Vaněček vychytal New Jersey už třetí výhru v řadě. Palát čeká, co s ním bude dál

31. 10. 2022 7:36
Hokejisté New Jersey porazili v NHL i díky dvaceti zákrokům Vítka Vaněčka na svém ledě Columbus 7:1.
Vítek Vaněček v brance New Jersey
Vítek Vaněček v brance New Jersey | Foto: Reuters

Český brankář, který udržel minule čisté konto proti Coloradu, vychytal třetí výhru v řadě a během této série pustil jen tři góly. Na straně poražených vyšel potřetí za sebou naprázdno Jakub Voráček. Jeho spoluhráč David Jiříček byl ve svém druhém startu v soutěži u tří inkasovaných branek.

New Jersey přestřílelo Columbus v poměru 53:21 a o góly se postaralo sedm různých hráčů včetně tří obránců. Jesper Bratt bodoval i v devátém utkání sezony. Elitní útočník Devils zaznamenal jednu branku a asistenci a příště může vyrovnat klubový rekord - Tim Higgins odstartoval sezonu 1984/85 deseti zápasy, ve kterých získal alespoň bod.

"Vítězství potvrzuje, že tým má charakter," uvedl kapitán New Jersey Nico Hischier, který také skóroval.

"Minule jsme porazili skvělý tým (obhájce Stanleyova poháru) a hodili to za hlavu. Pokud vyhrajete, nesmíte létat v oblacích. Tím jsme se řídili, všechny lajny hrály dobře a Columbusu jsme toho moc nedovolili," doplnil.

Jiříček za 15 minut pobytu na ledě zblokoval čtyři střely, třikrát vypálil, rozdal dva hity, ale také byl u tří inkasovaných gólů - u druhého a posledních dvou. Právě u trefy na 7:1 jej přetlačil Miles Wood a zblízka stanovil konečný výsledek.

Voráček skončil potřetí za sebou s jedním záporným bodem ve statistice plus/minus. Trenér Columbusu Brad Larsen vzal ale debakl na sebe. "Je potřeba se dostat ke kořenům problému, a to je o mně. Musím tým lépe připravit," konstatoval kouč.

New Jersey je v tabulce NHL třetí a dominovalo i bez Ondřeje Paláta, jenž vynechal třetí utkání za sebou. Klub jej už umístil na listinu zraněných hráčů a po poradě s lékaři se v pondělí rozhodnou, jak budou dále postupovat. Rodák z Frýdku-Místku je zraněný v dolní části těla.

V nedělním programu zasáhli čeští hráči už jen do zápasu Toronta s Anaheimem, který doma vyhrál 4:3 v prodloužení po obratu z 1:3. O vítězství kalifornského klubu, který v předchozích sedmi utkáních získal jen bod, rozhodl druhou trefou v zápase Trevor Zegras. Ducks dotáhli duel k vítězství poté, co jim za stavu 3:3 byl po trenérské výzvě odvolán gól.

V sestavě Toronta nastupovali David Kämpf s Filipem Králem, který o den dříve debutoval v NHL. Při druhém startu v lize odehrál český bek osm minut, zblokoval jednu střelu a připsal si jeden záporný bod.

V dalším utkání kryl David Rittich záda Connoru Hellebuyckovi, který chytil 46 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ale neodvrátil ve Vegas porážku Winnipegu 1:2 v prodloužení.

Zápas rozhodl individuální akcí Jack Eichel sedm sekund před koncem prodloužení. Golden Knights vyhráli počtvrté v řadě a bodově se vyrovnali Bostonu, který vede NHL.

Roli náhradního gólmana plnil i Karel Vejmelka. Jeho parťák Connor Ingram zastavil 36 střel, přesto s Arizonou podlehl doma New Yorku Rangers 2:3. V sestavě vítězů scházel počtvrté za sebou kvůli zranění Filip Chytil.

Výsledky NHL:

New Jersey - Columbus 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky: 18. Zetterlund, 24. Hischier, 24. Graves, 40. Marino, 44. Siegenthaler, 53. Bratt, 55. Wood - 27. Činachov. Střely na branku: 53:21. Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval jednu branku z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 95,2 procenta. Diváci: 11.547. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Marino, 3. Zetterlund (všichni New Jersey).

Chicago - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 7. McCabe, 31. J. Toews, 51. Athanasiou - 8. a 51. Boldy, 11. M. Shaw, rozhodující sam. nájezd Kaprizov. Střely na branku: 26:35. Diváci: 14.149. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Boldy, 3. M. Shaw (všichni Minnesota).

Anaheim - Toronto 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 48. a 63. Zegras, 12. Silfverberg, 54. Kulikov - 5. Matthews, 18. Malgin, 41. Järnkrok. Střely na branku: 39:36. Diváci: 16.084. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Terry, 3. Silfverberg (všichni Anaheim).

Arizona - NY Rangers 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky: 27. Crouse, 32. Bjugstad - 22. Lafreniére, 39. Panarin, 53. Zibanejad. Střely na branku: 20:39. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Crouse (Arizona).

Vegas - Winnipeg 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 48. Mark Stone, 65. Eichel - 41. Lowry. Střely na branku: 48:24. Diváci: 17.824. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Mark Stone (oba Vegas), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

4. Colorado 9 4 1 4 29:27 9
5. Minnesota 9 4 1 4 31:35 9
6. Nashville 9 3 1 5 22:29 7
7. St. Louis 7 3 0 4 18:25 6
8. Arizona 8 2 1 5 23:35 5