Voráček přihrál v NHL na dva góly, asistenci si připsal i Chytil

14. 4. 2022 6:47
Hokejový útočník Jakub Voráček se podílel v NHL dvěma asistencemi na výhře Columbusu 5:1 nad Montrealem.
Nov 13, 2021; Columbus, Ohio, USA; Columbus Blue Jackets right wing Jakub Voracek (93) scores against the New York Rangers in the first period at Nationwide Arena. Mandat | Foto: Reuters

Filip Chytil se vrátil do sestavy New Yorku Rangers po dvou zápasech, které vynechal kvůli problémům v horní části těla, a přihrávkou přispěl k vítězství 4:0 ve Philadelphii. Colorado ve zbývajícím utkání středečního programu rozneslo i díky pěti bodům Nathana MacKinnona (3+2) Los Angeles 9:3.

Columbus nasměroval k výhře Jack Roslovic, který dal první dvě branky zápasu. Patrik Laine zvýšil na 3:0 dorážkou z ostrého úhlu po nepřesné střele Gustava Nyquista, jemuž přihrál do předbrankového prostoru Voráček. Montreal ještě ve druhé třetině snížil tečí Ryana Poehlinga. Na jeho gól ale odpověděli Cole Sillinger a Emil Bemström, jehož vyslal Voráček do přečíslení dva na jednoho.

"U několika gólů jsme měli štěstí na odraz. I takové zápasy jsou," řekl trenér Columbusu Brad Larsen. Voráček je v této sezoně v počtu asistencí (49) na hraně druhé a třetí desítky pořadí všech hráčů NHL.

Montreal, který se loni dostal až do finále Stanleyova poháru, je ve Východní konferenci poslední a v celé soutěži je horší jen Arizona. "Myslím si, že je tým psychicky vyčerpaný. Sezona je těžká, došlo i ke změně trenérů. Snažíme se do naší hry vnést hodně věcí a vím, že chci po nich hodně. Je těžké to všechno zpracovat," vysvětlil trenér Martin St. Louis, který převzal mužstvo před dvěma měsíci. Pod jeho vedením získali Canadiens 28 bodů v 29 zápasech.

První dva góly Rangers vstřelil Kaapo Kakko, přičemž na 2:0 zvýšil ve 29. minutě po pasu Chytila. Český útočník jej našel před brankou bekhendovou přihrávkou od zadního mantinelu a připsal si dvacátý bod v sezoně (7+13).

Třetí gól přidal o chvíli později Artěmij Panarin a skóre uzavřel Andrew Copp při hře Philadelphie bez brankáře. Alexandar Georgijev vychytal čisté konto 28 zákroky.

"Byl naším rozdílovým hráčem, chytal skvěle," pochválil trenér Rangers Gerard Gallant gólmana a vyzdvihl i hru třetí útoku, v němž Kakka s Chytilem doplňoval Barclay Goodrow. "Jejich lajna byla excelentní. Vytvořili si kvalitní šance, předvedli dobré akce a hráli, jak jsem od nich očekával," doplnil.

Kakko hrál třetí zápas po zranění, které jej připravilo o 31 duelů, a po delší době oprášil spolupráci s Chytilem. "Je to dobrý hráč a skvělý bruslař. To mi vyhovuje. Snažím se jej celou dobu najít, využít jeho rychlost. To je způsob, jak získáváme více prostoru a času v útočném pásmu," řekl Kakko o chemii s českým hráčem a ocenil i Chytilovu přihrávku na jeho druhý gól. "Byla skvělá. Už jsem to měl jednoduché."

Colorado výborně začalo a už v 11. minutě vedlo 4:0 i s přispěním dvou branek Nicolase Aube-Kubela. Kings ve druhé třetině snížili dvěma góly, ale lídr NHL odskočil v rozmezí 34. až 50. minuty další smrští na 9:2. MacKinnonovi zdatně sekundoval obránce Cale Makar (1+3). Avalanche, v jehož brance dostal přednost Darcy Kuemper před Pavlem Francouzem, vytvořili nový klubový rekord v počtu výher v základní části za sezonu (53).

"Na začátku zápasu jsem v naší hře postrádal všechno. Od druhé třetiny jsme se trošku rozjeli a snížili, ale udělali jsme pak chyby a bylo hotovo. Podali jsme hrozný výkon," láteřil trenér Los Angeles Todd McLellan. A to ještě domácím chyběl kapitán Gabriel Landeskog, který je po operaci kolena. Trenér Colorada Jared Bednar doufá, že jej bude mít k dispozici na poslední zápas základní části.

Výsledky NHL:

Philadelphia - NY Rangers 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 11. a 29. Kakko (na druhou Chytil), 32. Panarin, 59. Copp. Střely na branku: 28:34. Diváci: 15.967. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Kakko, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

Columbus - Montreal 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 9. a 36. Roslovic, 38. Laine (Voráček), 47. Sillinger, 58. Bemström (Voráček) - 39. Poehling. Střely na branku: 31:21. Diváci: 16.708. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic, 2. Laine, 3. Blankenburg (všichni Columbus).

Colorado - Los Angeles 9:3 (4:0, 2:2, 3:1)

Branky: 11., 42. a 50. MacKinnon, 3. a 11. Aube-Kubel, 4. a 47. Ničuškin, 34. Burakovsky, 39. Makar - 22. Kempe, 31. Iafallo, 56. Danault. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.017. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Aube-Kubel, 3. Makar (všichni Colorado).