Spokojený vousáč Voráček: Loni jsem se necítil dobře, letos hraju nejlepší hokej kariéry

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
10. 12. 2016 8:00
Před loňskou sezonou podepsal Jakub Voráček s Philadephií nový gigantický kontrakt, který z něho udělal jednoho z nejlépe placených hráčů NHL. A sezonu pak prožil mizernou. Letos se opět vrací do formy a v posledních zápasech Flyers táhne a je znovu rozdílovým hráčem. "Cítím se skvěle! Sice nejsem tak rychlý jako před dvěma lety, ale rozhodně hraju nejlíp, jak jsem kdy hrál," zářil Voráček. V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz mluvil urostlý vousáč o letošní formě, nové roli otce, svém plnovousu i o české kometě Davidu Pastrňákovi.
Jakub Voráček.
Jakub Voráček. | Foto: ČTK

V posledních zápasech jste chytl parádní formu a na ledě jste rozdílový hráč. Jste zatím spokojený, že?

Jo, letos to šlape parádně. Dobře se mi bruslí, jsem silný v soubojích, takže ta sezona je zatím dobrá. Daří se mi pomáhat týmu, za což jsem hrozně. Teď jsme konečně začali i vyhrávat, takže super.

Jste formou tam, kde jste byl loni?

Jsem tam, kde jsem byl loni takových 40 zápasů. Akorát to je málo, když jich hrajeme 82. Prvních dvacet bylo loni špatných, pak čtyřicet dobrých, pak jsem se zranil a zase to bylo špatné. Nebyla to sezona, která by se dala úplně zahojit. Těch gólů nebylo tolik, ale zase 55 bodů, na to, kolik zápasů jsem nehrál, nebylo taky špatných. Byla trochu nafouklá očekávání kvůli ročníku před tím, kdy jsem měl asi 81 bodů a každý čekal, že udělám sto. Tak lehké to ale není.

Co jste od sebe před minulým ročníkem vy sám čekal?

Já jsem se ze začátku sezony fakt necítil dobře. Ať jsem dělal, co jsem dělal, prostě jsem neměl v nohách ten drive. Nevěřil jsem si, neměl jsem stabilitu na bruslích. Pak se to vrátilo, otočilo a hrál jsem dobrý hokej. Zklamaný ze sezony jsem byl možná bodově, ale přesto si myslím, že to žádná tragédie nebyla.

Nebylo to třeba dáno podpisem nové smlouvy, která z vás udělala jednoho z nejlépe placených hráčů ligy?

To vůbec. Absolutně bych neřekl, že mi nějak vlezla do hlavy nebo něco. Řešili to lidi kolem, já vůbec. Loni jsem navíc byl ještě na staré smlouvě. Tak či tak jsem žádný tlak nepociťoval. Je to spíš věc pro média a pro lidi, o čem se dá bavit.

Každopádně i z pohledu nové smlouvy je asi letošní dobrý start do ročníku pro psychickou pohodu důležitý. Je to tak?

Určitě. Nikdy není příjemné, když si člověk otevře noviny a tam pořád něco. Navíc mnohdy od lidí, kteří tomu rozumí úplný hov**. Ale to je prostě hokej. Hraju NHL a Flyers jsou jedním z nejsledovanějších klubů. Beru to jako daň za tu vysokou smlouvu a dobrou sezonu před tím.

Opět hrajete v jedné formaci se svým "dvojčetem" Claudem Girouxem. Oba se předháníte v bodové tabulce, aktuálně máte shodně 28 zářezů. Hecujete se třeba nějak?

To ani ne, my ty osobní body fakt neřešíme. Snažíme se oba koukat hlavně na body týmu, kterých jsme neměli úplně moc, ale teď se to lepší. Úplně jinde je letos třeba takový Simmonds, který hraje nejlíp, jak jsem ho kdy viděl. Není nám dvacet, abychom řešili kanadské body. (úsměv)

Hrajete teď svůj nejlepší hokej v kariéře?

Stoprocentně. Sice si myslím, že nejsem tak rychlý, jako jsem byl dva roky nazpátek. Ale zase teď mám větší sílu v osobních soubojích a mám větší klid na hokejce. Nevím, jestli je to zkušenostmi, nebo věkem.

Co říkáte na letošní jízdu Davida Pastrňáka?

Pasta zatím letos hraje úplně neskutečně. Osmnáct gólů v téhle fázi sezony je na dvacetiletého klučinu neuvěřitelné číslo. Za pár let bude mít na to, aby dal klidně 40 - 50 gólů. Rychle se učí a je stále vyspělejší.

Vy jste hrál o čelo produktivity loni. Jak tam byla důležitá právě ona vyspělost?

Hodně, člověk se tím nesmí nechat rozhodit. Já to tehdy vůbec neřešil. Akorát vím, že jsem tam měl nějaký náskok a Benn pak poslední tři kola zahrál neskutečně asi s 10 body. To neohlídáš.

Letos byste na čelo produktivity, při zachování současné formy, mohl zaútočit znovu. Pomohlo vám ve znovunalezení formy třeba narození syna?

Těžko říct. Každopádně to byl můj nejsilnější zážitek v životě. Když člověk vidí to své dítě, tak se vám úplně rozzáří oči. Ale znáte to, občas mám otcovské povinnosti a musím hlídat. (smích)

Život se vám tímhle asi dost změnil...

Jo, to samozřejmě. Ještě je brzo a záleží, jak to všechno bude probíhat, ale zatím je brzo. Malý má teprve pár týdnů.

Nespěcháte třeba po tréninku rychle domů?

No to úplně ne. Já abych hrál dobře, potřebuju mít tu svoji pohodu. Musím si udělat, co potřebuju. Vždycky zůstanu na zimáku, jak dlouho potřebuju. Přítelkyně se v té době o dítě postará.

Neděsíte malého tím obřím plnovousem?

Ne, to snad ne. Akorát mě za vousy pořád tahá. Je to sranda.

Jak dlouho už jste se vlastně neholil?

Od Světového poháru.

Jde o nějaký váš rituál?

Nene, vůbec. Já to nějak neřeším. Spíš se mi nechce. Někdy vstanu a rozhodnu se, že se oholím, tak to prostě sundám.

 

Právě se děje

Další zprávy