Video: Sundqvist si třetí finále nezahraje, NHL ho potrestala za tvrdý hit

ČTK ČTK
31. 5. 2019 8:24
Hokejisté St. Louis budou ve třetím finálovém utkání play off NHL proti Bostonu postrádat útočníka Oskara Sundqvista, jenž dostal disciplinární trest na jedno utkání. Vedení soutěže distancovalo pětadvacetiletého Švéda za faul na obránce Bruins Matta Grzelcyka ve středečním druhém zápase, v němž Blues srovnali stav série na 1:1.
Matt Grzelcyk ve finále NHL 2019
Matt Grzelcyk ve finále NHL 2019 | Foto: Reuters

Sundqvist na konci první třetiny při napadání za brankou Bostonu narazil na hrazení Grzelcyka krátce poté, co odehrál puk. Dostal za to dvouminutový trest, ale obránce Bruins se už do zápasu nevrátil a neodcestoval s týmem do St. Louis, kde je v sobotu na programu třetí finále. Lékaři Grzelcyka monitorují kvůli otřesu mozku.

Sundqvistova absence je další nepříjemností pro St. Loius, jež už postrádá zraněného útočníka Roberta Thomase. Vrátit do sestavy by se ale mohl alespoň obránce Vince Dunn, který nehrál pět zápasů poté, co ho trefil puk do obličeje.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy