Tortorella vynechá Utkání hvězd, jeho syn má nemocného psa. Náhradníkem je Gretzky

ČTK ČTK
28. 1. 2017 23:05
Legendární Wayne Gretzky bude kvůli nečekané absenci Johna Tortorelly stát na střídačce výběru Metropolitní divize během Utkání hvězd NHL.
Wayne Gretzky
Wayne Gretzky | Foto: Reuters

Los Angeles - Johna Tortorellu, jenž musel vynechat nedělní Utkání hvězd NHL v Los Angeles z rodinných důvodů, nahradí v roli kouče výběru Metropolitní divize legendární Wayne Gretzky. Nejproduktivnější hokejista historie soutěže se postaví na lavičku týmu, v němž budou mimo jiné zářivé útočné hvězdy Alexandr Ovečkin z Washingtonu a Sidney Crosby z Pittsburghu.

Trenér Columbusu Tortorella se omluvil z All Star víkendu kvůli tomu, že jeho syn má nemocného psa. Americký kouč už vynechal ve čtvrtek poslední utkání Blue Jackets před pauzou na ledě Nashvillu.

Vedení soutěže našlo za Tortorellu více než slušnou náhradu v Gretzkém, který je s 2857 body podle všeho nepřekonatelným rekordmanem NHL. Šestapadesátiletý Kanaďan, jenž osm let aktivní kariéry strávil právě v Los Angeles, se na lavičku vrátí po téměř osmi letech. V letech 2005-2009 byl v NHL trenérem Phoenixu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž souzený za pokus vraždy pošťáka a jeho přítelkyně se přiznal, hrozí mu výjimečný trest

Jednadvacetiletý Patrick Wächter, který se v pondělí začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského pokusu o dvojnásobnou vraždu, se ke skutku přiznal. Státní zástupce mu klade za vinu, že si loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši - Mokřinách. Když mu ho doručovatel České pošty podával, zaútočil na něj sekerou v úmyslu ho zabít a zásilku si vzít, řekl žalobce.

Poté podle něj Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Oba zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Hrozí mu až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy