Skvělý Vrána. Český útočník pomohl dvěma góly k výhře Washingtonu nad Carolinou

30. 9. 2019 8:16
Český hokejový útočník Jakub Vrána z Washingtonu se v nedělním přípravném utkání na ledě Caroliny blýskl dvěma brankami a výrazně tak pomohl Capitals v generálce před NHL k výhře 4:3.
Jakub Vrána
Jakub Vrána | Foto: Reuters

Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Porážku Caroliny nedokázal odvrátit 19 úspěšnými zákroky brankář Petr Mrázek, který odchytal celý zápas.

Washington má za sebou úspěšnou přípravu, vyhrál čtyři z pěti přípravných utkání. Do zápasu s Carolinou ale nevstoupil dobře a od čtvrté minuty prohrával po brance Sebastiana Aha. Washington rychle zareagoval a během osmi minut otočil skóre na svou stranu. Nejdříve se po akci, kterou rozjel obránce Radko Gudas, prosadil tečí pokusu Chandlera Stephensona T.J. Oshie a v 11. minutě využil Vrána po asistenci Jevgenije Kuzněcova snadno do odkryté branky přesilovou hru.

Vrána se podruhé prosadil v 45. minutě za stavu 2:3, když předtím ve druhé třetině zvýšil náskok Oshie a domácí na startu závěrečného dějství zkorigovali stav díky Ninu Niederreiterovi. Český kanonýr mezi kruhy schoval střelu za obráncem a vrátil tak Washingtonu dvougólové vedení. Mrázek nedokázal na střelu umístěnou k pravé tyči reagovat. Deset minut před koncem už jen snížil na 3:4 domácí Aho.

Útočníci Tomáš Nosek a Tomáš Hertl zaznamenali v duelu Vegas se San Jose shodně bod za asistenci. Nosek v 18. minutě asistoval u úvodního gólu domácích Golden Knights, který dal William Carrier a přispěl k výhře 5:1. Hertl se podílel ve spolupráci s Evanderem Kanem na brance Danila Jurtajkina, jenž na začátku třetí třetiny snížil na 1:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Carolina - Washington 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky: 4. a 50. Aho, 42. Niederreiter - 8. a 28. Oshie (na první Gudas), 12. a 45. Vrána. Mrázek (Carolina) odchytal 58:27 minuty, inkasoval z 23 střel čtyři branky a měl úspěšnost 82,6 procenta.

Minnesota - Winnipeg 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 6. M. Koivu, 21. Dumba, 39. Fiala, 59. Zuccarello - 7. Perreault, 22. Lowry, 25. Roslovic, 42. Appleton, 62. Morrissey.

Vegas - San Jose 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 18. Carrier (Nosek), 26. Schuldt, 29. Marchessault, 37. Mark Stone, 44. R. Smith - 42. Jurtajkin (Hertl).