Voráček v přípravě pomohl Columbusu dvěma body k vysoké výhře nad St. Louis

7. 10. 2022 8:40
Hokejový útočník Jakub Voráček pomohl Columbusu gólem a asistencí k demolici St. Louis 7:0 v přípravě na NHL. Z vysoké výhry Blue Jackets se radoval také šestý hráč červencového draftu David Jiříček.
Jakub Voráček v dresu Columbusu
Jakub Voráček v dresu Columbusu | Foto: Reuters

Voráček bodoval i ve třetím duelu, v němž v přípravě nastoupil. Proti St.Louis se poprvé zapsal do statistik ve 13. minutě, kdy našel rozjetého Jegora Činachova, jenž zvýšil na 2:0.

O necelé dvě minuty později v oslabení přidal třetí trefu Blue Jackets Jack Roslovic a zlomil tak odpor St. Louis.

Gólu se Voráček dočkal ve 33. minutě. V předbrankovém prostoru si našel odražený puk a bekhendem vstřelil pátou branku Columbusu.

Ve třech zápasech předsezonní přípravy český útočník získal šest bodů za tři branky i asistence a před středečním startem NHL potvrdil herní pohodu.

Čtyřmi asistencemi řídil výhru Blue Jackets obránce Andrew Peeke. Český bek Jiříček odehrál bezmála 18 minut a měl dva hity.

Útočník Martin Frk v dresu St. Louis strávil na ledě 14 a půl minuty, ve statistice plus minut zapsal dva záporné body.

Hokejisté Tampy Bay podlehli Floridě 2:3 a v přípravných duelech stále čekají na první výhru. Vítězství Panthers vystřelil v 59. minutě Brandon Montour, jenž využil přesilovou hru. Radko Gudas odehrál za vítěze 14 minut a se třemi hity byl nejaktivnějším hráčem svého týmu.

Zodpovědným defenzivním výkonem na sebe v zápase Minnesoty s Chicagem upozornil Andrej Šustr. Dvoumetrový bek ve třetí obranné dvojici Wild odehrál 16 minut, získal dva kladné body a se třemi získanými puky byl nejlepším hráčem zápasu.

Hlavní zásluhu na výhře Minnesoty 4:1 má trojice Marco Rossi, Sam Steel, Mats Zuccarello. Všichni se na vítězství podíleli gólem a asistencí. Čtvrtým střelcem Wild byl Frederic Gaudreau, jenž v 11. minutě obstaral vítěznou branku.

Dva ze šesti čtvrtečních zápasů se odehrály ve městech, kde kluby NHL běžně nenastupují. Hokejisté Vegas v Salt Lake City přehráli Los Angeles 6:4 a Ottawa v Ganderu, městě ležícím na ostrově Newfoundland, porazila Montreal 4:3.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Columbus - St. Louis 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky: 2. Laine, 13. Činachov (Voráček), 14. Roslovic, 26. Werenski, 33. Voráček, 46. Sillinger, 50. Danforth.

Montreal - Ottawa 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Guhle, 26. Dach, 50. Anderson - 1. Batherson, 9. Tkachuk, 32. Stützle z trest. střílení, 49. Giroux. Hráno v Ganderu.

Florida - Tampa Bay 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 4. Dalpe, 19. Heponiemi, 59. Montour - 31. Paul, 45. Naměstnikov.

New York Islanders - New Jersey 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 17. Barzal, 19. Dobson, 35. Johnston, 43. Beauvillier, 50. Räty - 9. Graves, 29. Clarke.

Minnesota - Chicago 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 11. Rossi, 11. Gaudreau, 38. Zuccarello, 47. Steel - 35. J. Johnson.

Los Angeles - Vegas 4:6 (2:1, 0:3, 2:2)

Branky: 2. Fiala, 7. Villardi, 43. Moore, 56. Durzi - 17. a 49. Smith, 26. McNabb, 32. Stephenson, 38. Marchessault, 59. Pietrangelo. Hráno v Salt Lake City.