Jeník tvrdým hitem sestřelil hvězdného Zegrase, pak se musel pěstmi bránit mstiteli

Aktualizováno 29. 9. 2022 9:32
Český hokejista Arizony Jan Jeník poslal v přípravném utkání před startem NHL proti Anaheimu k zemi tvrdým hitem Trevora Zegrase. Otřesený hvězdný útočník, jenž byl za minulou sezonu nominován na cenu pro nejlepšího nováčka, musel ze zápasu odstoupit.

Jeníkův zákrok posoudili arbitři jako čistý, potrestat se ho však rozhodl Adam Henrique. Ten okamžitě shodil rukavice a s Jeníkem se do sebe pustili pěstmi. Čech dostal za bitku pětiminutový trest, jeho vyzyvatel inkasoval 2 + 5 + 10 minut.

Po konci druhé třetiny ovšem vyfasoval Jeník stejný součet poté, co se dostal do dalšího pěstního konfliktu…

Zápas byl i soubojem bývalých brankářů brněnské Komety. Výrazně lépe dopadl pro Lukáše Dostála, jenž 28 zákroky dovedl Anaheim k výhře 3:1.

O čtyři roky starší Karel Vejmelka inkasoval třikrát z 23 střel a úspěšnost zákroků ani ve svém druhém startu nedostal nad 90 procent.

Útočník Jakub Voráček se svým druhým gólem v přípravě před NHL podílel na výhře hokejistů Columbusu 4:1 nad Buffalem. Asistencí pomohl Blue Jackets také obránce Stanislav Svozil.

Voráček potvrdil, že je před startem NHL v dobré formě. Ve svém druhém zápase zaznamenal čtvrtý bod a pomohl Columbusu k druhé výhře.

Třiatřicetiletý rodák ze Slaného se prosadil ve 48. minutě, kdy se dostal za obranu Sabres a zvýšil na 3:1. V zakončení sice českému reprezentantovi sjel puk z čepele, zkušený tvůrce hry ho i tak dokázal postrčit mezi nohy brankáře Erica Comrieho.

Svozil v přípravě nastoupil poprvé a již po devíti minutách se zapsal do statistik. Na pravém kruhu pro vhazování se neunáhlil a místo střely perfektně našel volného Emila Bomströma, jenž bez problémů překonal přesouvajícího se brankáře.

Dvojici Svozil, Voráček v sestavě Blue Jackets doplnil David Jiříček. Šestý hráč červencového draftu nastoupil v dresu Columbusu do druhého duelu a na první bod v novém působišti stále čeká. Proti Buffalu plzeňský odchovanec odehrál 18 minut a dvakrát prověřil gólmana Comrieho.

V dobré formě se před startem sezony, kterou zahájí 7. října v pražské O2 areně, prezentují hokejisté San Jose. Sharks porazili Los Angeles 3:1 a vyhráli i třetí přípravný zápas. Asistencí u vítězné trefy Jevgenije Svečnikova pomohl Sharks obránce Radim Šimek. Tomáš Hertl v zápase nebodoval.

Obhájci Stanley Cupu z Colorada se v přípravě nadále trápí. Bez obvyklých tahounů podlehli Vegas vysoko 1:7 a prohráli třetí ze čtyř duelů. V první formaci Avalanche nastoupil Lukáš Sedlák, utkání se mu ale nevydařilo. Útočník, který se do NHL vrátil po třech letech v ruském Čeljabinsku, zakončil duel se třemi zápornými body.

Neprosadil se ani druhý český útočník v dresu Colorada Martin Kaut, který za 18 minut dvakrát vystřelil a ve statistice plus minus zapsal jeden záporný bod. Z výhry se mohl radovat devatenáctiletý centr třetí formace Vegas Jakub Brabenec.

Detroit po povedeném úterním zápasu s Pittsburghem (6:2) nechal odpočívat české trio Filip Zadina, Dominik Kubalík, Filip Hronek a podlehl Chicagu 2:4. Obě branky Red Wings vstřelil Adam Erne.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Columbus - Buffalo 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 9. Bemström (Svozil), 14. Marčenko, 48. Voráček, 57. Meyer - 24. Priskie.

Philadelphia - Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 44. Hayes - 28. a 57. Strome, 25. Brown.

Toronto - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. Robertson, 40. Malgin, 57. Abruzzese.

Detroit - Chicago 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 2. a 21. Erne - 1. Sikura, 7. L. Reichel, 34. Khaira, 60. Lafferty.

Calgary - Edmonton 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 27. Sutter, 37. Stone, 57. Weegar, 60. Huberdeau.

Anaheim - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 18. Regenda, 40. Strome, 49. Lundeström - 31. Guenther. Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval jednu branku z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 96,6 procenta. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 87 procent.

Los Angeles - San Jose 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Grundström - 6. Bordeleau, 33. Svečnikov (Šimek), 59. Harrington.

Vegas - Colorado 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky: 1. Karlssson, 11. Quinney, 23. Amadio, 30. Cotter, 34. Kolesar, 40. Korczak, 55. Stephenson - 45. Beaucage.