Voráček se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů, výhru vychytal Neuvirth

7. 1. 2018 22:10
Jakub Voráček se teprve jako sedmý hráč v sezoně přehoupl přes hranici padesáti bodů.
Jakub Voráček a Sean Couturier se radují z gólu Flyers
Jakub Voráček a Sean Couturier se radují z gólu Flyers | Foto: ČTK

New York - Jakub Voráček z Philadelphie se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů v sezoně. Český útočník přihrál v utkání s Buffalem na dva góly domácích hokejistů, kteří zvítězili 4:1. Výhru jim vychytal Michal Neuvirth, jenž si připsal 30 zásahů.

Voráček dosáhl padesátibodové hranice jako sedmý hokejista v tomto ročníku, potřeboval k tomu 42 zápasů. Pořadí nahrávačů v lize vede s 43 přihrávkami, k nimž přidal osm branek.

Buffalo na ledě Flyers vedlo, ale po gólu O'Reillyho z úvodu druhé třetiny rychle vyrovnal Gostisbehere a za další čtyři minuty otočil skóre Couturier po Voráčkově asistenci.

Další dva góly vstřelili domácí hráči v závěru do prázdné branky. Nejprve si zopakovali úspěšnou spolupráci Voráček a Couturier, pak se trefil ještě Provorov. Philadelphia si tak připsala třetí výhru za sebou.

Výsledky NHL:

New York Islanders - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)

Branky: 16. Lee, 31. Beauvillier, 48. Aho, 56. Clutterbuck, rozhodující sam. nájezd Nelson - 25. a 37. Zajac, 43. Wood, 44. Hall. Střely na branku: 38:46. Diváci: 15.136. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Islanders), 2. Zajac (New Jersey), 3. Halák (Islanders).

Philadelphia - Buffalo 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 28. a 59. Couturier (na obě Voráček), 24. Gostisbehere, 60. Provorov - 22. O'Reilly. Střely na branku: 29:31. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Diváci: 19.662. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. O'Reilly (Buffalo).