Pastrňák, Krejčí a Nosek vystříleli výhru Bostonu, Dostál zazářil proti McDavidovi

Aktualizováno 18. 12. 2022 7:57
Útočníci David Pastrňák, David Krejčí a Tomáš Nosek góly pomohli Bostonu k vítězství 4:2 nad Columbusem. Střelecky se prosadil také Martin Nečas, jenž přispěl k výhře Caroliny nad Dallasem 5:4 v prodloužení. Obránce Filip Hronek skóroval při prohře Detroitu 3:6 s Ottawou. Skvělým výkonem se blýskl gólman Lukáš Dostál, jenž 46 zákroky vychytal výhru Anaheimu v Edmontonu.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Boston začal v souboji nejlepšího týmu Východní konference s nejhorším potvrzovat roli favorita v 8. minutě, kdy v přesilovce otevřel skóre Pastrňák.

Český kanonýr se prosadil už podvacáté v sezoně, přičemž potřetí v kariéře se na tuto metu dostal už po 30 zápasech. Šestadvacetiletý havířovský rodák si zároveň zajistil sezonu s minimálně 20 góly posedmé za sebou, čímž se vyrovnal slavným postavám klubové historie Peteru McNabovi a Bobbymu Orrovi.

Columbus ve druhé třetině srovnal díky Booneu Jennerovi, ale do vedení Bruins opět poslal Krejčí. Zkušený centr se prosadil ve 38. minutě v přesilovce tvrdou ranou bez přípravy a skóroval podeváté v sezoně.

O vítězství Boston definitivně rozhodl slepenými góly během 19 sekund v 53. minutě. Na 3:1 zvýšil Taylor Hall dorážkou Pastrňákovy střely po Krejčího přihrávce a krátce nato Nosek přidal po důrazu před brankou čtvrtý gól. Blue Jackets ještě snížili díky Patriku Laineovi v přesilovce při vyloučení Pavla Zachy, domácí si ale výhru vzít nenechali.

Detroit se ujal vedení už ve 3. minutě po gólu Joea Velena a asistenci Dominika Kubalíka, nepodařilo se mu však náskok udržet. Poslední branku Red Wings vstřelil v 33. minutě v přesilovce Hronek a sedmou trefou v ročníku vyrovnal na 3:3, pak už ale skórovali jen Senators.

Carolina proti Dallasu dvakrát vedla o dvě branky, v obou případech ale o svůj náskok přišla a konečnou výhru zachránila až v prodloužení. To po povedené akci rozhodl Nečas, jenž zaznamenal 30. bod v sezoně.

Dostál na ledě Edmontonu zazářil 46 zásahy a dovedl Anaheim ke druhé výhře za sebou. Český brankář se musel činit hlavně ve třetí části, ve které na něj Oilers vyslali hned 23 střel. Dostál za svá záda pustil jedinou a ve čtvrtém zápase v aktuálním ročníku pomohl Ducks ke druhé výhře.

Premiéru v právě probíhající sezoně NHL si odbyl Jan Jeník, jenž v dresu Arizony odehrál čtyři minuty proti Buffalu. Dvaadvacetiletý útočník ve svém prvním startu nebodoval a v NHL tak zůstává na čtyřech gólech a jedné asistenci.

Výsledky NHL

Boston - Columbus 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 8. Pastrňák, 38. Krejčí, 53. Hall (Pastrňák, Krejčí), 53. Nosek - 34. Jenner, 55. Laine. Střely na branku: 39:33. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Pastrňák, 3. Swayman (všichni Boston).

Detroit - Ottawa 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky: 3. Veleno (Kubalík), 15. Erne, 33. Hronek - 13. a 22. Batherson, 19. Chabot, 49. Giroux, 53. Motte, 57. Watson. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Batherson, 2. B. Tkachuk (oba Ottawa), 3. DeBrincat (Detroit).

Edmonton - Anaheim 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 6. Nurse, 40. Nugent-Hopkins, 43. McDavid - 15. Carrick, 18. Fowler, 29. R. Strome, 47. Klingberg. Střely na branku: 49:17. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval tři branky ze 49 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 18.296. Hvězdy zápasu: 1. Dostál (Anaheim), 2. McDavid (Edmonton), 3. R. Strome (Anaheim).

Montreal - Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky: 41. Suzuki - 3. a 38. Hagel, 12. Paul, 30. Cirelli, 59. Kučerov. Střely na branku: 23:27. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. Stamkos (oba Tampa Bay). 3. Guhle (Montreal).

New Jersey - Florida 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 32. Marino, 57. Haula - 9. a 40. Reinhart, 28. Forsling, 59. Verhaeghe. Střely na branku: 31:28. Diváci: 15.082. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Haula (New Jersey), 3. Ekblad (Florida).

Philadelphia - NY Rangers 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky: 8. J. van Riemsdyk, 38. Laughton, 48. Frost - 17. Panarin, 30. K. Miller, 33. Goodrow, 47. Vesey, 58. Trouba, 60. Kakko. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.340. Hvězdy zápasu: 1. K. Miller, 2. Zibanejad (ona NY Rangers), 3. J. van Riemsdyk (Philadelphia).

Carolina - Dallas 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 7. Noesen, 18. A. Svečnikov, 34. Teräväinen (Nečas), 43. Jarvis, 63. Nečas - 19. Pavelski, 26. Jamie Benn, 50. Seguin, 51. Hakanpää. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Teräväinen, 3. Burns (všichni Carolina).

Colorado - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 29. Rantanen, 40. Newhook, 60. Makar - 44. Duchene. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.131. Hvězdy zápasu: 1. Newhook, 2. Rantanen (oba Colorado), 3. Duchene (Nashville).

Arizona - Buffalo 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 4. Gostisbehere, 33. Hayton - 7. a 37. J. Skinner. 51. T. Thompson, 59. Jost, 60. Okposo. Střely na branku: 30:43. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Hayton (Arizona).

Vancouver - Winnipeg 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 55. Horvat - 3. Connor, 26. Capobianco, 33. Pionk, 41. Gagner, 48. Jonsson-Fjällby. Střely na branku: 23:27. Diváci: 18.487. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Connor, 3. Gagner (všichni Winnipeg)

Vegas - NY Islanders 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 22. a 44. Reilly Smith - 19. Lee, 25. Fasching, 38. Holmström, 59. Nelson, 60. Parise. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.007. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (NY Islanders), 2. Reilly Smith (NY Islanders), 3. Lee (NY Islanders).

Washington - Toronto 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 12., 23. a 44. E. Gustafsson, 15. T. van Riemsdyk, 41. Hathaway - 14. Nylander, 27. Matthews. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. E. Gustafsson, 2. Milano, 3. C. Lindgren (všichni Washington).

Los Angeles - San Jose 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 6. Danault, 37. Anderson-Dolan, rozhodující sam. nájezd Moore - 14. Meier, 36. Labanc. Střely na branku: 41:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Anderson (Los Angeles), 2. Meier (San Jose), 3. Anderson-Dolan (Los Angeles).

2. Winnipeg 30 20 1 9 101:77 41
3. Minnesota 30 17 2 11 96:87 36
4. Colorado 29 16 2 11 90:81 34
5. St. Louis 31 15 1 15 94:113 31
6. Nashville 29 12 4 13 72:90 28
7. Arizona 29 10 4 15 81:108 24
8. Chicago 29 7 4 18 67:109 18