Vegas vyřadilo Colorado a znovu postoupilo do semifinále NHL

11. 6. 2021 6:44
Hokejisté Vegas porazili Colorado 6:3 a vyřadili vítěze základní části 4:2 na zápasy, přestože sérii odstartovali dvěma prohrami. Golden Knights od vstupu do NHL v roce 2017 postoupili potřetí do semifinále soutěže a v příštím kole střetnou s Montrealem.
Vegas Golden Knights se radují z postupu do semifinále Stanley Cupu 2021
Vegas Golden Knights se radují z postupu do semifinále Stanley Cupu 2021 | Foto: Reuters

Další dvojici tvoří obhájce Stanleyova poháru Tampa Bay s New Yorkem Islanders. Mezi čtyři nejlepší týmy se neprobojoval ani jeden ze čtyř vítězů divize.

Colorado dobře začalo a z přečíslení dva na jednoho otevřel skóre po 23 sekundách hry Devon Toews. Domácí obránce Nick Holden ale už ve druhé minutě nahozením od modré čáry vyrovnal a ještě v úvodní třetině otočil William Karlsson. Mikko Rantanen upravil v přesilové hře na 2:2, ale Keegan Kolesar úspěšnou tečí vrátil Vegas vedení. Avalanche kontrovali trefou Andre Burakovského z rychlého protiútoku.

Rozhodující gól padl osmnáct sekund před koncem druhé třetiny. Od zadního mantinelu se odrazila nepřesná střela k obránci Alexi Pietrangelovi, který puk pohotově u levé tyčky doklepl do branky. Uklidňující pátou trefu přidal v 52. minutě William Carrier z hranice brankoviště. Postup stvrdil Max Pacioretty při hře Colorada bez gólmana. Vegas, kterým schází od 18. května zraněný Tomáš Nosek, tak dokonali obrat v sérii z 0:2.

2. kolo play off NHL:

Západní divize - 6. zápas:

Vegas - Colorado 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky: 2. Holden, 16. W. Karlsson, 35. Kolesar, 40. Pietrangelo, 52. Carrier, 57. Pacioretty - 1. D. Toews, 24. Rantanen, 37. Burakovsky. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu. 1. Pietrangelo, 2. Kolesar, 3. Carrier (všichni Vegas). Konečný stav série: 4:2.

před 54 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.