Vaněčkovi pomohl Ovečkin a Vrána vzápětí rozhodl. V NHL se trefil i Zacha

17. 2. 2021 6:42
Hokejový brankář Vítek Vaněček kryl v Pittsburghu 26 střel a dovedl Washington v úterním utkání NHL k výhře 3:1.
Zdeno Chára a Vítek Vaněček
Zdeno Chára a Vítek Vaněček | Foto: Reuters

Český gólman přišel o čisté konto až v 56. minutě a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jeho spoluhráč Jakub Vrána si připsal rozdílový gól. Pavel Zacha přispěl jednou trefou k výhře New Jersey 5:2 na ledě New Yorku Rangers.

Skóre otevřel ve 25. minutě Conor Sheary a v polovině utkání Vaněček udržel těsně vedení, když s pomocí Alexandra Ovečkina zneškodnil Brandonovi Tanevovi sólový únik v oslabení. Vzápětí zvýšil Vrána, který se prosadil střelou z pravého kruhu nad lapačku Tristana Jarryho.

Na začátku poslední třetiny přidal třetí gól Lars Eller a o možnou první nulu v NHL připravil Vaněčka Zach Aston-Reese. Vrána, který byl v tu chvíli na ledě, ještě gestem naznačoval, že by gól neměl být uznán, protože českého brankáře v momentu střely srazil útočící hráč. Toho ale na vlastního gólmana natlačil Justin Schultz. Washington i tak zastavil sérii čtyř proher a porazil Pittsburgh v této sezoně až na čtvrtý pokus.

New Jersey odehrálo první zápas od 31. ledna, kdy kvůli nákaze koronavirem vynechalo sedm utkání. Návrat jim zpříjemnil ve 28. minutě Zacha, který otevřel skóre v přesilové hře pěknou ranou z pravého kruhu do horního rohu.

Rangers v prostřední třetině smazali dvakrát jednogólové manko. Devils o své výhře rozhodli až třemi zásahy v posledních deseti minutách duelu.

Výsledky NHL

Buffalo - NY Islanders 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 5. a 60. Lee, 12. Pageau. Střely na branku: 20:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Sorokin, 2. Pageau, 3. Pulock (všichni NY Islanders).

Pittsburgh - Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 56. Aston Reese - 25. Sheary, 32. Vrána, 42. Eller. Střely na branku: 27:42. Brankář Vítek Vaněček z Washingtonu inkasoval z 27 střel jeden gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Vaněček, 3. Dowd (všichni Washington).

NY Rangers - New Jersey 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky: 32. Blackwell, 40. Bučněvič - 28. Zacha, 38. Butcher, 51. Šarangovič, 55. Merkley, 60. Malcev. Střely na branku: 39:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kuokkanen, 2. Merkley, 3. Blackwood (všichni New Jersey).

Vegas - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 37. Pacioretty, 47. Marchessault - 8. MacKinnon, 38. Saad, 60. Kadri. Střely na branku: 29:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Colorado), 2. Martinez, 3. Pacioretty (oba Vegas).

Los Angeles - Minnesota 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Anderson-Dolan, 33. Moore, 57. D. Brown, 60. Doughty. Střely na branku: 29:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Anderson-Dolan, 3. Vilardi (všichni Los Angeles).