Skandál v NHL. Rozhodčí naschvál vyloučil hráče, v soutěži už si nikdy nezapíská

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 3. 2021 16:16
Vedení NHL s okamžitou platností zastavilo činnost rozhodčímu Timu Peelovi a rozhodlo, že už si v zámořské hokejové lize nikdy nezapíská. Důvodem je výrok, který zachytily ruchové mikrofony během úterního utkání Nashvillu s Detroitem (2:0) a podle něhož Peel schválně vyloučil hráče.
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího
Viktor Arvidsson, útočník Nashvillu, sleduje při utkání NHL počínání rozhodčího | Foto: Reuters

Ve 25. minutě zápasu dostal dvouminutový trest za podražení domácí útočník Viktor Arvidsson, načež v televizním přenosu zaznělo: "Nebylo to vážné, ale chtěl jsem dát Nashvillu z…ný trest na začátku…" Pak přestal být Peelův hlas v komunikaci s druhým hlavním rozhodčím Kellym Sutherlandem slyšet.

Poslechněte si Peelovu řeč a podívejte se, za co Arvidssona vyloučil:

Video: Youtube.com

Událostí se vedení ligy ihned začalo zabývat a rozhodlo, že sudí ligu poškodil. "Není nic důležitějšího, než zachovat bezúhonnost naší hry. Jednání Tima Peela je v přímém rozporu s tímto principem, jak jej požadujeme od rozhodčích a který si fanoušci, hráči, trenéři a všichni zainteresovaní zaslouží. Pro jeho komentáře není omluva bez ohledu na kontext nebo úmysl," konstatovala NHL v prohlášení.

Rezolutní verdikt uspíšil přesně o měsíc Peelův konec kariéry. Třiapadesátiletý arbitr pískal poslední sezonu a v dubnu se měl rozloučit. Od roku 1999 byl v NHL nominován do 1343 zápasů základní části a dalších 90 utkání řídil v play off.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy