Voráček asistoval a v historických statistikách vyrovnal Prospala. Výhru ale neslavil

24. 1. 2022 7:38
Český hokejový útočník Jakub Voráček svou 26. asistencí v sezoně domácí prohru Columbusu 1:2 s Ottawou neodvrátil. Kladenský rodák si v NHL připsal 765. bod v kariéře a v historickém pořadí českých hokejistů vyrovnal na čtvrtém místě Václava Prospala.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Reuters

Voráček ve 20. minutě připravil vyrovnávací branku pro Seana Kuralyho. Český útočník dostal po přihrávce Zacha Werenského spoustu prostoru v pravém kruhu a namísto střely z ideální pozice ještě zvolil přihrávku. Kuraly ji 34 vteřin před sirénou pohodlně proměnil v šestý gól v sezoně.

Parádní akce znamenala pro Voráčka už 22. první asistenci v ročníku a v této statistice se stále drží v nejlepší trojici celé NHL. Lépe na tom jsou pouze Jonathan Huberdeau (24) a Nathan MacKinnon (23).

Dvaatřicetiletý křídelní hráč zaznamenal 27. bod v sezoně a mezi Čechy mu v produktivitě sezony patří čtvrté místo.

V historických statistikách má po 1005. zápase v základní části NHL na kontě 217 gólů a 548 asistencí, Prospal je už před ním jen díky většímu počtu branek (255+510 z 1108 utkání). Před nimi jsou pouze Jaromír Jágr (1921 bodů), Patrik Eliáš (1025) a Milan Hejduk (805).

Rozhodující moment zápasu přišel ve 37. minutě, kdy se Tim Stützle prosmýkl mezi obránci Blue Jackets a povedeným bekhendovým blafákem vystřelil Ottawě výhru.

"Je to frustrující, měli jsme několik výborných gólových příležitostí, ale nedokázali jsme je dotáhnout," stýskal si zklamaný Voráček.

"Já sám jsem se dostal do pár zajímavých šancí, ale volil jsem špatná řešení. Namísto jednoduchého zakončení jsem se snažil vymýšlet něco navíc a bohužel to nevyšlo," litoval český forvard.

Pittsburgh s Dominikem Simonem otočil vývoj zápasu s Winnipegem a po výhře 3:2 po samostatných nájezdech oslavil páté vítězství v řadě. Jets po dvou třetinách vedli 2:0, ale domácí Penguins pak díky dvěma gólům během pouhých devíti vteřin vyrovnali.

Na konci 47. minuty snížil Kasperi Kapanen a v čase 47:04 srovnal Jeff Carter. Obrat dokonal v samostatných nájezdech jediný úspěšný střelec Sidney Crosby. Simon odehrál těsně přes 12 minut a připsal si kladný bod ve statistice plus/minus.

Pavel Zacha hokejistům New Jersey k výhře nad Los Angeles nepomohl. Za 14 minut zapsal jeden záporný bod a jednu střelu na branku. Devils i přes dva góly Jaspera Bratta z první třetiny podlehli na domácím ledě Kings 2:3. Vítěznou branku vstřelil Carl Grundström.

Prohrála také Florida s Radkem Gudasem, Panthers podlehli Seattlu 3:5. Gudas za 15 minut stihl šest srážek a rvačku s Yannim Goudrem. V době, kdy český obránce kvůli pětiminutovému trestu chyběl, vstřelil vítěznou branku Krakenu Mason Appleton.

V jediném zápase bez českého zastoupení prohrál Vancouver na domácím ledě 1:3 se St. Louis.

Výsledky NHL:

Columbus - Ottawa 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 20. Kuraly (Voráček) - 8. Zub, 37. Stützle. Střely na branku: 36:33. Diváci: 15.037. Hvězdy zápasu: 1. A. Forsberg, 2. Stützle (oba Ottawa), 3. Kuraly (Columbus).

Pittsburgh - Winnipeg 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 47. Kasperi Kapanen, 48. J. Carter, rozhodující sam. nájezd. Crosby - 4. Wheeler, 29. Connor. Střely na branku: 38:29. Diváci: 17.962. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. J. Carter (oba Pittsburgh), 3. Connor (Winnipeg).

New Jersey - Los Angeles 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 3. a 18. Bratt - 6. Iafallo, 36. Arvidsson, 52. Grundström. Střely na branku: 25:37. Diváci: 11.354. Hvězdy zápasu: 1. Grundström (Los Angeles), 2. Bratt (New Jersey), 3. Severson (New Jersey).

Vancouver - St. Louis 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 17. Pearson - 19. Faulk, 24. B. Schenn, 37. Kyrou. Střely na branku: 39:17. Diváci: 9424. Hvězdy zápasu: 1. Faulk (St. Louis), 2. Pearson (Vancouver), 3. Husso (St. Louis).

Seattle - Florida 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Branky: 26. Marcus Johansson, 31. Gourde, 31. Blackwell, 41. Appleton, 60. Järnkrok - 5. Duclair, 33. Huberdeau, 35. Barkov. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Appleton (oba Seattle), 3. Huberdeau (Florida).

3. Nashville 43 26 3 14 134:118 55
4. Minnesota 37 24 3 10 141:113 51
5. Dallas 38 20 2 16 112:119 42
6. Winnipeg 38 17 7 14 111:114 41
7. Chicago 41 15 7 19 99:135 37
8. Arizona 40 10 4 26 89:152 24