Voráček si připsal tři asistence při výhře Columbusu nad Edmontonem

Aktualizováno 25. 4. 2022 8:08
Hokejový útočník Jakub Voráček se podílel asistencemi na třech gólech Columbusu, jenž v utkání NHL porazil 5:2 Edmonton. Třetí nejproduktivnější Čech sezony byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.
Jakub Voráček slaví se spoluhráči branku Columbusu
Jakub Voráček slaví se spoluhráči branku Columbusu | Foto: Reuters

První branku Voráček připravil v 16. minutě, kdy jeho zakončení Mikko Koskinen vyrazil pouze k Eriku Robinsonovi, jenž bez problémů srovnal na 1:1.

Zbylé dvě nahrávky si český útočník schoval do třetí třetiny. V 50. minutě se zapojil do akce, která vyústila ve vítěznou trefu Nicka Blankenburga, a tři minuty před závěrečnou sirénou našel při přečíslení dva na jednoho Jacka Roslovice, jenž zvýšil na 4:2.

Dvaatřicetiletý Voráček poprvé v sezoně získal v jednom zápase tři body a dostal se na 54 asistencí v ročníku. K nahrávkám přidal pět branek a s 59 body je třetím nejproduktivnějším Čechem v soutěži.

Nejproduktivnější hráč celé soutěže Connor McDavid si připsal asistenci u obou gólů Oilers a vyšplhal se už na 118 bodů (43+75), což je jeho nové osobní maximum. Kapitán Edmontonu má v čele bodování náskok tří bodů před Jonathanem Huberdeauem z Floridy.

Tomáš Hertl otevřel ve 12. minutě skóre utkání na ledě Las Vegas, a pomoh tím San Jose k výhře 5:4 po nájezdech. Sharks ještě 125 vteřin před koncem základní hrací doby prohrávali o dva góly, stihli ale dvěma zásahy při power- play srovnat.

Sérii sedmi zápasů bez bodu ukončil bostonský Tomáš Nosek. V duelu s Montrealem rodák z Pardubic našel při přečíslení Erika Haulu a získal sedmnáctý bod v sezoně. Bruins bez odpočívajícího Davida Pastrňáka porazili Canadiens 5:3.

Pátá asistence Andreje Šustra v ročníku Anaheimu k výhře nestačila. Ducks na vlastním ledě podlehli St. Louis 3:6 a ztratili osmý z posledních deseti zápasů. Blues naopak potvrdili dobrou formu před play off a v Západní konferenci se posunuli na třetí místo.

Brankáři David Rittich a Vítek Vaněček shodně pomohli svým týmům k jednomu bodu za prohru v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Rittich v duelu Nashvillu s Minnesotou kryl 42 střel, prohru 4:5 v prodloužení ale neodvrátil. Na 27 zásahů se dostal Vaněček, Washington podlehl Torontu 3:4 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:

New Jersey - Detroit 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 16. Sundqvist, 58. Bertuzzi, 60. M. Rasmussen. Střely na branku: 17:24. Diváci: 11.492. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic (Detroit), 2. Hammond (New Jersey), 3. Sundqvist (Detroit).

NY Islanders - Carolina 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky: 19. Ross Johnston, 36. Pulock - 3. Stepan, 9. Jarvis, 46. Domi, 58. Fast, 59. Brendan Smith. Střely na branku: 26:34. Diváci: 15.945. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Jarvis (oba Carolina), 3. Pulock (NY Islanders).

Columbus - Edmonton 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky: 16. Robinson (Voráček), 42. Bjorkstrand, 50. Blankenburg (Voráček), 57. Roslovic (Voráček), 60. Sillinger - 4. E. Kane, 26. Draisaitl. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.120. Hvězdy zápasu: 1. Blankenburg, 2. Merzlikins, 3. Voráček (všichni Columbus).

Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 27. a 50. N. Cates, 16. Frost, 58. Konecny - 57. Crosby. Střely na branku: 43:38. Diváci: 18.601. Hvězdy zápasu: 1. N. Cates, 2. M. Jones, 3. Frost (všichni Philadelphia).

Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Branky: 50. Lowry, 51. Wheeler, 53. Connor, 57. Ehlers - 46. Compher. Střely na branku: 44:31. Diváci: 14.443. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Hellebuyck, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).

Florida - Tampa Bay 4:8 (2:3, 1:2, 1:3)

Branky: 5. a 48. S. Reinhart, 18. Montour, 21. Marchment - 3. a 52. Kučerov, 7. a 57. Stamkos, 26. a 33. N. Paul, 15. C. Foote, 44. B. Point. Střely na branku: 38:33. Diváci: 17.038. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. N. Paul (oba Tampa Bay), 3. S. Reinhart (Florida).

Washington - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)

Branky: 6. Oshie, 44. Eller, 45. Marcus Johansson - 13. Ljubuškin, 53. I. Michejev, 60. Spezza, rozhodující sam. nájezd Kerfoot. Střely na branku: 37:30. Vaněček za Washington odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Spezza, 2. I. Michejev (oba Toronto), 3. Marcus Johansson (Washington).

Nashville - Minnesota 4:5 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 0:1)

Branky: 20. F. Forsberg, 31. Duchene, 34. Johansen, 55. Fabbro - 27. a 39. J. Eriksson Ek, 12. Bjugstad, 40. K. Fiala, 65. D. Kulikov. Střely na branku: 25:47. Rittich za Nashville odchytal celý zápas, inkasoval pět gólů ze 47 střel a úspěšnost zákroků měl 89,4 procenta. Diváci: 17.160. Hvězdy zápasu: 1. D. Kulikov, 2. K. Fiala, 3. J. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Anaheim - St. Louis 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)

Branky: 11. Comtois, 13. Mayhew (Šustr), 58. Henrique - 28. Kyrou, 29. Tarasenko, 33. I. Barbašev, 35. Faulk, 45. Bučněvič, 46. M. Scandella. Střely na branku: 17:37. Diváci: 17.466. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Getzlaf, 3. Getzlaf (Anaheim).

Montreal - Boston 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Branky: 22. Josh Anderson, 44. M. Hoffman, 48. Suzuki - 16. a 60. Bergeron, 19. z trestného střílení a 25. Haula (na druhou Nosek), 39. McAvoy. Střely na branku: 26:42. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron (Boston), 2. Josh Anderson (Montreal), 3. Forbort (Boston).

Vegas - San Jose 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 15. Stephenson, 28. Pacioretty, 30. W. Carrier, 47. N. Roy - 39. a 58. Bonino, 12. Hertl, 60. T. Meier, rozhodující sam. nájezd Bordeleau. Střely na branku: 46:29. Diváci: 18.367. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. W. Carier (oba Vegas), 3. Bordeleau (San Jose).