Vladař předvedl 31 zákroků, přesto v zápase s Carolinou šestkrát lovil puk z branky

8. 1. 2022 7:15
Český hokejový brankář Daniel Vladař jednatřiceti zásahy neodvrátil prohru Calgary 3:6 na ledě Caroliny. V druhém duelu pátečního programu NHL porazilo St. Louis Washington 5:1. Češi v obou zápasech vyšli bodově naprázdno.
Dan Vladař v dresu Calgary
Dan Vladař v dresu Calgary | Foto: Reuters

Vladař podruhé za sebou nedokázal dovést Calgary za vítězstvím. Po čtvrteční prohře 1:4 v Tampě Bay nestačili Flames ani na Carolinu a prohráli třetí zápas v řadě. Naopak Hurricanes mají šňůru pěti výher a ve Východní konferenci se posunuli na druhou příčku.

"Chvíli nám trvalo, než jsme se dostali do rytmu, brankář Andersen nás v první třetině musel podržet několika povedenými zásahy. V druhé části jsme byli aktivnější a dokázali jsme soupeři odskočit, to podle mě rozhodlo," popsal vývoj trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

O páté výhře rozhodli Hurricanes ve druhé třetině, kdy třemi brankami mezi 28. a 33. minutou odskočili na 4:1. Flames se vrátili do hry a ve 48. minutě snížili na rozdíl jediné branky, góly Bradyho Skjeie a Andreje Svečnikova z posledních dvou minut zápasu ale pojistily výhru Caroliny 6:3.

Obránce Skjei v předchozím průběhu duelu dvakrát asistoval a se třemi body byl hlavním strůjcem výhry Caroliny. "Nepřekvapuje mě to. Vím, že je schopen bodovat. Pokud ho v zápasech pozorně sledujete, zjistíte, že se pravidelně dostává do gólových šancí," chválil hlavní hvězdu Brind'Amour. Český útočník Martin Nečas za 15 minut nebodoval.

Také hokejisté St. Louis rozhodli o svém vítězství nad Washingtonem třemi góly ve druhé třetině. Capitals v závěrečném dějství již nedokázali reagovat a prohráli 1:5. Třemi body za dvě branky a asistenci táhl Blues za výhrou Pavel Bučněvič.

Blues na domácím ledě bodovali pojedenácté v řadě a vyrovnali tak čtvrtou nejdelší sérii v klubové historii. "Hrát dobře v domácí aréně byl jeden z našich předsezonních cílů. Potvrzuje se, že nastupovat před vyprodaným hledištěm v St. Louis je pro soupeře vždy velmi náročné, znám to i z vlastní zkušenosti. Jsme rádi, že nám fanoušci zatím pomáhají naplnit naše předsezonní cíle a že na domácím ledě neztrácíme," řekl obránce Torey Krug.

Washington se musel obejít bez českého brankáře Vítka Vaněčka. Rodák z Havlíčkova Brodu těsně před zápasem vypadl ze sestavy Capitals kvůli nemoci.

NHL:

St. Louis - Washington 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 30. a 57. Bučněvič, 13. Krug, 38. Sundqvist, 40. I. Barbašev - 3. Sprong. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič, 2. Husso, 3. Krug (všichni St. Louis).

Carolina - Calgary 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 30. a 60. A. Svečnikov, 18. Fast, 28. Stepan, 33. A. DeAngelo, 59. Skjei - 6. Coleman, 34. M. Tkachuk, 49. J. Gaudreau. Střely na branku: 37:39. Diváci: 16.281. Hvězdy zápasu: 1. Skjei, 2. A. Svečnikov, 3. Fast (všichni Carolina). Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval šest branek z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 83,8 procenta.

Také hokejisté St. Louis rozhodli o svém vítězství nad Washingtonem třemi góly ve druhé třetině. Capitals v závěrečném dějství již nedokázali reagovat a prohráli 1:5. Třemi dvě branky a asistenci táhl Blues za výhrou Pavel Bučněvič.