Hvězda Kubalík. Gólem a dvěma přihrávkami pomohl Detroitu k výhře 5:1 nad Anaheimem

24. 10. 2022 8:01
Český hokejový útočník Dominik Kubalík gólem a dvěma asistencemi pomohl v NHL Detroitu k výhře 5:1 nad Anaheimem a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Jednou nahrávkou se na vítězství Red Wings podílel také obránce Filip Hronek.
Dominik Kubalík přijímá od parťáků z Detroitu gratulace ke gólu v utkání s Anaheimem | Foto: Reuters

Prvního bodu se Kubalík dočkal po dvou minutách, kdy jeho přesilovkovou ránu poslal za brankáře Johna Gibsona kapitán Detroitu Dylan Larkin. Plzeňský rodák se podílel i na druhé trefě svého týmu. V početní výhodě si zakombinoval s Filipem Hronkem a českou souhru zakončil David Perron, jenž poslal Red Wings do vedení 2:1.

Třetí branku v ročníku Kubalík vstřelil v úvodu třetí třetiny, kdy využil třetí detroitskou přesilovku. V pěti zápasech nasbíral bývalý hráč Chicaga osm bodů a je druhým nejproduktivnějším českým hokejistou za desetibodovým Davidem Pastrňákem z Bostonu.

Žádná z posil Detroitu za posledních 29 let nezaznamenala v prvních pěti zápasech za klub víc bodů než Kubalík. Poslední hokejista, kterému vyšel vstup do angažmá u Red Wings lépe, byl věhlasný Paul Coffey.

"Nevím, čím to je, ale cítím se opravdu dobře. Většinu bodů jsem nasbíral v přesilovkách, které nám od začátku sezony vycházejí opravdu skvěle. Neděláme v nich nic speciálního, jen se snažíme hledat hráče v lepších pozicích. Doufám, že nám to vydrží," řekl novinářům Kubalík.

Dva góly v nedělním programu NHL připravil Jakub Voráček, jehož Columbus vyhrál na ledě New York Rangers 5:1. Voráček po nevydařeném vstupu do ročníku bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů a vylepšil si bilanci na pět asistencí v osmi duelech. Svým 833. bodem v kariéře vyrovnal Milana Hejduka na třetím místě historického pořadí českých hokejistů. Více bodů nastřádali pouze Patrik Eliáš (1025) a Jaromír Jágr (1921).

První bod v utkání s Rangers Voráček zaznamenal ve 22. minutě, kdy se zapojil do akce, kterou gólem na 2:0 zakončil Adam Peeke. Druhou nahrávku přidal v závěrečné třetině, v níž Kentu Johnsonovi připravil gól na 5:1.

Hlavním strůjcem výhry Blue Jackets byl brankář Daniil Tarasov, jenž první výhru v NHL ozdobil 30 zákroky. Jediným střelcem, který na ruského brankáře vyzrál, byl nejproduktivnější hráč soutěže Artěmij Panarin. Filip Chytil utkání nedohrál, kvůli zranění v horní části těla odstoupil ze zápasu již ve druhé minutě.

Tomáš Hertl v zápase s Philadelphií připravil první branku San Jose. Český centr vybojoval puk za brankou, poslal ho Eriku Karlssonovi a ten otevřel skóre. Sharks ve zbytku zápasu přidali ještě dvě trefy a vyhráli podruhé v sezoně.

Z výhry se radoval také obránce Radko Gudas, jehož Florida porazila NY Islanders 3:2. Český bek odehrál 23 minut a byl na hřišti u jednoho vstřeleného gólu svého týmu. V posledním nedělním zápase Chicago porazilo Seattle 5:4.

Výsledky NHL:

Detroit - Anaheim 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 3. Larkin (Kubalík), 14. Perron (Hronek, Kubalík), 25. Veleno, 44. Kubalík, 55. E. Söderblom - 6. Zegras. Střely na branku: 41:32. Diváci: 17.932. Hvězdy zápasu: 1. Kubalík, 2. Larkin, 3. Husso (všichni Detroit).

NY Rangers - Columbus 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Branky: 39. Panarin - 18. Werenski, 22. Peeke (Voráček), 29. Činachov, 55. E. Robinson, 55. K. Johnson (Voráček). Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Tarasov, 2. Foudy, 3. Werenski (všichni Columbus).

Florida - NY Islanders 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 1. Lundell, 10. Luostarinen, 43. Lomberg - 25. a 50. Lee. Střely na branku: 32:25. Diváci: 16.342. Hvězdy zápasu: 1. Lomberg (Florida), 2. Lee (NY Islanders), 3. Lundell (Florida).

Philadelphia - San Jose 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 30. E. Karlsson (Hertl), 39. Lorentz, 57. Sturm. Střely na branku: 31:25. Diváci: 14.512. Hvězdy zápasu: 1: E. Karlsson, 2. Reimer, 3. Lorentz (všichni San Jose).

Chicago - Seattle 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky: 20. a 53. T. Johnson, 18. Khaira, 21. Domi, 54. Dickinson - 6. McCann, 8. Burakovsky, 21. Beniers, 31. Dunn. Střely na branku: 27:34. Diváci: 14.892. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. P. Kane, 3. Khaira (všichni Chicago).

6. Winnipeg 5 2 0 3 12:17 4
7. Minnesota 5 1 1 3 19:27 3
8. Arizona 5 1 0 4 13:26 2