Skandál v NHL. Rozhodčí naschvál vyloučil hráče, v soutěži už si nikdy nezapíská

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 3. 2021 16:16
Vedení NHL s okamžitou platností zastavilo činnost rozhodčímu Timu Peelovi a rozhodlo, že už si v zámořské hokejové lize nikdy nezapíská. Důvodem je výrok, který zachytily ruchové mikrofony během úterního utkání Nashvillu s Detroitem (2:0) a podle něhož Peel schválně vyloučil hráče.
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího | Foto: Reuters

Ve 25. minutě zápasu dostal dvouminutový trest za podražení domácí útočník Viktor Arvidsson, načež v televizním přenosu zaznělo: "Nebylo to vážné, ale chtěl jsem dát Nashvillu z…ný trest na začátku…" Pak přestal být Peelův hlas v komunikaci s druhým hlavním rozhodčím Kellym Sutherlandem slyšet.

Poslechněte si Peelovu řeč a podívejte se, za co Arvidssona vyloučil:

Video: Youtube.com

Událostí se vedení ligy ihned začalo zabývat a rozhodlo, že sudí ligu poškodil. "Není nic důležitějšího, než zachovat bezúhonnost naší hry. Jednání Tima Peela je v přímém rozporu s tímto principem, jak jej požadujeme od rozhodčích a který si fanoušci, hráči, trenéři a všichni zainteresovaní zaslouží. Pro jeho komentáře není omluva bez ohledu na kontext nebo úmysl," konstatovala NHL v prohlášení.

Rezolutní verdikt uspíšil přesně o měsíc Peelův konec kariéry. Třiapadesátiletý arbitr pískal poslední sezonu a v dubnu se měl rozloučit. Od roku 1999 byl v NHL nominován do 1343 zápasů základní části a dalších 90 utkání řídil v play off.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy