Toronto dál kraluje NHL, Florida vede divizi. Češi nebodovali

18. 2. 2021 6:37
Hokejisté Toronta potvrdili pozici bodově dosud nejúspěšnějšího týmu sezony NHL. V duelu "kanadské" Severní divize hráči Maple Leafs udolali Ottawu 2:1.
Justin Holl a Joe Thornton
Justin Holl a Joe Thornton | Foto: Reuters

Florida smazala dvougólovou ztrátu v zápase na ledě Caroliny a posunula se na čelo Centrální divize. Stejně bodů jako Panthers má také Chicago, které uspělo v Detroitu 2:0. Čeští hokejisté se ve středečním programu NHL bodově neprosadili.

Toronto odčinilo pondělní prohru s Ottawou 5:6 v prodloužení a ve druhém vzájemném utkání ve své aréně dosud nejhorší tým celé ligy porazilo. První branku Maple Leafs vstřelil aktuálně nejlepší střelec soutěže Auston Matthews a zaznamenal tak již 14. gól v 16 utkáních. Vedle toho má na kontě i sedm nahrávek. Vítězný byl ale po vyrovnání Bradyho Tkachuka až zásah Alexandera Kerfoota z 51. minuty.

Florida nezvládla závěr první třetiny, kdy se v rozmezí 22 sekund prosadili Sebastian Aho a Jordan Staal, kteří poslali Carolinu do vedení 2:0. Panthers třemi góly po sobě vývoj zápasu otočili, ale bývalý útočník Floridy Vincent Trocheck v 54. minutě srovnal na 3:3. Prodloužení ukončil svou druhou brankou v zápase nejproduktivnější hráč Panthers Jonathan Huberdeau, jenž si v utkání připsal navrch také asistenci. Carolina prohrála na vlastním ledě poprvé v sezoně.

Utkání Chicaga s Detroitem rozhodl v začínající 33. minutě povedenou individuální akcí v přesilové hře Philipp Kurashev. V samém závěru pojistil výhru Alex DeBrincat. Finský brankář Kevin Lankinen pochytal všech 29 střel Red Wings a připsal si první čisté konto v kariéře v NHL. U vítězného gólu navíc figuruje mezi asistenty.

Výsledky NHL:

Carolina - Florida 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 19. J. Staal, 19. Aho, 54. Trocheck - 31. a 63. Huberdeau, 44. Wennberg, 53. Lammikko. Střely na branku: 35:37. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Trocheck (Carolina), 3. Driedger (Florida).

Toronto - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 25. Matthews, 51. Kerfoot - 39. B. Tkachuk. Střely na branku: 28:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Matthews (oba Toronto), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Detroit - Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 33. Kurashev, 60. DeBrincat. Střely na branku: 29:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Kurashev (oba Chicago), 3. J. Bernier (Detroit).

Calgary - Vancouver 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky: 39. Mangiapane - 2. Jordie Benn, 28. Horvat, 39. J.T. Miller, 40. Schmidt, 46. Boeser. Střely na branku: 36:33. Brankář David Rittich z Calgary odchytal 12 minut a 13 sekund, ze čtyř střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100%. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller, 2. Boeser, 3. Holtby (všichni Vancouver).

Edmonton - Winnipeg 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 5. a 37. Draisaitl, 4. Puljujärvi - 20. Scheifele, 42. Pionk. Střely na branku: 30:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Morrissey (Winnipeg).