Čokoládičky, zámořský přerod, věrnost Montrealu a rozvod. Plekanec se vrací domů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 11. 2018 11:01
Šestnáct let uplynulo jako voda a zámořská kariéra Tomáše Plekance se uzavřela. Kladenský rodák se zařadil mezi legendy slavného Montrealu, projevil se jako poctivý reprezentant, ale v poslední době se vedle konce v NHL musí vypořádat také s rozvodem s Lucií Vondráčkovou. Projděte si přehled mapující kariéru jednoho z nejlepších českých hokejistů nového tisíciletí.
Útočník Montrealu Tomáš Plekanec letos patří k tahounům mužstva. Je to zkrátka "Super Pleky".
Útočník Montrealu Tomáš Plekanec letos patří k tahounům mužstva. Je to zkrátka "Super Pleky". | Foto: Reuters

Krutá realita v zámoří

Ve třetím kole draftu v roce 2001 si Plekance vybral Montreal a juniorský mistr světa vyrazil do Kanady se zdravým sebevědomím v ranci. Postupně se stal velkým oblíbencem fanoušků, ale začátky byly krušné. Tři roky strávil český útočník na farmě v Hamiltonu, pouze v ročníku 2003/04 dostal u Canadiens "čichnout" na dva zápasy.

V AHL byl Plekanec dvakrát po sobě nejproduktivnějším hráčem týmu, v němž se potkal například se Slováky Jozefem Balejem a Marcelem Hossou. V soutěži, která byla tehdy ještě mnohem tvrdší a zákeřnější než dnes, se otrkal a ve 23 letech byl připraven vstoupit na jeviště NHL.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy