Vaněček se nenechal rozhodit, skvělým výkonem pomohl New Jersey k výhře a do čela NHL

29. 11. 2022 8:13
Český brankář Vítek Vaněček 35 zásahy vychytal výhru hokejistů New Jersey 5:3 nad New York Rangers a pomohl svému týmu do čela NHL. Jednu branku poražených připravil Filip Chytil.
Vítek Vaněček
Vítek Vaněček | Foto: Reuters

New Jersey vyhrálo potřetí za sebou a z posledních 17 zápasů zvládlo už šestnáctý.

Výrazný podíl na úspěchu v newyorské Madison Square Garden měl Vaněček. Český brankář inkasoval dva góly v úvodních čtyřech minutách, to ho ale nerozhodilo a v dalším průběhu utkání předváděl skvělé zákroky.

Hned po 80 vteřinách se do statistik zapsal Chytil, jenž v protiútoku dvou proti jednomu našel Artěmije Panarina. Ruský střelec nedal přesouvajícímu se Vaněčkovi šanci a poslal Rangers do vedení 1:0. Ve 4. minutě zvýšil na 2:0 Mika Zibanejad.

New Jersey však ještě v první třetině srovnalo a před polovinou zápasu otočilo na 4:2. Dvěma góly se na konečné výhře 5:3 podílel Jegor Šarangovič, Slovák Tomáš Tatar duel zakončil s brankou a asistencí.

Do statistik se zapsal také Dominik Kubalík, jehož asistence neodvrátila prohru Detroitu 2:4 s Torontem. Český útočník byl na začátku akce, kterou zakončil Moritz Seider první trefou utkání. Detroit vedení neudržel a prohrál po čtyřech zápasech. Toronto uspělo počtvrté za sebou.

Výsledky NHL:

NY Rangers - New Jersey 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Branky: 2. Panarin (Chytil), 4. Zibanejad, 54. Trocheck - 14. a 60. Šarangovič, 8. Tatar, 26. J. Hughes, 30. M. McLeod. Střely na branku 38:38. Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval tři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 92,1 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. McLeod, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).

Buffalo - Tampa Bay 5:6 v prodl. (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 18. T. Thompson, 19. Quinn, 30. Jost, 51. Cozens, 55. J. Skinner - 8. a 37. Point, 55. a 63. Stamkos, 17. Perry, 56. Hagel. Střely na branku: 37:25. Diváci: 11.766. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. T. Thompson (Buffalo).

Detroit - Toronto 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky: 5. Seider (Kubalík), 53. Erne - 9. Matthews, 10. Nylander, 21. Marner, 29. Sandin. Střely na branku: 44:25. Diváci: 18.277. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Murray (oba Toronto) 3. Seider (Detroit).

Edmonton - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 31. McDavid, 46. Barrie, 60. Bouchard, 61. Draisaitl - 4. M. Tkachuk, 51. Lundell, 56. Montour. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17.775. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. S. Knight (Florida).

Columbus - Vegas 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 34. J. Gaudreau, 53. Jenner - 16. W. Karlsson, 17. W. Carrier, rozhodující sam. nájezd Cotter. Střely na branku: 28:36. Diváci: 13.771. Hvězdy zápasu: 1. Thompson (Vegas), 2. J. Gaudreau (Columbus), 3. Cotter (Vegas).

St. Louis - Dallas 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky: 54. Saad - 24. W. Johnston, 48. Dellandrea, 56. J. Robertson, 58. Heiskanen. Střely na branku: 24:24. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. W. Johnston, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Leivo (Vegas).

3. Colorado 19 12 1 6 68:47 25
4. Minnesota 21 10 2 9 62:62 22
5. St. Louis 22 11 0 11 63:78 22
6. Nashville 20 9 2 9 53:65 20
7. Arizona 20 7 3 10 54:70 17
8. Chicago 21 6 4 11 52:78 16