Rusové větří megasmlouvy, kolem Mrázka přituhuje. Tyhle hvězdy rozbouří trh v NHL

jzp jzp
1. 7. 2019 6:15
Prvního července v 18:00 českého času odstartuje v NHL podepisování volných hokejistů. Brankář Petr Mrázek bude nejžádanějším Čechem, ovšem jiná jména vzbudí při otevření trhu ještě mnohem větší zájem. Podívejte se na deset hvězd, které zamíchají s rozložením sil v zámořské lize.
Artěmij Panarin
Artěmij Panarin | Foto: ČTK

Artěmij Panarin

Útočník, 27 let, Rusko
Poslední klub: Columbus Blue Jackets
Minulá sezona: 79 zápasů, 87 bodů (28+59), prům. plat 6 milionů dolarů

Loňský nejžádanější volný hráč John Tavares dostal roční gáži 11 milionů. Letos možná ještě větší nadílka čeká Panarina, který patří k nejšikovnějším útočníkům na světě a je na vrcholu sil.

Blue Jackets chtěli svůj klenot udržet, jedna tamní firma mu dokonce nabízela alkohol zdarma do konce života, ale ruský kouzelník zdvořile odmítl. Novou etapu chce začít v bouřlivějším městě než Columbusu, který je počtem obyvatel menší než Praha.

O Panarina tak nejvíc stojí newyorské kluby Rangers a Islanders, dále pak Florida, která má dost místa pod platovým stropem a nízké daně. Křídelník údajně požaduje průměrný plat 12,5 milionu, což mnohé zájemce zřejmě odradí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy