Voráček přispěl asistencí k sedmé výhře Philadelphie v řadě, Kautova série skončila

Aktualizováno 5. 3. 2020 8:35
Hokejisté Philadelphie i díky asistenci Jakuba Voráčka porazili v NHL Washington 5:2 a prodloužili svou vítěznou sérii na sedm zápasů. Český útočník si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a celkově 53. v sezoně. S jednačtyřiceti asistencemi je nejlepším nahrávačem Flyers.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

Colorado naopak o úspěšnou šňůru přišlo a prohrálo po sedmi zápasech, když v prodloužení nestačilo na Anaheim. Porážku Avalanche 3:4 nedokázal odvrátit ani brankář Pavel Francouz, který v zápase kryl 26 střel soupeře.

Vítězství Philadelphie se zrodilo ve druhé třetině, kdy Flyers třemi góly otočili na 3:1. Washington ještě do konce druhé části snížil, ale po šesti minutách třetí části vrátil Philadelphii dvoubrankový náskok ruský obránce Ivan Provorov, kterému asistoval Voráček.

Philadelphii bude v nejbližších zápasech chybět americký útočník James van Riemsdyk, který odstoupil v první třetině zápasu kvůli zlomenině ruky v oblasti zápěstí. Délka jeho pauzy zatím není známá.

"Když ztratíte hráče jeho kalibru, hned začnete přemýšlet kdo ho nahradí, kdo převezme zodpovědnost, kdo získá jeho čas na ledě. Naštěstí máme v kabině hodně kluků, kteří hrají ve výborné formě a dokážou jeho roli zastat," uvedl brankář Flyers Brian Elliott.

Flyers si díky výhře upevnili druhé místo v Metropolitní divizi, bod právě za Washingtonem. "Kluci konečně začínají věřit, že jsme dobrý tým. Pokud takhle dokážeme hrát každý zápas, získáme dobrou výchozí pozici do play off," řekl Elliott, který pomohl Flyers k vítězství pětadvaceti úspěšnými zásahy.

Colorado přišlo o sedmizápasovou vítěznou sérii a ukázalo, že v poslední době se mu daří více na ledě soupeřů, kde neprohrálo devětkrát v řadě. Doma nezvládli hráči Avalanche čtvrté z posledních šesti utkání. "Myslím, že jsme dnes měli vyhrát, ale nevyužili jsme své šance a soupeř nás v závěru potrestal," uvedl kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

První prohru v kariéře v NHL zažil pardubický odchovanec Martin Kaut, který se připojil k týmu z farmy před utkáním s New York Islanders, které odstartovalo sedm zápasů dlouhou sérii výher.

O výhře Anaheimu rozhodl 1,2 sekundy před koncem prodloužení švédský útočník Rickard Rakell. Za vlastní brankou sebral kotouč po ubráněném úniku Tysona Josta, přejel do útočného pásma a situaci dva na dva vyřešil povedenou střelou zápěstím přes obránce Samuela Girarda.

"Bylo to jako orchestr: 6, 5, 4…, celá střídačka odpočítávala aby Raks (Rackell) věděl kolik má času. Komunikace asi pomohla, ale on je chytrý střelec, počkal si, až k němu přistoupí obránce a ranou kolem něj nedal brankáři šanci," popsal závěrečné sekundy prodloužení trenér Anaheimu Dallas Eakins.

Columbus na ledě Calgary prohrál jedenácté z posledních třinácti utkání, ale i přes nelichotivou bilanci z posledních zápasů drží ve Východní konferenci šestou, postupovou příčku. V brance Calgary se místo Davida Ritticha představil Cam Talbot a k vítězství Flames pomohl dvaceti zásahy.

Arizona porazila Vancouver 4:2, vyhrála potřetí ze čtyř zápasů a v boji o dvě divoké karty pro postup do play off se bodově vyrovnala s Winnipegem a právě Vancouverem.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Eller, 39. Hathaway - 28. Konecny, 35. K. Hayes, 38. Pitlick, 47. Provorov (Voráček), 55. Laughton. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Provorov, 3. D. Grant (všichni Philadelphia).

Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 52. E. Lindholm, 59. M. Tkachuk, 65. Brodie - 9. D. Shore, 12. Nyquist. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.696. Hvězdy zápasu: 1. Brodie (Calgary), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Giordano (Calgary).

Colorado - Anaheim 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 4. Naměstnikov, 15. Landeskog, 48. MacKinnon - 6. Agozzino, 14. Guhle, 33. Steel, 65. Rakell. Střely na branku: 35:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání inkasoval čtyři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 18.033. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Landeskog, 3. MacKinnon (oba Colorado).

Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky: 44. Toffoli, 47. Pearson - 8. Söderberg, 51. Schmaltz, 53. Crouse, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17.363. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Kuemper (Arizona).