Hertl gólem a přihrávkou pomohl k druhému vítězství Kořenáře v NHL

29. 4. 2021 6:15
Tomáš Hertl pomohl gólem a asistencí k výhře San Jose 4:2 nad Arizonou. Brankář Sharks Josef Kořenář kryl 28 střel a připsal si druhé vítězství v NHL.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Reuters

Pohledná kombinace, po které zakončoval do prázdné branky Evander Kane, začala u Tomáše Hertla:

Toronto porazilo Montreal 4:1 a jako první tým v Severní divizi NHL si zajistilo play off. Za poražené Canadiens potřetí v sezoně nastoupil český útočník Michael Frolík. Vyřazovacím bojům se přiblížili také hokejisté druhého Edmontonu, kteří zdolali Winnipeg 3:1.

Maple Leafs zvládli vstup do zápasu a po devíti minutách vedli 2:0. Brzkou přesilovou hru využil v čase 1:38 William Nylander a na rozdíl dvou branek zvýšil svou 35. trefou v sezoně nejlepší střelec NHL Auston Matthews.

Tříbrankový náskok zařídil Torontu střelou od modré čáry Jake Muzzin. Na brance kanadského obránce se 1100. asistencí v kariéře podílel Joe Thornton.

Michael Frolík odehrál deset minut, během kterých jednou vystřelil na branku Jacka Campbella. Devětadvacetiletý Američan dostal v brance Maple Leafs potřetí v řadě přednost před Davidem Rittichem.

Edmonton zdolal díky třem asistencím nejproduktivnějšího hráče soutěže Connora McDavida Winnipeg 3:1. Vítězný gól Oilers vstřelil v 27. minutě Ryan Nugent-Hopkins.

Povedená trefa Cama Fowlera, která rozhodla zápas mezi Anaheimem a Los Angeles.

Výsledky NHL:

Ottawa - Vancouver 6:3 (1:0, 4:2, 1:1)

Branky: 3. Mete, 21. Tierney, 22. Norris, 27. Chabot, 37. B. Tkachuk, 55. White - 26. T. Myers, 28. Virtanen, 58. B. Sutter. Střely na branku: 33:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Chabot, 3. Formenton (všichni Ottawa).

Minnesota - St. Louis 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Branky: 18. Brodin, 21. J. Eriksson Ek, 32. M. Foligno - 31. a 44. Hoffman, 48. Kyrou, 60. Thomas. Střely na branku: 32:29. Diváci: 3000 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Thomas (St. Louis), 2. M. Foligno (Minnesota), 3. Hoffman (St. Louis).

Montreal - Toronto 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Suzuki - 2. W. Nylander, 9. Matthews, 27. Muzzin, 49. Brooks. Střely na branku: 33:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Rielly, 3. W. Nylander (všichni Toronto).

Winnipeg - Edmonton 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 25. Wheeler - 11. Barrie, 27. Nugent-Hopkins, 60. Draisaitl. Střely na branku: 30:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Vegas - Colorado 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 30. a 41. Pacioretty, 1. W. Karlsson, 35. Mark Stone, 59. Marchessault - 14. D. Toews, 38. Graves. Střely na branku: 26:37. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Mark Stone, 3. M.-A. Fleury (všichni Vegas).

San Jose - Arizona 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky: 2. E. Kane (Hertl), 11. Balcers, 15. Labanc, 60. Hertl - 16. Kessel, 25. Jo. Larsson. Střely na branku: 31:30. Josef Kořenář odchytal za San Jose celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 1037 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Burns, 3. Barabanov (všichni San Jose).

Los Angeles - Anaheim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky: 25. Vilardi, 32. A. Kempe - 33. Carrick, 37. Steel, 59. Fowler. Střely na branku: 30:22. Diváci: 1763 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. A. Kempe (Los Angeles), 3. Carrick (Anaheim).