Kadri za zákeřný faul na hlavu dostal přísný trest. Může trvat i příští sezonu

ČTK ČTK
22. 5. 2021 11:08
Hokejista Colorada Nazem Kadri dostal v NHL trest na osm zápasů za ostrý faul na obránce St. Louis Justina Faulka, kterého v druhém duelu série play off trefil do hlavy.
Nazem Kadri sestřelil Justina Faulka
Nazem Kadri sestřelil Justina Faulka | Foto: Reuters

Disciplinární komise ve zdůvodnění verdiktu zdůraznila, že se útočník provinil opakovaně. Pokud si osmizápasový trest nestihne odpykat v play off aktuální sezony, převedou se mu zbývající duely do nového ročníku. Colorado vede v sérii nad St. Louis už 3:0.

Třicetiletý Kadri, jenž má v NHL zastavenou činnost už pošesté, se při slyšení bránil, že chtěl Faulka trefit bodyčekem. Místo toho jej ale zasáhl loktem do hlavy. Podle NHL měl Kadri možnost se ráně na hlavu vyhnout. Faulk musel ze zápasu po zákroku v úvodu závěrečné třetiny odstoupit a nehrál ani ve třetím duelu.

V základní části, kterou Colorado ovládlo, odehrál Kadri 56 zápasů. Do statistik si připsal 32 bodů za jedenáct gólů a 21 asistencí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy