To je smůla, gólman Francouz se zase zranil. Zohorna pomohl k výhře Pittsburghu

6. 10. 2021 8:30
Hokejový útočník Radim Zohorna přispěl prvním gólem v přípravě na sezonu NHL k výhře Pittsburghu 5:4 po samostatných nájezdech nad Buffalem. Brankář Colorada Pavel Francouz se zranil v utkání s Vegas, které vyhrálo 7:4. Český gólman kryl 18 z 20 střel a opustil hrací plochu v polovině utkání kvůli problémům v dolní části těla.
Pavel Francouz
Pavel Francouz | Foto: Reuters

Petr Mrázek předvedl dvacet zákroků a dovedl Toronto k vítězství 6:2 nad Montrealem.

Pittsburgh prohrával 0:2 a před startem třetí třetiny ještě 1:3. Manko smazal i díky Zohornovi, který zakončil v 50. minutě rychlý protiútok střelou do odkryté branky a vyrovnal na 3:3. Buffalo ještě jednou vedlo, ale v čase 59:07 poslal Kasperi Kapanen zápas do prodloužení. Duel rozhodl až v devátém kole rozstřelu Jason Zucker. Zohorna, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, při nájezdu neuspěl.

Francouz inkasoval v předchozím startu v přípravě dvakrát za půl hodiny hry, než byl střídán. Ve druhém utkání dopadl stejně, jen jeho výměna byla v polovině zápasu za stavu 1:2 vynucená. Podrobnosti o jeho stavu klub neuvedl, Francouz ale vynechal celou minulou sezonu kvůli potížím s kyčlemi, se kterými podstoupil operaci. Kvůli drobnému zranění scházel v sestavě Colorada Martin Kaut.

Hlavním strůjcem výhry Vegas byl Peyton Krebs, jenž jeden gól dal, na tři přihrál a připsal si pět kladných bodů. Dva góly vítězů, kteří v době od 35. do 42. minuty odskočili ze stavu 2:1 na 6:2, vstřelil obránce Alec Martinez.

Mrázek, který minule vychytal čisté konto, inkasoval obě branky v úvodní třetině. Při prvním gólu zápasu jej překonal spoluhráč Mac Hollowell, od jehož chráničů se puk odrazil do branky. Na 2:2 vyrovnal Alex Belzile střelou mezi Mrázkovy betony. Poté už ale střílelo góly jen Toronto, dvakrát se prosadil Nick Ritchie.

Florida vyhrála i pátý zápas v přípravě, tentokrát porazila Tampu Bay 3:2. V dresu vítězů se při hromadné strkanici spároval Radko Gudas s Rossem Coltonem a dostal pět trestných minut za bitku. V zadních řadách obhájce Stanleyova poháru nechyběli Jan Rutta s Andrejem Šustrem, v útoku nastupoval Ondřej Palát. Vyrovnané utkání rozhodl Owen Tippett, po jehož dvou gólech ve třetí třetině se Panthers dostali do vedení 3:1 a klíčového trháku.