Skandál v NHL. Rozhodčí naschvál vyloučil hráče, v soutěži už si nikdy nezapíská

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 3. 2021 16:16
Vedení NHL s okamžitou platností zastavilo činnost rozhodčímu Timu Peelovi a rozhodlo, že už si v zámořské hokejové lize nikdy nezapíská. Důvodem je výrok, který zachytily ruchové mikrofony během úterního utkání Nashvillu s Detroitem (2:0) a podle něhož Peel schválně vyloučil hráče.
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího | Foto: Reuters

Ve 25. minutě zápasu dostal dvouminutový trest za podražení domácí útočník Viktor Arvidsson, načež v televizním přenosu zaznělo: "Nebylo to vážné, ale chtěl jsem dát Nashvillu z…ný trest na začátku…" Pak přestal být Peelův hlas v komunikaci s druhým hlavním rozhodčím Kellym Sutherlandem slyšet.

Poslechněte si Peelovu řeč a podívejte se, za co Arvidssona vyloučil:

Video: Youtube.com

Událostí se vedení ligy ihned začalo zabývat a rozhodlo, že sudí ligu poškodil. "Není nic důležitějšího, než zachovat bezúhonnost naší hry. Jednání Tima Peela je v přímém rozporu s tímto principem, jak jej požadujeme od rozhodčích a který si fanoušci, hráči, trenéři a všichni zainteresovaní zaslouží. Pro jeho komentáře není omluva bez ohledu na kontext nebo úmysl," konstatovala NHL v prohlášení.

Rezolutní verdikt uspíšil přesně o měsíc Peelův konec kariéry. Třiapadesátiletý arbitr pískal poslední sezonu a v dubnu se měl rozloučit. Od roku 1999 byl v NHL nominován do 1343 zápasů základní části a dalších 90 utkání řídil v play off.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy