Vejmelka byl v NHL hlavním strůjcem výhry Arizony, Hronek si připsal asistenci

10. 2. 2022 7:02
Hokejový brankář Karel Vejmelka kryl v NHL na ledě Seattlu 34 střel, dovedl Arizonu k vítězství 5:2 a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Filip Hronek přispěl asistencí k vítězství Detroitu 6:3 na ledě Philadelphie. Žádný další český hráč ve středu nebodoval.
Karel Vejmelka (Arizona)
Karel Vejmelka (Arizona) | Foto: Reuters

Vejmelka chytal druhý zápas ve dvou dnech a spravil si náladu i statistiky. Český gólman si připsal první výhru od 20. ledna a po pěti prohrách, v nichž pustil 24 branek. Třebíčský rodák se v Seatllu nejvíce zapotil v úvodní třetině, v níž zneškodnil všech patnáct pokusů.

Arizona vedla po čtyřiceti minutách po gólech Phila Kessela a Nicka Schmaltze 2:0, ale do závěrečné části vstoupila špatně. Při vlastní přesilové hře inkasovala z hole Colina Blackwella, který překonal Vejmelku střelou z pravého kruhu za cinkotu vzdálenější tyče. Brzy Anton Strälman zvýšil, ale v 56. minutě zdramatizoval zápas Calle Järnkrok, který zakončil rychlý protiútok do prázdné branky. Power play však Seattlu nevyšla a dvakrát v ní inkasoval.

Hronek se zapsal do statistik v sedmé minutě, když jeho střelu od modré čáry dorazil Dylan Larkin a dostal Detroit do vedení 2:1. Při ráně českého beka clonil před brankou také Filip Zadina. Ten v zápase vypálil čtyřikrát, ale nevylepšil svou bilanci 5+9 z 46 utkání této sezony.

Detroit si klíčový náskok vypracoval zhruba v polovině utkání, když díky gólům Piuse Sutera a Robby Fabbriho odskočil na 4:2. Philadelphia sice rychle snížila, ale ve třetí třetině si hosté pojistili dalšíma dvěma brankami vítězství.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Detroit 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)

Branky: 4. Ratcliffe, 7. Sanheim, 32. Laughton - 3. D. Larkin, 7. Raymond (Hronek), 27. P. Suter, 31. Fabbri, 49. G. Smith, 60. Naměstnikov. Střely na branku: 24:34. Diváci: 13.243. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Fabbri (oba Detroit), 3. Ratcliffe (Philadelphia).

Dallas - Nashville 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 9. a 37. Robertson, 38. Hintz, 44. Glendening - 15. Tolvanen, 37. Duchene, 40. Trenin. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.780. Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Josi (Nashville).

Edmonton - Chicago 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 27. Draisaitl - 2. DeBrincat, 3. Hagel, 42. D. Strome, 50. Dach. Střely na branku: 41:30. Diváci: 9150. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. DeBrincat (oba Chicago), 3. Draisaitl (Edmonton).

Calgary - Vegas 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 27. a 56. Mangiapane, 6. J. Gaudreau, 13. Backlund, 16. E. Lindholm, 44. M. Tkachuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 9639. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. M. Tkachuk, 3. Markström (všichni Calgary).

Seattle - Arizona 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Branky: 41. Blackwell, 56. Järnkrok - 35. a 59. Schmaltz, 5. Kessel, 42. Strälman, 59. Galchenyuk. Střely na branku: 36:27. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval dvě branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Vejmelka (Arizona), 2. Blackwell, 3. Järnkrok (oba Seattle).

Vancouver - NY Islanders 3:6 (1:5, 2:0, 0:1)

Branky: 19. Ekman-Larsson, 34. E. Pettersson, 35. L. Schenn - 4. Parise, 4. Nelson, 4. Lee, 14. Cizikas, 17. Barzal, 55. Martin. Střely na branku: 37:27. Diváci: 9268. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas (NY Islanders), 2. L. Schenn (Vancouver), 3. Parise (NY Islanders).