Voráček rozhodl o výhře Philadelphie, Palát se zaskvěl proti Buffalu třemi body

Aktualizováno 26. 11. 2019 10:52
Český hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl gólem v 52. minutě o vítězství Philadelphie v pondělním utkání NHL nad Vancouverem 2:1. Navíc si připsal i asistenci u vyrovnávací branky Sean Couturiera a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
Jakub Voráček slaví gól, kterým přispěl k vítězství Flyers
Jakub Voráček slaví gól, kterým přispěl k vítězství Flyers | Foto: Reuters

Hlavní postavou duelu Tampy Bay s Buffalem se stal Ondřej Palát, který k výhře Lightning 5:2 pomohl třemi body za gól a dvě asistence. Skóroval také Ondřej Kaše, který dovršil vítězství Anaheimu nad Islanders 3:0.

Philadelphia prohrávala od poloviny úvodního dějství po brance J.T. Millera a ztrátu smazala ve 26. minutě, kdy se Voráčkova zpětná bekhendová přihrávka od Millerovy hokejky odrazila před Couturiera, který z pozice mezi kruhy prostřelil Thatchera Demka. V čase 51:27 našel Justin Braun zpoza branky na levém kruhu Voráčka a ten se z úhlu trefil k protější tyči.

"Sebevědomí je zpátky," řekl Voráček, který skóroval ve druhém utkání za sebou poté, co v sobotu proti Calgary prolomil dvanáctizápasový střelecký půst a dočkal se jubilejní 200. branky v NHL. Pomohl mu prý i nedávný návrat ke spolupráci s Couturierem. "On pomáhá každému. Je vždycky tam, kde má být."

Voráčkův rozhodující zásah:

Zároveň Voráčkův útok s Couturierem a Oskarem Lindblomem uhlídal elitní formaci Canucks Tanner Pearson, Elias Pettersson a Brock Boeser. "Sean Couturier je jeden z nejlepších defenzivních útočníků a navíc má i důležitá ofenzivní čísla. Ví, jak soupeři zápas otrávit," prohlásil Voráček.

Palát asistoval hned po 13 sekundách hry u úvodní branky Nikity Kučerova a ve 28. minutě po jeho další přihrávce vyrovnal v přesilové hře na 2:2 Michail Sergačov. V polovině závěrečné třetiny v oslabení po přečíslení Palát dovršil výsledek. Byla to druhá branky Tampy Bay při trestu Kevina Shattenkirka, protože o 49 sekund dříve při něm upravil na 4:2 Cedric Paquette.

Palát jako první hvězda utkání slavil dvě jubilea. Už svou první přihrávkou v zápase dosáhl na hranici 200 asistencí i 300 bodů v kariéře v NHL. Celkově má na kontě z 448 utkání 302 bodů za 101 branek a 201 přihrávek. "Hráli jsme zodpovědně a nedovolili jsme soupeři brejky. Dobře jsme forčekovali," pochvaloval si Palát vydařený zápas.

Buffalo přišlo v 38. minutě o obránce Rasmuse Dahlina, který utrpěl po zákroku slovenského beka Erika Černáka otřes mozku. "Je to velice nepříjemné. Teď jen doufáme, aby to nebylo na dlouhou dobu," řekl trenér Buffala Ralph Krueger o zranění jedničky draftu z roku 2018.

Kaše dal v 55. minutě proti Islanders svou druhou branku z posledních tří utkání a celkově třetí v sezoně. Thomase Greisse překonal podařenou střelou od pravého mantinelu. Definitivně tak rozhodl o tom, že se klubový rekord Islanders zastavil na 17 duelech s bodovým ziskem za sebou.

Tým z New Yorku vyšel naprázdno poprvé od 11. října, kdy prohrál na ledě Caroliny 2:5. Islanders nevyzráli na gólmana Johna Gibsona, který si díky 26 zásahům připsal první nulu v sezoně a 18. v kariéře v NHL. "Obránci přede mnou odvedli skvělou práci a útočníci blokováním střel také," pochválil spoluhráče Gibson.

Brankář David Rittich nezabránil 35 úspěšnými zákroky porážce Calgary v Pittsburghu 2:3 v prodloužení, ale Flames po sérii pěti zápasů bez zisku podruhé za sebou bodovali. Na rozdíl od sobotní výhry ve Filadelfii 3:2 po samostatných nájezdech tentokrát v nastavení neuspěli.

Rozhodující branku vstřelil v čase 64:04 Jake Guentzel, na jehož přesnou střelu z levého kruhu k protější tyči český gólman nedosáhl. "Hrajeme o hodně lépe jako tým a každý si plní své role. David Rittich předvedl několik skvělých zákroků k klíčových momentech," prohlásil útočník Calgary Sean Monahan, který v 36. minutě v přesilové hře vyrovnal na 2:2.

S druhým čistým kontem v kariéře v NHL vychytal Columbusu výhru nad Ottawou 1:0 finský gólman Joonas Korpisalo, který si připsal 25 zákroků. V čase 40:21 rozhodl zápas dánský útočník Oliver Bjorkstrand.

Švédský gólman Henrik Lundvist se radoval s Rangers z vítězství 3:2 v prodloužení proti Minnesotě a s 455 vychytanými výhrami se posunul na páté místo historické tabulky před Curtise Josepha.

Ve dvanáctém utkání za sebou bodoval Dallas, který zdolal doma Vegas 4:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci to zařídil ruský útočník Alexandr Radulov.

Ve skvělé formě je také San Jose, které sice ztratilo v Los Angeles tříbrankový náskok, ale díky gólu Patricka Marleaua po 155 sekundách nastavení si připsalo devátou výhru z posledních deseti duelů. V sestavě Sharks chyběl kvůli zranění v dolní části těla Tomáš Hertl. Jeden z ofenzivních lídru San Jose má údajně potíže s kotníkem a doba jeho absence zatím není známa.

Po sobotní výhře v St. Louis 4:2 se radoval Nashville z úspěchu proti obhájci Stanleyova poháru i doma a zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Ve čtvrté sérii rozstřelu rozhodl Daniel Carr.

Podívejte se na dva góly Tampy v oslabení během 49 vteřin včetně Palátova úspěchu:

Výsledky NHL:

Philadelphia - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 26. Couturier (Voráček), 52. Voráček - 11. J.T. Miller. Střely na branku: 34:17. Diváci: 17.083. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Demko (Vancouver).

Tampa Bay - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 1. Kučerov (Palát), 28. Sergačov (Palát), 30. Gourde, 49. Paquette, 50. Palát - 4. S. Reinhart, 22. J. Vesey. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. McDonagh, 3. Paquette (všichni Tampa Bay).

New York Rangers - Minnesota 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 15. Skjei, 58. Kreider, 61. DeAngelo - 38. Parise, 50. Donato. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. DeAngelo (oba NY Rangers), 3. Donato (Minnesota).

Pittsburgh - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 12. Galchenyuk, 28. McCann, 64. Guentzel - 8. Dubé, 36. Monahan. Střely na branku: 38:34. Diváci: 18.437. Rittich (Calgary) odchytal v celém zápase 63:57 minuty, z 38 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 92,1 procenta. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Guentzel, 3. Galchenyuk (všichni Pittsburgh).

Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 41. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 19:25. Diváci: 14.730. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. O. Bjorkstrand (oba Columbus), 3. C. Anderson (Ottawa).

Nashville - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 8. Bonino, 12. R. Johansen, rozhodující sam. nájezd Carr - 33. D. Perron, 54. B. Schenn. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17.168. Hvězdy zápasu: 1. Carr, 2. R. Johansen, 3. Saros (všichni Nashville).

Dallas - Vegas 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 12. a 53. A. Radulov, 14. Lindell, 38. Dickinson - 34. Theodore, 42. P. Stastny. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. J. Klingberg, 3. Lindell (všichni Dallas).

Anaheim - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 31. Getzlaf, 54. Fowler, 55. O. Kaše. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16.269. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Gibson, 3. Gudbranson (všichni Anaheim).

Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 39. A. Kempe, 49. D. Brown, 53. Kopitar - 27. a 29. Meier, 6. E. Karlsson, 63. Marleau. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.927. Hvězdy zápasu: 1. Marleau (San Jose), 2. A. Kempe, 3. Kopitar (oba Los Angeles).

6. Chicago 23 9 5 9 66:69 23
7. Minnesota 24 9 4 11 66:80 22