Vegas vyřadilo Colorado a znovu postoupilo do semifinále NHL

11. 6. 2021 6:44
Hokejisté Vegas porazili Colorado 6:3 a vyřadili vítěze základní části 4:2 na zápasy, přestože sérii odstartovali dvěma prohrami. Golden Knights od vstupu do NHL v roce 2017 postoupili potřetí do semifinále soutěže a v příštím kole střetnou s Montrealem.
Vegas Golden Knights se radují z postupu do semifinále Stanley Cupu 2021
Vegas Golden Knights se radují z postupu do semifinále Stanley Cupu 2021 | Foto: Reuters

Další dvojici tvoří obhájce Stanleyova poháru Tampa Bay s New Yorkem Islanders. Mezi čtyři nejlepší týmy se neprobojoval ani jeden ze čtyř vítězů divize.

Colorado dobře začalo a z přečíslení dva na jednoho otevřel skóre po 23 sekundách hry Devon Toews. Domácí obránce Nick Holden ale už ve druhé minutě nahozením od modré čáry vyrovnal a ještě v úvodní třetině otočil William Karlsson. Mikko Rantanen upravil v přesilové hře na 2:2, ale Keegan Kolesar úspěšnou tečí vrátil Vegas vedení. Avalanche kontrovali trefou Andre Burakovského z rychlého protiútoku.

Rozhodující gól padl osmnáct sekund před koncem druhé třetiny. Od zadního mantinelu se odrazila nepřesná střela k obránci Alexi Pietrangelovi, který puk pohotově u levé tyčky doklepl do branky. Uklidňující pátou trefu přidal v 52. minutě William Carrier z hranice brankoviště. Postup stvrdil Max Pacioretty při hře Colorada bez gólmana. Vegas, kterým schází od 18. května zraněný Tomáš Nosek, tak dokonali obrat v sérii z 0:2.

2. kolo play off NHL:

Západní divize - 6. zápas:

Vegas - Colorado 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky: 2. Holden, 16. W. Karlsson, 35. Kolesar, 40. Pietrangelo, 52. Carrier, 57. Pacioretty - 1. D. Toews, 24. Rantanen, 37. Burakovsky. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu. 1. Pietrangelo, 2. Kolesar, 3. Carrier (všichni Vegas). Konečný stav série: 4:2.