Vaněček vynuloval střelce Islanders, hvězdou zápasu zvolili také Krejčího a Zachu

28. 4. 2021 6:53
Hokejový brankář Vítek Vaněček kryl všech osmnáct střel New Yorku Islanders, připsal si v NHL druhou nulu sezony a dovedl Washington k výhře 1:0. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou zápasu stejně jako v úterním programu také David Krejčí a Pavel Zacha, kteří dali shodně jeden gól a další připravili.
Vítek Vaněček slaví shutout v NHL
Vítek Vaněček slaví shutout v NHL | Foto: Reuters

Krejčí režíroval výhru Bostonu 3:1 v Pittsburghu, jednou asistencí přispěl k vítězství i David Pastrňák. Zacha pomohl New Jersey stejnou bilancí porazit na svém ledě Philadelphii 6:4.

Takto se trefil David Krejčí

Za hosty zaznamenal jednu přihrávku Jakub Voráček. Tampa Bay i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta uspěla v Chicagu 7:4. Za poražené vstřelil jeden gól Dominik Kubalík.

Gól Dominika Kubalíka

Vaněček v předchozích dvou startech inkasoval dohromady devět gólů a v Buffalu byl v polovině zápasu střídán, ale tentokrát byl bezchybný. Jedinou branku zápasu vstřelil už ve druhé minutě Daniel Sprong, který hrál druhý zápasech po sobě v elitní řadě na místě zraněného Alexandra Ovečkina. Vaněček, který svou první nulu vychytal v polovině března, si připsal osmnáctou výhru sezony a v této statistice je mezi nováčky nejlepší.

Krejčí ožil s příchodem Taylora Halla, který byl do Bostonu vyměněn před uzávěrkou přestupů. Český centr si od té doby připsal devět bodů (5+4) v devíti zápasech. V Pittsburghu otevřel ve 39. minutě sedmou trefou sezony skóre bekhendovou střelou z levého kruhu. V polovině třetí třetiny zvýšil Brad Marchand, který doklepl Pastrňákovu dorážku. Třetí gól vzápětí přidal z mezikruží Hall, jemuž přihrál Krejčí.

New Jersey se dostalo v rozmezí 19. až 26. minuty do vedení 3:0 a v prvních dvou gólech, které padly v přesilových hrách, měl prsty Zacha. Po jeho přihrávce pálil Jack Hughes a zblokovaná střela se dostala k Nico Hischierovi, který otevřel skóre. Na začátku druhé třetiny zvýšil Zacha střelou bez přípravy z levého kruhu. Český útočník, který je nejproduktivnějším hráčem týmu má v této sezoně na kontě 28 bodů (12+16).

Branka Pavla Zachy

Philadelphia v dalším průběhu vyrovnala na 3:3. Třetí gól dal Claude Giroux, jemuž z rohu kluziště přihrál před branku Voráček. Flyers v závěrečné třetině ještě jednou odpověděli na vedoucí gól New Jersey a zápas rozhodla až v 53. minutě trefa Jegora Šarangoviče. Domácí si pojistil výhru až dvě sekundy před koncem gólem do prázdné branky.

Výsledky NHL:

Washington - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 2. Sprong. Diváci: 2133 (omezený počet). Střely na branku: 33:18. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas a z 18 střel neinkasoval. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček (Washington), 2. Sorokin (NY Islanders), 3. Sprong (Washington).

New Jersey - Philadelphia 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)

Branky: 19. Hischier (Zacha), 23. Zacha, 26. Wood, 49. Carrick, 53. Šarangovič, 60. Malcev - 26. Lindblom, 43. P. Myers, 44. Giroux (Voráček), 53. Couturier. Střely na branku: 27:30. Diváci: 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. J. Hughes, 3. T. Smith (všichni New Jersey).

NY Rangers - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 23. B. Smith, 50. Lafreniere, 54. Zibanejad - 40. S. Reinhart. Střely na branku: 41:37. Diváci: 1796 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. B. Smith, 3. Lafreniere (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Boston 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 58. Carter - 39. Krejčí, 50. Marchand (Pastrňák), 53. Hall (Krejčí). Střely na branku: 26:31. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. T. Rask, 3. Marchand (všichni Boston).

Columbus - Detroit 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Laine. Střely na branku: 33:41. Diváci: 4316 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins (Columbus), 2. Greiss (Detroit), 3. Laine (Columbus).

Chicago - Tampa Bay 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)

Branky: 12. Hagel, 18. Kalynuk, 40. Keith, 54. Kubalík - 34. a 60. Killorn, 1. Černák, 5. Gourde, 16. Barre-Boulet (Palát), 27. B. Point (Palát), 30. Coleman. Střely na branku: 40:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Sergačov (oba Tampa Bay), 3. P. Kane (Chicago).

Nashville - Florida 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

Branky: 7. a 40. Ellis, 27. Kunin, 33. Jeannot - 9. a 38. Barkov, 54. a 59. Huberdeau, 23. Duclair, 45. Tippett, 48. Vatrano. Střely na branku: 30:55. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov, 3. S. Bennett (všichni Florida).

Dallas - Carolina 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Robertson - 8. a 22. J. Staal, 9. Aho, 46. McCormick, 53. Niederreiter. Střely na branku: 28:30. Diváci: 6104 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Aho, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).