Brankář Vladař asistoval u rozhodujícího gólu, Zacha byl první hvězdou zápasu

Aktualizováno 24. 10. 2021 6:53
Daniel Vladař v souboji českých gólmanů předčil v dnešním zápase NHL Víta Vaněčka. Hokejistům Calgary pomohl k výhře 4:3 ve Washingtonu 22 zákroky a navíc druhou asistencí na Lindholmův gól ve třetí minutě prodloužení.

Elias Lindholm i s jeho pomocí završil hattrick a stal se první hvězdou zápasu.

Útočník Pavel Zacha gólem v prodloužení rozhodl o výhře New Jersey nad Buffalem. V nočním programu NHL bodovali také Jakub Voráček, Dominik Simon a Ondřej Palát, kteří si shodně připsali jednu asistenci. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání proti New York Islanders, prohru 0:3 ale odvrátit nedokázal.

Zatímco Vladař úspěšně debutoval v dresu Calgary po letním přestupu z Bostonu, Vaněček se po první třetině poroučel z branky. Pustil za svá záda tři ze třinácti střel a po přestávce jeho úlohu převzal Ilja Samsonov. Ten držel dvě třetiny čisté konto a Washington vyrovnal.

Ve druhé třetině se poprvé v kariéře trefil v NHL slovenský obránce Martin Feherváry, svůj 735. gól si těsně před druhou pauzou připsal kapitán Capitals Alex Ovečkin. Samsonov pak inkasoval v prodloužení.

Ve druhém odpoledním duelu předvedli hokejisté New York Rangers velký obrat na ledě Ottawy. V posledních necelých šesti minutách otočili z 0:2 na 3:2. Útočník Filip Chytil se bodově neprosadil.

Rozhodující moment duelu mezi New Jersey a Buffalem přišel v 64. minutě. Zacha zavezl kotouč do útočného pásma, vyměnil si ho s obráncem Davonem Seversonem a střelou mezi lapačku a beton brankáře Dustina Tokarského rozhodl o výhře Devils 2:1. Český útočník se prosadil podruhé v sezoně a za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Byla to perfektní střela do ideálního místa. Trefit se těsně nad beton brankáře není jednoduché a málokdo to umí," chválil Zachu za jeho třetí branku v prodloužení v zámořské kariéře trenér Devils Lindy Ruff.

Vítěznou premiéru v bráně New Jersey si odbyl brankář Nico Daws. Dvacetiletý gólman inkasoval již ve čtvrté minutě, ale ve zbytku utkání byl bezchybný a dovedl Devils k vítězství.

Jediný gól Columbusu při prohře 1:5 s Carolinou připravil Voráček ve 28. minutě. Český reprezentant v dvojnásobné početní výhodě nastřelil puk do brankoviště, tam si ho po teči jednoho z obránců našel Boone Jenner a prostřelil brankáře Frederika Andersena. Voráček v pátém zápase zapsal pátou asistenci a na startu sezony je nejproduktivnějším českým hokejistou v soutěži.

Simonovi se po návratu do Pittsburghu bodově daří, svou třetí asistencí v ročníku se podílel na demolici Toronta 7:1. Penguins se opět vypořádali s absencí Sidneyho Crosbyho, Jevgenije Malkina i Krise Letanga a soupeře prakticky k ničemu nepustili.

Zápas se nevydařil dvojici českých útočníků v dresu Maple Leafs. Ondřej Kaše zapsal ve statistice plus/minus tři záporné body, David Kämpf dokonce čtyři. Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nenastoupil.

Tampa Bay i přes Palátovu gólovou nahrávku podlehla Coloradu 3:4 po samostatných nájezdech. Rodák z Frýdku-Místku z pravého kruhu nastřelil puk před branku, Steven Stamkos šikovně nastavenou bruslí překonal brankáře Darcyho Kuempera a srovnal na 2:2. V rozhodujících nájezdech byli úspěšnější hráči Avalanche a protrhli sérii tří proher za sebou.

Poprvé v sezoně vyhráli hokejisté Montrealu, finalisté posledního Stanley Cupu porazili Detroit vysoko 6:1. Třetím hattrickem v kariéře se blýskl Mathieu Perreault.

Výsledky NHL:

Washington - Calgary 3:4 v prodl. (0:3, 3:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 23. Kuzněcov, 28. Feherváry, 39. Ovečkin - 11., 18. a 63. Lindholm (na třetí Vladař), 10. Mangiapane. Střely na branku: 25:27. Vítek Vaněček odchytal za Washington 20 minut, inkasoval 3 góly ze 13 střel a úspěšnost zásahů měl 76,9 procenta. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Feherváry, 3. Mangiapane.

Ottawa - NY Rangers 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Branky: 1. Paul, 42. Norris - 55. a 58. Kreider, 56. Lindgren. Střely na branku: 28:26. Diváci: 11.167. Hvězdy utkání: 1. Kreider, 2. Paul, 3. Georgijev (NY Rangers).

Arizona - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 17. Clutterbuck, 40. Nelson, 51. Beauvillier. Střely na branku: 26:24. Diváci: 11.690. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Clutterbuck, 3. Nelson (všichni NY Islanders). Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval 3 branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta.

St. Louis - Los Angeles 7:3 (2:1, 3:0, 2:2)

Branky: 15., 21. a 52. Perron, 19. I. Barbašev, 23. Neighbours, 28. R. O'Reilly, 41. Neal - 12. Iafallo, 42. D. Brown, 46. Grundström. Střely na branku: 40:35. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Krug, 3. Neighbours (všichni St. Louis).

Minnesota - Anaheim 4:3 po prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 8. Duhaime, 10. Spurgeon, 32. Merrill, 65. Hartman - 2. a 22. Rakell, 12. T. Terry. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.055. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Duhaime (oba Minnesota), 3. Rakell (Anaheim).

Winnipeg - Nashville 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Branky: 23. a 44. P. Stastny, 3. Lowry, 22. Dubois, 40. Vesalainen, 47. Connor - 2. Sissons, 34. Cousins, 44. Josi, 54. Tomasino. Střely na branku: 29:30. Diváci: 14.020. Hvězdy zápasu: 1. Vesalainen, 2. Schmidt, 3. Lowry (všichni Winnipeg).

Montreal - Detroit 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky: 28., 30 a 54. M. Perreault, 15. Chiarot, 17. M. Hoffman, 24. Dvorak - 6. Dylan Larkin. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.706. Hvězdy zápasu: 1. M.Perreault, 2. Niku, 3. Chiarot (všichni Montreal).

Columbus - Carolina 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Jenner (J. Voráček) - 14. a 57. Trocheck, 8. Fast, 36. J. Staal, 48. Aho. Střely na branku: 28:33. Diváci: 14.386. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. F. Andersen, 3. J. Staal.

Tampa Bay - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky. 27. M. Joseph, 44. Stamkos (Palát), 58. B. Point - 10. Landeskog, 32. Rantanen, 50. MacKinnon, rozh. náj. Makar. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. B. Point (oba Tampa), 3. MacKinnon (Colorado).

New Jersey - Buffalo 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 46. N. Hischier, 64. Zacha - 4. Cozens. Střely na branku: 39:25. Diváci: 13.158. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. N. Hischier, 3. Daws (všichni New Jersey).

Philadelphia - Florida 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: 25. Giroux, 31. Atkinson - 17. a 48. Huberdeau, 40. Tippett, 59. S. Reinhart. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.936. Hvězdy zápasu: 1.Huberdeau, 2. Tippett (oba Florida), 3. Atkinson (Philadelphia).

Pittsburgh - Toronto 7:1 (1:1, 4:0, 2:0)

Branky. 12. a 32. D. O'Connor, 22. Matheson, 22. Zucker, 34. M. Pettersson, 41. Boyle (D. Simon), 43. Rodrigues - 13. Spezza. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15.397. Hvězdy zápasu: 1. O'Connor, 2. M. Pettersson, 3. Rodrigues (všichni Pittsburgh).

Seattle - Vancouver 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky: 20. Vince Dunn, 46. Giordano - 32. a 53. Horvat, 56. Garland, 60. Dowling. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.173. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Demko (oba Vancouver), 3. Giordano (Seattle).