Tvrdá rána i parádní bekhend. Zacha rozhodl zápas s Bostonem a překonal svá maxima

Hokejový útočník Pavel Zacha rozhodl v prodloužení svým druhým golem v utkání o výhře New Jersey 4:3 nad Bostonem. Za poražené si připsal dvě asistence David Pastrňák a jednu David Krejčí. Petr Mrázek se vrátil po zranění, kryl 27 střel a dovedl Carolinu k vítězství 6:3 nad Chicagem. Martin Nečas podpořil výhru Hurricanes gólem a přihrávkou.
Sestřih zápasu mezi Bostonem a New Jersey | Video: Sport

Zacha otevřel v deváté minutě skóre, když už po třech sekundách využil střelou bez přípravy přesilovou hru. Boston otočil ve druhé třetině. U první trefy asistoval Pastrňák, který při střele zlomil hůl, ale puk si našel v levém kruhu Patrice Bergeron a vyrovnal. U druhého gólu Krejčí založil přihrávkou z vlastního pásma o mantinel rychlý protiútok, který zakončil Taylor Hall. Krejčí nasbíral v posledních třinácti zápasech patnáct bodů (6+9).

New Jersey ve třetí třetině vyrovnalo, ale Boston po akci Pastrňáka z 51. minuty opět vedl. Český útočník přihrával puk z pravé strany před branku a kotouč se od brusle Seana Kuralyho odrazil do sítě. Vzápětí Zacha trefil tyč, ale v dalším střídání Jegor Šarangovič poslal zápas do prodloužení. To rozhodl v čase 62:42 Zacha, který si při signalizovaném vyloučení nabruslil z levé strany před branku a bekhendem zavěsil puk pod břevno.

Zacha byl vyhlášen první hvězdou zápasu a gólem v prodloužení překonal své osobní bodové i gólové maximum. Aktuálně má na kontě 15 gólů a 18 asistencí.

Mrázek vynechal posledních sedm zápasů kvůli zranění v dolní části těla a Chicago mu návrat ztížilo. Po první třetině vedlo 2:0, když českého gólmana překonalo ze sólového úniku a z dorážky. Carolina ale v prostřední části vyrovnala a ve třetí strhla zápasy čtyřmi góly na svou stranu.

Nečas bodoval u posledních dvou tref zápasu, které padly při hře Chicaga bez gólmana. Nejdříve v oslabení zblokoval střelu a ze středního pásma poslal puk do prázdné branky. O minutu později přihrál Nino Niederreiterovi, který se podílel na obratu Caroliny stejně jako Andrej Svečnikov dvěma góly.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 38., 51. a rozhodující sam. nájezd Bjork, 16. Eakin - 17. Beauvillier, 24. Pulock, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 31:48. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Houser, 2. Bjork (oba Buffalo), 3. Clutterbuck (NY Islanders).

New Jersey - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 9. a 63. Zacha, 50. Boqvist, 53. Šarangovič - 25. Bergeron (Pastrňák), 35. Hall (Krejčí), 51. Kuraly (Pastrňák). Střely na branku: 21:36. Diváci: 3600 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Šarangovič, 3. J. Hughes (všichni New Jersey).

Philadelphia - Pittsburgh 3:7 (0:1, 2:2, 1:4)

Branky: 29. Braun, 39. Couturier, 51. Konecny - 26. a 53. Crosby, 2. M. Pettersson, 24. Guentzel, 48. Zucker, 56. Friedman, 57. Marino. Střely na branku: 33:31. Diváci: 2961 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. Giroux (Philadelphia).

Carolina - Chicago 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)

Branky: 36. a 45. A. Svečnikov, 25. a 59. Niederreiter (na druhou Nečas), 48. T. Teräväinen, 58. Nečas - 7. a 52. DeBrincat, 13. Hardman. Střely na branku: 28:30. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. T. Teräväinen, 3. Slavin (všichni Carolina).

Vancouver - Edmonton 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 1. Boeser - 35. a 38. Draisaitl, 40. Bouchard, 55. Nurse. Střely na branku: 29:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Höglander (Vancouver).

před 2 minutami

Při útoku z Pásma Gazy zahynuli na jihu Izraele dva thajští pracovníci

Vzdušný úder vedený z Pásma Gazy v úterý zabil dva thajské pracovníky v balírenském závodě na jihu Izraele. Informovala o tom izraelská policie. Dalších sedm lidí bylo při odpoledním raketovém útoku zraněno a převezeno do nemocnice, vyplývá z informací izraelské zdravotnické organizace Magen David Adom.

Útok na jih Izraele následoval několik hodin po izraelských náletech, při nichž byla zničena i šestipatrová budova, v níž byly knihovny a studijní centra Islámské univerzity v Gaze. Konflikt mezi Izraelem a Hamásem tak zatím příliš nepolevuje a stagnuje i jednání o příměří.

Palestinci v Izraeli, Jeruzalémě a na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes navíc zahájili generální stávku na protest proti Izraeli a současným bojům mezi Izraelem a palestinským Hamásem.

před 12 minutami

Národní knihovnu v noci napadli hackeři, pro veřejnost je uzavřena

Národní knihovna se stala v noci na úterý terčem kybernetického útoku. Řekla to mluvčí knihovny Irena Maňáková. Po zjištění útoku knihovna odstavila klíčové systémy a odborníci pracují na jejich bezpečném znovuzprovoznění, doplnila. Vedení Národní knihovny kvůli útoku podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

před 19 minutami

U Tuniska se potopila loď s migranty, utonulo nejméně 57 lidí

U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných.

Třicítce lidí se podle mluvčího tuniského ministerstva obrany povedlo zachránit tak, že se drželi ropné plošiny nedaleko tuniského pobřeží. Poté jim pomohli pracovníci z plošiny, přiblížila agentura AP. Po pohřešovaných pátrá tuniské námořnictvo. Flavio di Giacomo z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na twitteru uvedl, že všech 33 přeživších pochází z Bangladéše, národnost dalších lidí neupřesnil.