Fanoušci Floridy slaví, Rowe jako trenér končí. V klubu však zůstává

ČTK ČTK
10. 4. 2017 16:59
Tom Rowe, kterého velká část fanoušků Floridy viní za výkonnostní sešup, končí na pozici trenéra i generálního manažera. V klubu však zůstává.
Tom Rowe
Tom Rowe | Foto: ČTK

Sunrise - Tom Rowe skončil ve funkci trenéra hokejistů Floridy i generálního manažera klubu. Na tento post se vrátí Dale Tallon, který vybere nového kouče Panthers. Tým s českým útočníkem Jaromírem Jágrem nepostoupil do play off NHL, ve Východní konferenci mu k tomu chybělo 14 bodů.

Tallon před rokem opustil post generálního manažera Floridy, který zastával šest let, a v klubu povýšil na pozici prezidenta pro hokejové operace. Jeho nástupce Rowe si pak v listopadu přibral ještě další funkci, když na střídačce zaujal místo odvolaného hlavního kouče Gerarda Gallanta.

Nyní ale oba posty opouští a bude v klubu pracovat jako Tallonův poradce. "Byl to obtížný rok, ale poučili jsme se z něj a jsem přesvědčen, že v příští sezoně můžeme bojovat o Stanley Cup," uvedl Tallon.

Pětačtyřicetiletý Jágr, druhý nejproduktivnější hráč historie NHL, se 1. července může stát nechráněným volným hráčem. Očekává se, zda mu vedení Panthers nabídne novou smlouvu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy