Voráček opět bodoval. Přesnou přihrávkou pomohl Philadelphii k vítězství nad Arizonou

11. 2. 2018 5:24
Nejlepší nahrávač NHL Jakub Voráček z Philadelphie si v utkání na ledě hokejistů Arizony připsal 53. asistenci v sezoně. Flyers nad nejslabším celkem ligy zvítězili 4:3 po nájezdech a přidali třetí výhru za sebou.
Jakub Voráček a Sean Couturier se radují z gólu Flyers
Jakub Voráček a Sean Couturier se radují z gólu Flyers | Foto: ČTK

New York - Jakub Voráček se milimetrově přesnou přihrávkou mezi hokejkami dvou soupeřů podílel na první brance hostů, kterou dal v 11. minutě v přesilovce Claude Giroux. S 64 body je kladenský rodák v produktivitě NHL šestý. Flyers pak dvakrát vedli, ale Arizona pokaždé vyrovnala a v nájezdech sahala po výhře. Ve třetí sérii ale skóroval Voráček a v sedmé rozhodl Nolan Patrick.

Za Philadelphii odchytal zápas Brian Elliott a čelil i úvodním dvěma nájezdům, při tom druhém se ale zranil a do branky musel Michal Neuvirth. Českého gólmana následně nepřekonal ani jeden z pěti střelců Arizony. "Bylo to bláznivé, ale hlavně jsme si připsali důležitou výhru," prohlásil rodák z Ústí nad Labem.

Flyers se i díky prohře New Jersey 1:6 v Columbusu posunuli na třetí příčku Metropolitní divize a celkově jsou ve Východní konferenci šestí. Pensylvánský tým přitom v ročníku prožil desetizápasovou šňůru bez výhry. "Kdybyste mi tehdy řekli, že budeme v téhle pozici, nevěřil bych. Hrajeme skvěle," pochvaloval si kapitán Giroux.

San Jose v 23. minutě odskočilo do vedení 3:0, ale Edmonton do konce druhé třetiny vyrovnal a na počátku závěrečného dějství dokonal obrat. Radost však Oilers nevydržela dlouho, jelikož v 44. minutě Hertl dostal puk od Logana Couturea a najel si před gólmana Ala Montoyu, jehož překonal bekhendovou střelou. Odchovanec Slavie se střelecky prosadil po šesti utkáních a s 15 brankami je po Davidu Pastrňákovi (21) druhým nejlepším střelcem mezi Čechy.

Vítězný gól zaznamenal v 58. minutě bek Joakim Ryan, který se trefil podruhé. Pojistku do prázdné branky přidal rovněž druhým zásahem večera kapitán Joe Pavelski. Kanadský celek prohrál třetí duel po sobě.

Jednadvacetiletý forvard Pastrňák z Bostonu nebodoval po deseti utkáních a Bruins doma podlehli Buffalu 2:4. Gólman Tuukka Rask v předcházejících 21 startech dovedl Boston pokaždé alespoň k bodu, porážku v základní hrací době zakusil poprvé od 26. listopadu. "Bylo očividné, že jsme nehráli podle našich představ," řekl Rask.

Dvacetiletý střední útočník Mitchell Marner se na výhře Toronta 6:3 nad Ottawou podílel pěti body za dvě branky a tři nahrávky, čímž si vylepšil osobní maximum. Před Marnerem byl posledním hráčem Maple Leafs s pěti body v utkání obránce Tomáš Kaberle, kterému se to povedlo v říjnu 2009.

"Naše řada se dobře pohybovala s pukem, vytvářeli jsme si prostor a rychle se dostávali z vlastního pásma, takže jsme v útočné třetině hýřili energií," uvedl Marner, který druhým gólem překonal hranici 100 bodů. Toronto uspělo v sedmém z posledních osmi utkání.

Tampa Bay si díky výhře 4:3 nad Los Angeles vypracovala v čele soutěže tříbodový náskok před nováčkem z Las Vegas, jenž má utkání k dobru. Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál, v jehož rámci Lightning vyvěsili pod strop Amalie Areny dres Vincenta Lecavaliera s číslem 4.

Jednička draftu 1998 odehrála za floridské mužstvo 14 sezon a v roce 2004 přispěla k jedinému Stanley Cupu v klubové historii. V ročníku 2006/07 si Lecavalier díky 52 gólům odnesl z předávání cen Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra NHL. Poté, co ho Tampa v roce 2013 vykoupila ze smlouvy, strávil necelé tři sezony ve Philadelphii. Flyers ho pak vyměnili do Los Angeles, kde Lecavalier před dvěma lety bohatou kariéru ukončil.

NHL: Boston - Buffalo 2:4, Toronto - Ottawa 6:3, Montreal - Nashville 2:3 po sam. nájezdech, Tampa Bay - Los Angeles 4:3, Columbus - New Jersey 6:1, Arizona - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech, Minnesota - Chicago 3:0, Carolina - Colorado 3:1, San Jose - Edmonton 6:4.