Útočník Tatar zůstane další čtyři roky v Detroitu

ČTK ČTK
22. 7. 2017 8:14
Šestadvacetiletý hokejista a Detroit Red Wings našli společnou řeč po čtvrtečním slyšení před arbitráží v Torontu.
Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. | Foto: Reuters

Detroit - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar se jako chráněný volný hráč dohodl v NHL na čtyřleté smlouvě s Detroitem. Oproti předchozím sezonám si výrazně finančně polepší. Nový kontrakt mu zajišťuje celkový příjem 21,2 milionu dolarů (zhruba 480 milionů korun). Tatar tak v průměru vyinkasuje 5,3 milionu ročně, zatímco v každém z předchozích tří ročníků pobíral plat 2,75 milionu dolarů.

Šestadvacetiletý hokejista byl především rád, že po čtvrtečním slyšení před arbitráží v Torontu našly obě strany společnou řeč. Klub oznámil dohodu v pátek a stalo se tak ještě před výrokem arbitra.

"Je úžasné, že jsme našli cestu, jak se domluvit. I když to bylo trochu stresující a nebyl jsem vůbec šťastný, jak se vše vyvíjí. Myslím si však, že jsme se snažili celou dobu o to, aby na rozhodnutí arbitráže nemuselo dojít. Jsem rád, že se vše nakonec podařilo," pochvaloval si Tatar.

Rudá křídla si šikovného útočníka, který v září hájil barvy výběru Evropy na Světovém poháru, vybrala jako 60. hráče draftu 2009.

První tři sezony strávil až na devět utkání v NHL na farmě v Grand Rapids, ale postupně se prosadil do prvního týmu a poslední čtyři sezony patří k jeho stabilním oporám.

"Chtěl jsem hrozně moc zůstat v Detroitu, miluju to tady a s klubem mě pojí mimořádné přátelství. Mám tu spoustu kamarádů a také skvělé vztahy se spoluhráči v kabině. Bylo by těžké dostat jen roční smlouvu (u arbitráže) a nevědět, co vás čeká v budoucnu. Takže jsem moc šťastný, že zůstávám," uvedl Tatar, který byl v minulé sezoně jasně nejlepším střelcem týmu.

S 25 góly překonal třetím rokem po sobě dvacetigólovou hranici. Nevynechal ani jeden z 82 zápasů základní části a přidal 21 asistencí, celkových 46 bodů ho vyneslo na třetí příčku kanadského bodování Red Wings. Celkem odehrál Tatar v základní části NHL 345 utkání a nasbíral 194 bodů za 99 branek a 95 nahrávek. V 17 duelech play off přidal sedm bodů (3+4).

Tatar byl v dubnu na operaci s ramenem, ale měl by být zcela v pořádku již na zářijový tréninkový kemp.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy