NHL odstartovala. Simon se trefil po roce a půl, Vegas uchvátilo předzápasovou show

Aktualizováno 13. 10. 2021 7:58
Hokejový útočník Dominik Simon podpořil v prvním hracím dni nového ročníku NHL jedním gólem výhru Pittsburghu 6:2 na ledě Tampy Bay a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Nováček soutěže Seattle při premiéře v zámořské soutěži prohrál 3:4 ve Vegas.
Dominik Simon
Dominik Simon | Foto: Reuters

Pittsburgh udeřil po bezbrankové úvodní třetině dvakrát na začátku té druhé zásluhou Dantona Heinena a Briana Boylea, který se v NHL představil po čtrnáctiměsíční pauze. Simon v 52. minutě zvýšil na 3:0, poté co jeho nahození od pravého mantinelu prošlo brankáři Andreji Vasilevskému, který měl zakrytý výhled, mezi betony.

Český útočník, který v minulé sezoně v jedenácti zápasech za Calgary nebodoval, skóroval poprvé od začátku loňského února. "Byl to úžasný pocit. Měl jsem štěstí, že už v přípravných zápasech jsem dal nějaké branky, to bylo také skvělé. Soutěžní utkání jsou ale o něčem jiném, jsem za ten gól vděčný," řekl Simon.

Podívejte se na trefu Dominika Simona:

Divoký závěr byl důsledkem risku Tampy Bay, která se odhodlala ke hře bez gólmana už v 54. minutě. Obhájce sice snížil na 1:3 a 2:4, ale také třikrát inkasoval. Na výhře Pittsburghu, který hrál bez zraněných lídrů Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, se podílelo šest různých střelců.

"Všichni jsme cítili, že jsme velmi dobře připraveni. Věděli jsme, co máme na ledě dělat. Šlo jen o to, abychom to dodrželi a dělali správně. Myslím, že jsme si v tom vedli velmi dobře," pochvaloval si Simona. "Je to jen jeden zápas, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát i proti takovému týmu dobře a že můžeme nad ním vyhrávat," podotkl.

Trenéra Tampy Bay Jona Coopra rozladil výkon týmu a řekl, že by byl výsledek stejný, i kdyby Pittsburgh postavil rezervní tým. "Převážně jsme jen pozorovali, co se okolo nás děje. Před zápasem jsme sledovali, jak ke stropu haly stoupá vlajka za vítězství ve Stanley Cupu, a potom jsme koukali i na jejich tým, jak si jde za výhrou. Byli lepší v každém aspektu hry a jen díky gólmanovi není výsledek ještě horší," konstatoval.

Divoký výsledek odráží risk Tampy Bay, která se odhodlala ke hře bez gólmana už v 54. minutě. Obhájce Stanleyova poháru v této situaci snížil na 1:3 a 2:4, ale také třikrát inkasoval. Na výhře Pittsburghu, který hrál bez zraněných lídrů Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, se podílelo šest různých střelců.

Seattlu vstup do soutěže nevyšel a po dvou gólech Maxe Paciorettyho a zásahu Jonathana Marchessaulta prohrával ve 27. minutě s Vegas už 0:3. Nováček se ale nepoložil a ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Postarali se o to Ryan Donato, Jared McCann a Morgan Geekie.

Nerozhodný stav ale vydržel jen 35 sekund, poté se o vítězný gól Vegas postaral Chandler Stephenson. Puk sice do branky dostal bruslí, rozhodčí ale gól uznali, protože ani u videa se neprokázalo úmyslné kopnutí. Třemi přihrávkami se na vítězství podílel útočník Mark Stone.

Nejen fanoušky ve Vegas přitom uchvátila předzápasová show, při níž domácí hokejový rytíř zničil virtuálního krakena.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Pittsburgh 2:6 (0:0, 0:2, 2:4)

Branky: 55. Cirelli, 57. Killorn - 21. Heinen, 25. Boyle, 52. Simon, 55. Blügers, 58. Rodrigues, 59. Rust. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Heinen, 3. Simon (všichni Pittsburgh).

Vegas - Seattle 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky: 4. a 27. Pacioretty, 7. Marchessault, 49. Stephenson - 32. Donato, 33. J. McCann, 48. Geekie. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.431. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Stephenson, 3. Pacioretty (všichni Vegas).